Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6v 103 к.с. - Проблем при запалването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.6v 103 к.с. - Проблем при запалването

    Здравейте колеги. Моето стило от няколко седмици има следният проблем - като тръгна да паля и върти твърде много време и не запалва изобщо. И така 2-3 пъти, докато не запали. Някой път след 2-3 неуспешни опита запалва за секунди и изгасва. Когато не съм го карал повечко време процесът е по продължителен. А ако съм го карал до преди 15-20 минути и запалва от първият път с малко повечко въртене.
    А до преди това колата палеше перфектно. Дори и зимата при -15 градуса съм нямал абсолютно никакъв проблем.

    Някой да е имал подобен проблем ? И да каже как го е решил? И изобщо някакви предположение, ако имате ще съм благодарен.

    #2
    Дай малко повече информация , колата има ли газ , проблем от веднъж ли се появи, или някой ремонт нещо ?
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      мирише на помпа.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        По скоро регулатора в кошницата да се е предал, явно маркучът остава празен и докато вдигне налягане върти повече.
        П.п
        Ама трябва малко предистория че сега само си разтягаме локуми.
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Може и сцепен маркуч в кошницата да има.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Има газ да. Първоначално пак въртеше, но не беше толкова тежко. Сега е доста въртене. Единственият ремонт е смяната на тази твърда връзка, която се беше сцепила и изтичаше бензин, но проблема започна преди това и след смяната вече е много зле положението:
            Click image for larger version

Name:	1111.jpg
Views:	2
Size:	163,3 KB
ID:	2097777

            Коментар


              #7
              При наличието на газова нещата леко се променят.Тоя мотор така яко се ошашква от газовата особено ако не е настроена хубаво, или не са сменя и редовно филтрите.Ако газовата е обикновенна проблемите идват бързо, ако е газов инж. малко по бавно.Мотора се адаптира към газовата и се омазва тотално на бензин, дросела трябва да се изчисти и да се нулират адаптацийте , евентуално след това може да се мисли за проверка на налягането и евентуална подмяна на помпа.
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                Ще пробвам значи с дросела. Някой да препоръча автосервиз в София?

                Коментар


                  #9
                  Вземи един спрей за почистване на карборатори и заповядай на неделната среща.Така или иначе се очертава че ще нося техниката, и ще занулим адаптацията.Пък ако не стане ще те ориентирам за сервиз
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    Много благодаря колега. Ще се видим в неделя. Имаш ЛС

                    Коментар


                      #11
                      Писах ти , ама нещо не мога да си намеря съобщениет окоето изпратих :D
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        Да. Получих съобщението ти. И аз ти отговорих, но и аз не го виждам в изпратени :D

                        Коментар


                          #13
                          Колега, имах подобен проблем със Стилото, същия двигател и се оказа помпата.
                          Питах във форума и имаше няколко мнения, които дават някакви насоки за проверка.
                          Разви се малка дискусия - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=116285
                          Аз смених помпата и всичко си дойде на мястото.
                          Имах малко проблем как да закарам колата до сервиз но се справих.
                          Може и да ти е полезно, не знам.

                          Успех!

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря, колега. Моята бензинова помпа би трябвало да е ОК, защото когато ми се спука тази твърда връзка и ми изтичаше бензин си въртеше и за това изтичаше бензин. Нядавам се с колегата Александър да решим проблема в неделя. В неделя след срещата ще пиша и дано всичко е наред.

                            Коментар


                              #15
                              Указа се, че е от бензиновата помпа. Сменихме я, заедно с кошницата и заспаха нещата. Благодаря на всички за помощта.

                              Коментар

                              Working...
                              X