Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

    Здравейте.Реших да споделя горчив опит,защото това леко преминава границите на сервизна издънка .Преди повече от 2 месеца закарах Нисан Серена в емкомплект за ремонт на спирачки.Задържаха предните и тресеше при спиране.Казаха ми-рециклиране на спирачни апарати предни,струговане на дисковете и нови накладки.Ок,правете. .Казах им ,че минималната дебелина за дисковете по каталог е 24мм-ако не стават,да купим други.Взех си колата.След 2 дена пак започна да тресе при спиране,но реших да не се занимавам.Миналата седмица вече стана невъзможно да се спира,люлее се като пияна патица колата.Проверих как са цените на дисковете и взех 2броя.Като свалих старите,ми те се напукали.взех че ги измерих с шублера-19мм.Голямо струговане е паднало. .Представих си как се чупят по време на движение и ми стана .За това,че няма лепило на болтовете,не са изчистени и смазани водачите на супортите и не са сменени маншончетата им няма смисъл да споменавам .За мен това граничи с престъпна набрежност,да не кажа по-силна дума.Правете си сами изводите.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    #2
    Попаднал си на /мастори /
    Аз съм карал кола за заварки на ауспусите и като е някой свестен прави както трябва и забравям
    Веднъж едни лепиха и пак издишаше вдигнаха колат и аз вътре да е паля и да видим от къде шуми и след плюене с телоподаващото завари дупката
    Ама нали се указаха мързеливи за да не свалят всичко лепене на място
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=22557www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=212389/forums.hondabg.com/topic/96718-сервиз-ем-комплект-33-измамници-или-некадърници/http://audibg.com/forum/index.php?/topi ... hp?t=61477 . М...та си е е...о.Ма и аз къде се набих. .Иначе за гърнетата стават-добър приемчик и добър майстор.
      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

      Коментар


        #4
        То ем комплект май само за гърнета стават по принцип...
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #5
          И аз съм се парил точно от сервиза в Дружба.
          И то щото нямах врвме сам да си я оправя. Отидох казах им какъв ми е проблема , поспорихме малко по въпроса, оставих я и после ми се обадиха да ми кажат че е това което съм им казал. После бяха забравили да ми заключат пулооската и щях да се убия като куче на Цариградско.Върнах се на другия ден в сервиза и вдигнах баси скандала, събраха се всички и ги накарах да я разглобят и сглобят на ново и пак никой не я заключи тая пуста пулооска, влязох под подемника хванах я с две ръце и я наврях в скоростната кутия как си трябва. Казах им да ми я свалят от подемника и че повече дори за гърне няма да стъпя при тях.
          П.п
          Това се случи преди повече от 3 години със Стилото.
          Последна редакция от cs_aleksandar; 12.07.2018, 20:20.
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            имал си късмет,че не е станала беля.това е положението.тая година нещо не върви.едната ми кола е в един сервиз,засега няма да кажа кой,с пукнат блок след ремонт на глава.Тоя нисан си го бях оставил да ходя за риба с него,че е на края на силите си и над 300000км,ми от зор му навихме километри та почти му изплатихме газовата,сложена тая година.Че и на море ходих с него-тръгвам и докъдето стигна.Който е карал Серена или Тойота Превия,или Латвия,знае за какъв шум говоря.Живея на майната си от София,та ми трябват 2 коли в движение-както е тръгнало,ще си взема кон.
            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

            Коментар


              #7
              tinalex написа: Преглед на мнението
              Който е карал Серена или Тойота Превия,или Латвия,знае за какъв шум говоря.
              Японска кола е само за мазохисти, които обичат да им е тясно, да им бучи и да спечелят наградата за най-грозна кола. Фиат се опитаха с Multipla да им бият дизайна, но японците нямат стигане, просто са спрели в 94-та година.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Не ги защитавам, но друг път като чуеш струговане на дискове- бягай. Знам от опит, защото имам стругар под ръка и съм пробвал- веднъж криви, след струговането и инспекция от мен дали са над минимума, след няколко хиляди км отново се кривят.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  .няколко десетки км по-скоро.Тук вината си е моя.
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар


                    #10
                    КИМИ написа: Преглед на мнението
                    Японска кола е само за мазохисти, които обичат да им е тясно, да им бучи и да спечелят наградата за най-грозна кола. Фиат се опитаха с Multipla да им бият дизайна, но японците нямат стигане, просто са спрели в 94-та година.
                    е аз заради серената навремето си купиш ланча капа.Но не това е проблема.Просто трябва да си направя канал на двора.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте.Имаме развитие по Серената.Рейката,която ми ремонтираха преди месец и нещо и която изкапва маслото за около месец от едно уплътнение,изтече изцяло на около 100км от софия и колата с репатрак се върна в емкомплект да видят каква са я свършили.Тече като лейка от двете страни.Това беше в събота .До този момент няма отговор от сервиза.Чакаме развитие.Дано да не е я правил Любо Мулетаров.
                      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                      Коментар


                        #12
                        Щом са ти я правили трябва да са ти дали гаранция, т.е сега да си сърбат попарата.
                        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                        .

                        Коментар


                          #13
                          Жена ми беше с децата на път.Добре че се е усетила навреме,та е от стара коза яре и не е караладокато блокира управлението.става въпрос за дълъг път.Според мен пак са застрашили живота -този път на семейството ми.Ще дерзаем как да постъпим.
                          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                          Коментар


                            #14
                            Добро утро.Взех си колата,с повторно ремонтирана рейка като рекламация.Правена е при Жан.Оттук нататък каквото и да стане с нея,моите отношения с емкомплект приключиха.В момента имам 4 автомобила,ще търся къде да ги поддържат.Съжалявам за похабените нерви,но това е животът.Приятен ден на всички
                            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                            Коментар


                              #15
                              Преди година си мислех, че съм приключил с тези шмекери (поне от сервиза в Павлово) след случайно дочута от мен реплика между приемчик и сервизен техник. Имах проблеми с климатика, все трябваше да се допълва и един ден реших сам да огледам за какво става въпрос - дехидратора ми беше завит на криво, резбата беше съсипана и от там е съскал фреона... който така и не откриха от къде бяга. Купих си нов дехидратор и отидох при тях да ги помоля да ми дадат нови О-пръстени. Приемчика явно мислейки, че не съм зад него отивайки към техниците, които се намират вътре в сервиза в една стаичка на горен етаж - агрегатно или какво го водят подвикна, че "зарад такива тъпаци като мен губел клиенти с ремонти за по 1000лв, а аз сам съм почнал да си поправям колата и съм му губел времето". Казах, му че колата вече е била при тях и очевидно не е поправена, но като смята, че е толкова голям проблема си тръгвам на момента и няма да му губя безценното време.
                              И така стана, че в началото на месеца ми притрябва една част, първия линк ми излезе магазина в Павлово. Обадих се, поръчах я - ок след N на брой дни е тука. На N+1 ден се обадих - какво стана - ами да тука е, пред мен е ама сме много заети и не сме се обадили. Добре идвам да си я взема. Излезнах в обедната, отидох до магазина - изненада, даже не беше дошла. После ми казаха, че няма и да дойде, защото поръчката ми била анулирана.
                              Е, аз приключих вече с тези хора.
                              Fiat Coupe 1.8

                              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                              Коментар

                              Working...
                              X