Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Моля за помощ - сваляне на АГУ

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    24.11.2012

Моля за помощ - сваляне на АГУ

Колеги, моля за помощ.

Свалям АГУ с тороидална бутилка на мястото на гумата. От бутилката „излиза“ една метална тръба, която минава през стената на „тавата“ на резервната гума. На външния й край, в самия калник, е монтирана газовата арматура – нивомер, елктромагнитен клапан (вероятно), предпазен вентил 27 атмосфери и още „нещо“, което е на резба и може да се завива и което мисля, че е вентил, спиращ при „завито“ положение достъпа на газта към двигателя. Приложил съм снимка.

Общото упътване по форумите – „завиваш двата вентила и сваляш бутилката без всякакви притеснения“ тук няма да сработи.
    Първо вентилът е един – на изхода към двигателя (изпарителя).
    И второ – не виждам как така монтираната арматура ще мине през отвора към багажника, ако река все пак да вадя бутилката с един завит вентил.

И така, налага се да изпразня бутилката, така, че да мога да сваля арматурата и после – и самата бутилка. За зла врага, колата не е в движение и се налага да се справя на място.

Мисля да постъпя по следния начин и моля за вашето критично мнение.

От гаража, където е колата, се излиза на една площадка, която граничи с малка рекичка. Тя тече в едно облицовано с камък корито, дълбоко около 2 метра (височината на каменния зид) и след около 100-150 метра се влива в Чая – това е реката, течаща от Пампорово към Асеновград.

Ще прекарам колата така, че задницата й да е над рекичката. Или почти над нея.
    Ще срежа двата проводника водещи към електромагнитния клапан и ще ги удължа с поне два метра. Връзките – изолирани.
    Ще измъкна тръбата към изпарителя, ако не стане – ще я срежа и понадя, така, че да стигне (влезе) в реката.
    От акумулатора ще подам 12 V на релето - ако не улуча полярността и клапана не сработи, ще „обърна“ захранването.

Надявам се, че клапана ще се отвори, газта ще «потече» в реката и въпросът ще се реши.
    След което ще демонтирам аматурата от гърловината на бутилката и ще я измъкна през багажника. Макар, че някаквата «остатъчна» газ в бутилката все още ме притеснява.

Ще стане ли?
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20180714_162654.jpg
Преглеждания:	116
Размер:	106,9 KB
ID:	105786  

Снимай е от дабеле бутилката да се види какво е положението
    Това е газ и няма да текне ако не е под налягане
    може да се отвори ама много бавно да излиза за ден например и да е навън- ако е ветровито по добре
    Това за реката е безмислено

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    24.11.2012
    Утре ще добавя една-две снимки в по-общ план.
    Смисълът на реката е не точно водата в реката, а това, че е най-ниското място наоколо, при това с наклон към по-голямата река. Така, че газта ще се стича в едното корито после в по-голямата река и няма да има никаква възможност да попадне през някаква дупка, я в мазе, я в канализацията, я нейде другаде, където да се натрупа и не дай боже да ... Щото цялата операция ще я правя в рамките на селището.

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    И какво стана накрая?
    А защо искаш да демонтираш бутилката?
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    24.11.2012
    Разпродавам Фиата на части.
    Преди месец и нещо ме изостави за пореден път и аз се отказах от него.
    Та сега му го "връщам"
    Затова я свалям.
    Но май ще го отложа за по-нантатък, щото колата е без спирачки вече и ще трябва да ангажирам повече хора в изкарването й от гаража и "паркирането" й на правилното място. Където да източа газта и да демонтирам арматурата на гърловината.

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Като гледам на снимката как са ръждясали болтовете дето държат сондата,мисля че няма да можеш да демонтираш арматурата!
    Ама нищо не пречи да пробваш!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Тема: Моля за помощ - сваляне на АГУ

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •