Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

jtd 150 коня алфа 159 чука в 4ти цилиндър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    jtd 150 коня алфа 159 чука в 4ти цилиндър

    Здравейте, от скоро имам алфа 159 1.9 жтд 16в 150 коня.
    Драмата е, че започваме зле - имам шум в 4ти цилиндър. Първо правих дюза и стана почти перфектно, обаче още си чука нещо в него, когато прекъсна захранването на дюзата спира и мотора работи нормално (за 3цилиндъра) включвам дюзата и мигновено се появява въпросния метален звук. На колата явно е сваляна главата някога- личи си по болтовете на колекторите, горе на валовете и по силикона на някой места (върху явно старите гарнитури) Дали има шанс да е повдигачи или кобилици, или ще се сваля глава и ще се търси проблем в буталната група ??
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    Ти хубаво си правил дюза , ама какви са стойностите сега, гледал ли си ги.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      разменяш 3ти и 4ти цилиндър и шумът пак си остава в 4ти цилидър (на принципа на изключването на дюзата)
      Взел съм повдигачи и кобилици за този цилиндър и ще ги сменя утре, но силно се съмнявам да е от там проблема...
      мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

      Коментар


        #4
        По това описание на проблема,прилича на чукане от пистолен болт.Като изключиш дюзата няма горивен процес в цилиндъра и затова няма чукане.Нека и колегите си кажат мнението.
        198mjet Bravo

        Коментар

        Working...
        X