Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 15 от 15

Тема: Задна скорост не влиза

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Аз никога не бих си сменил кутията, ако понякога задната предавка не влиза при натиснати спирачки, а всички останали предавки работят и превключват добре, както и ако няма шумове от лагери.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Колега, пробвай преди да да включиш задна включи втора и след това задна.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Цитат S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    С две думи Оги се опитва да ти обясни че ще черпиш за нова СК, за мен ремонта на подобно нещо не си заслужава
    С две или повече думи, за първи път чувам или по-точно чета такова нещо, че спирачките са пречка при включването на задна. Не казвам, че не е вярнo, просто не съм забелязвал подобна закономерност. И също така с две или повече думи - много стари трошки имат този проблем. В крайна сметка не караме постоянно на задна, така че ако само тя ти е проблемът, карай така. Няма да помогне смяна на трансмисионното масло, само ще дадеш некви кинти. Това, което описваш, по-скоро ми прилича на проблем на лостовата система, а не на скоростите, но не пречи да пробваш:
    - Преди да включиш на задна, мини през първа предавка
    - Ако задната ти се включва като на повечето коли - надясно и назад: настискаш съединителя, даваш лоста надясно, изчакваш 1-2 секунди и тогава даваш лоста назад
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат маниак Аватарът на Papi___
    Регистр. на
    18.08.2014
    Това първо с първа скорост съм го пробвал-нямаше ефект. Засега проблема изчезна. Аз също съм по-склонен да мисля, че е по лостовата система, отколкото съединител.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Лостовата система е нещо, което може да се провери лесно на канал. Иначе на мен от години ми е навик както е казал колегата по горе, първо втора само да си влезе на мястото, после задна - не съм я чувал да хърне грам.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Задна скорост не влиза

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •