Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум от лагер (вероятно) при движение - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум от лагер (вероятно) при движение - РЕШЕНО

    Колеги,

    От скоро се появи странен шум при движение на включена предавна с ниски обороти (без газ или с подадена малко газ).
    Проблемът е следният: Включваме първа предавка и тръгваме без газ. Колата потегля и като отпуснем напълно съединителя при движение се чува леко стържене, придружено с вибрации. Стърженето не е постоянно: пристъргва - изчезва - пристъргва - изчезва. Включваме на втора и продължаваме без газ - тук вече стърженето и вибрациите се усилват значително. Както се движа така направо и чувам отчетливо стърженето, като счупя леко волана в която и да е посока стърженето спира и започва пак като се върна в права посока. Като премина през неравност, стърженето отново изчезва за миг и после пак започва. Чувам го определено от ляво.

    Чувам го да прохърква/потропва като се движа без газ или с малко газ при движение по неравности или при връщане на колата след по-остър завой.

    Подам ли газ и вдигна ли оборотите стъженето изчезва и не се чува повече докато не отнема газта и оборотите не паднат близо до тихите. Чува се общо взето до около 1250 оборота, като най-отчетливо е на втора. Има го и на трета. По инерция го няма. При рязко ускорение пак го няма.

    Нарочил съм каре или лагер на главина. Нямам характерното люлеене на предницата като от вътрешно каре. При десен завой чувам леко виене като от лагер на главина, но преди години сменях точно левия лагер и виенето беше само в завой и къде-къде по-силно.

    Дайте идеи.

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    #2
    Не съм специалист,но ми прилича на лагера на съединителя.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      #3
      Най-напред си провери нивото в скоростната кутия.
      Лагера по принцип не стърже, а вие- "виуууууу..." даже на изключена скорост.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        А колата е?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Колата е от подписа - Marea TD100

          Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

          Коментар


            #6
            Ако шума изчезва като минеш през дупка както казваш погледни накладките ако са на по малко от 50% понякога не се прибират добре .Това поне не ти коства много усилия и и пари огледай и предпазителите на диска ламарината която ги пази от камъни да не е изгнила и да опира по диска.Ако не е от това тогава почвай с лагери и карета .
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Хайде да затворя темата:
              Реших да я карам на принципа - "Газ, то ще си каже" и.....то си каза. От преди си знаех, че имам "уж" лек луфт в ляво предно колело от вътрешен кормилен накрайник. Но "майсторите" все ми казваха - още ще кара. Тропаше ми при движение по паваж, чакъл и други грапави настилки. Tропането по неравности приличаше много по звук на това другото, заради което пуснах темата. Звукът ми подсказа, че може двете да са свързани. Отделно, че този гаден щум както писах се променяше (изчезваше) като навивах волана. Напоследък тропането стана вече много дразнещо и реших да сменя накрайника.

              Преден ляв вътрешен, който даваше луфта, така се беше батисал, че явно даваше и резонансния шум, и тропането по паветата. Другият вътрешен не се беше доразбил до степен да тропа, но беше доста хлабав. В крайна сметка смених всички накрайници вътрешно и външни и двата шума, които в крайна сметка се оказа един и същи, изчезнаха! Последва стенд на предница, разбира се, и колата се кара с кеф.

              Поздрави!
              Последна редакция от PSG; 13.12.2018, 22:58.

              Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

              Коментар

              Working...
              X