Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов член на форума с ново (старо) Пунто с разни въпроси.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов член на форума с ново (старо) Пунто с разни въпроси.

    Здравейте
    Благодаря за приема !

    В UK съм, купих си тоя 'десняк' да ми вози задника и имам нужда от малко помощ и съвети, но нищо от това, което ще питам е спешно. Някои въпроси са за техническите теми, но реших че ще е добре всичко да е на едно място. Ако не се харесва на админите, моля да кажат и ще разбия въпростите по теми!

    1 - Моля ако някой може да ми прати, или даде линк към книжка от която да разбера как се работи с настройките на компютъра - километри и т.н. valepika@mail.bg
    2 - В настройките на аудио в менюто има настройка на "line in". Tова означава ли, че ако сваля CD-то на задния панел ще намеря наистина "line in" където да си закача например телефона с чинчове или някакви подобни 'букси', или е само в менюто ?
    3 - Дясното ми стъкло беше блокирало. Преди това се е движело само на отваряне. Отворих го за да го вдигна в горно положение и го заклиних с велпапе за да не ми вали вътре. Моторчето върти само в една посока когато го свързах за клупунга без да е закачено в механиката. Това означава ли, че е изгоряла едната посока, ако нормално би трябвало да върти в две посоки, или това е нормалната работа на моторчето, а обръжането на посоките става по някакъв друг начин ?
    4 - От къде се мие задното стъкло ? Когато пусна вода към задната чистачка, не тече нищо, но помпата работи. След няколко опита прокапва вода в багажника. Нямам щуцер над стъклото както е на повечето коли, но и не виждам на чистачката вграден такъв. Ако би трябвало да е през чистачката, може някой да е сменял цялото рамо с неподходящо, или вероятно ще трябва да разглобявам корите за да търся спукано маркуче.
    5 - Понякога ми придърпва/тресе от съединителя, особено когато колата е още студена, без значение какви обороти поддържам и колко внимателно го отпускам. Ако трябва да обясня по малко по-технически начин, така тресеше москвича ми преди години, когато палците не са натегнати равномерно
    6 - Задна дясна врата не може да се отключва отвън. Един майстор опита да врътка "заключалката за деца", но това не помогна, дори едва я отворихме после. Каза, че трябва да се прави някаква пренастройка на механизма от вътре защото нещо се е променило и в положение на 'отключено', все още е заключено.
    7 - Вентилатора за парното не работи на последна степен. Не е умирачка, но ако не трябва да се сваля цялото табло за да се смени мотора, бибих могъл да си потърся втора употреба и да го сменя. Та, сваля ли се таблото ?
    8 - При скъсване на ремък буталата срещат ли се с клапаните ? Не че ще правя експерименти, но просто за инфо. С Опел Астра 1,6 mi бях много спокоен на тази тема
    Благодаря на всички, които ще се включат !
    Спор на всички
    Click image for larger version

Name:	Puntak.jpg
Views:	1
Size:	48,0 KB
ID:	2169801
    (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

    #2
    Водата за задната пръскалка се движи по маркуче, щом тече в багажника, ще трябва да свалиш кората на задната врата и ще го проследиш.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Благодаря
      Прокапва от горната страна около средния стоп. Преди малко оглеждах пак задната чистачка, няма пръскалка на нея. На средния стоп в единия край има едно малко "бобче", да не би това да е пръскалката ? Знам че предния собственик е сменял лампички на стопа и може да са разкачили нещо.
      (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

      Коментар


        #4
        Valepika написа: Преглед на мнението
        Благодаря
        Преди малко оглеждах пак задната чистачка, няма пръскалка на нея.
        На предишния модел е в оста на рамото има 2 малки дупчици, трябва много да се загледаш отблизо за да ги намериш. На твоя може и да е в това малкото изпъкнало- ако има 2 дупчици- това е.
        Последна редакция от КИМИ; 29.06.2018, 13:57.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Значи може и да е в оста, ще взема лупата следващия път, че очите ми не са толкова силни вече
          (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

          Коментар

          Working...
          X