Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat grande punto проблем със запалване сутрин и натрупване на грешки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat grande punto проблем със запалване сутрин и натрупване на грешки

    Здравейте!
    нов съм във форума, защото съм и от съвсем скоро с FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V.
    От преди два месеца започна проблем с паленето сутрин, колата запалва нормално, но започва нечовешко претрисане на мотора в рамките на 20 секунди, след което оборотите се оправят и всичко останало си е наред.
    Замерил съм всички бобини - проблем няма. Свещите са сменени.
    Имам приятел с уред за четене и триене на грешки, грешките, които показва са, че има проблем с електричеството на 4те цилиндъра (тоест това са 4 отделни грешки). Изтривам всичко и колата започва да пали съвсем нормално без претрисане и така нататък, но до 5тия ден, от там нататък се случва абсолютно същото!
    Което ме води на мисълта, че се получават някакви натрупвания на грешки, които за съжаление не знам от къде да отстраня и как да ги контролирам. От Пловдив съм.
    Имах съмнения за стъпковото моторче, но на празен ход колата работи съвсем нормално!
    Предложете ми решения или сервиз, който да се справи с казуса?
    Благодаря ви!

    #2
    Много прилича на умираща помпа
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      Много прилича на умираща помпа
      Последното нещо, за което бих предположил но е възможно. Нормално ли е да го прави това само сутрин при първото палене, ако е проблем в помоата? Още повече да спира след като се изтрият грешките? А и не дава грешка за горивоподаването, а само за запалването (missfire се водеше част от грешката)?

      Коментар


        #4
        Ако можеш дай номерата на грешките, missfire е загуба на искра (няма запалване) т.е или са гръмнали и 4-те бубини едновременно ,което не ми се вярва, или има проблем със захранването им, така че трябва да се преслуша инсталацията до самите тях.
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Сега ги изтрих и още не ги е натрупало отново, но ще ги снимам и ще ги пусна тук.
          Много неприятен проблем, единственото, което се чудя е всъщност кое може да е нещото преди (или след, зависи от гледната точка) бобините, за да тествам нещата по самия канал на проблема?

          Коментар

          Working...
          X