Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за помощ - сваляне на АГУ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за помощ - сваляне на АГУ

    Колеги, моля за помощ.

    Свалям АГУ с тороидална бутилка на мястото на гумата. От бутилката „излиза“ една метална тръба, която минава през стената на „тавата“ на резервната гума. На външния й край, в самия калник, е монтирана газовата арматура – нивомер, елктромагнитен клапан (вероятно), предпазен вентил 27 атмосфери и още „нещо“, което е на резба и може да се завива и което мисля, че е вентил, спиращ при „завито“ положение достъпа на газта към двигателя. Приложил съм снимка.

    Общото упътване по форумите – „завиваш двата вентила и сваляш бутилката без всякакви притеснения“ тук няма да сработи.
    Първо вентилът е един – на изхода към двигателя (изпарителя).
    И второ – не виждам как така монтираната арматура ще мине през отвора към багажника, ако река все пак да вадя бутилката с един завит вентил.

    И така, налага се да изпразня бутилката, така, че да мога да сваля арматурата и после – и самата бутилка. За зла врага, колата не е в движение и се налага да се справя на място.

    Мисля да постъпя по следния начин и моля за вашето критично мнение.

    От гаража, където е колата, се излиза на една площадка, която граничи с малка рекичка. Тя тече в едно облицовано с камък корито, дълбоко около 2 метра (височината на каменния зид) и след около 100-150 метра се влива в Чая – това е реката, течаща от Пампорово към Асеновград.

    Ще прекарам колата така, че задницата й да е над рекичката. Или почти над нея.
    Ще срежа двата проводника водещи към електромагнитния клапан и ще ги удължа с поне два метра. Връзките – изолирани.
    Ще измъкна тръбата към изпарителя, ако не стане – ще я срежа и понадя, така, че да стигне (влезе) в реката.
    От акумулатора ще подам 12 V на релето - ако не улуча полярността и клапана не сработи, ще „обърна“ захранването.

    Надявам се, че клапана ще се отвори, газта ще «потече» в реката и въпросът ще се реши.
    След което ще демонтирам аматурата от гърловината на бутилката и ще я измъкна през багажника. Макар, че някаквата «остатъчна» газ в бутилката все още ме притеснява.

    Ще стане ли?
    Прикачени файлове

    #2
    Снимай е от дабеле бутилката да се види какво е положението
    Това е газ и няма да текне ако не е под налягане
    може да се отвори ама много бавно да излиза за ден например и да е навън- ако е ветровито по добре
    Това за реката е безмислено
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Утре ще добавя една-две снимки в по-общ план.
      Смисълът на реката е не точно водата в реката, а това, че е най-ниското място наоколо, при това с наклон към по-голямата река. Така, че газта ще се стича в едното корито после в по-голямата река и няма да има никаква възможност да попадне през някаква дупка, я в мазе, я в канализацията, я нейде другаде, където да се натрупа и не дай боже да ... Щото цялата операция ще я правя в рамките на селището.

      Коментар


        #4
        И какво стана накрая?
        А защо искаш да демонтираш бутилката?
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #5
          Разпродавам Фиата на части.
          Преди месец и нещо ме изостави за пореден път и аз се отказах от него.
          Та сега му го "връщам"
          Затова я свалям.
          Но май ще го отложа за по-нантатък, щото колата е без спирачки вече и ще трябва да ангажирам повече хора в изкарването й от гаража и "паркирането" й на правилното място. Където да източа газта и да демонтирам арматурата на гърловината.

          Коментар


            #6
            Като гледам на снимката как са ръждясали болтовете дето държат сондата,мисля че няма да можеш да демонтираш арматурата!
            Ама нищо не пречи да пробваш!
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар

            Working...
            X