Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат гранде Пунто - лампата за маслото гасне 5-6 сек. след палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат гранде Пунто - лампата за маслото гасне 5-6 сек. след палене

    Здравейте от около седмица имам Фиат Гранде Пунто 1.2 и има нещо което ме притеснява. Когато паля сутрин лампата за налягане на маслото не угасва веднага а минават около 5-6 секунди след което вече няма проблем. Досега не съм карал фиат и незнам дали е нормално. Когато я взех беше така но предположих че маслото е за смяна,но вчера я взех от сервиза след като я обслужиха и тази сутрин пак беше така. Утре ще им се обадя да им кажа но ако някой е имал подобен проблем моля да сподели каква може да е причината.

    ---
    Редактирано заглавие.

    1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно.
    Примери за лоши заглавия са:
    ... Въпрос за Браво... и т.н.


    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Друг м. филтър но не Филтрон.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
      Друг м. филтър но не Филтрон.
      Смениха го като обслужваха колата не беше филтрон със сигурност но немога да се сетя за марката. Преди смяната на маслото забавянето беше малко повече около 10 секунди може би а сега около 5 но само сутрин,

      Коментар


        #4
        5 секунди е много може би помпата не прави налягане, трябва да се провери колко е.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
          5 секунди е много може би помпата не прави налягане, трябва да се провери колко е.
          Утре ще се обадя в сервиза в който я правиха ако е помпата няма ли да има и проблем в движение примерно

          Коментар


            #6
            В началото няма да прави проблем.
            По скоро ми прилича на датчик или магистрала
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              В началото няма да прави проблем.
              По скоро ми прилича на датчик или магистрала
              Утре ще ги питам дано да имат уред за измерване на налягането,че преди време на другата ми кола имах подобен проблем и в целия град не намерих нито един сервиз в който да мерят налягане на маслото.

              Коментар


                #8
                kkamen1992 написа: Преглед на мнението
                Утре ще ги питам дано да имат уред за измерване на налягането,че преди време на другата ми кола имах подобен проблем и в целия град не намерих нито един сервиз в който да мерят налягане на маслото.
                Ако имаш път към Пловдив мини ще ти го измеря. Мисли обаче в посока маслен клапан. Решението на макароните е меко казано странно за този възел ))))).

                Коментар


                  #9
                  Ако имаш път към Пловдив мини ще ти го измеря. Мисли обаче в посока маслен клапан. Решението на макароните е меко казано странно за този възел ))))).
                  Ами малко ми е далеч аз съм от Добрич. Малко съм преувеличил става дума за 2-3 секунди забавяне днес говорих с тези в сервиза препоръчаха ми да си взема една добавка на Mannol и да мина пак след няколко дни да кажа резултата. Мотора работи много тихо няма никакво чукане.Мисля да пробвам с добавката.

                  Коментар


                    #10
                    Измери си налягането и ако е норми - свиркай си. Ако налягането е Ок, при сменени масла и филтри, заподозрения трябва да е датчика. Ако налягането не е Ок...лошо. Търсиш причина за липасата му: помпа, лагери на к.в., запушени магистрали.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Измери си налягането и ако е норми - свиркай си. Ако налягането е Ок, при сменени масла и филтри, заподозрения трябва да е датчика. Ако налягането не е Ок...лошо. Търсиш причина за липасата му: помпа, лагери на к.в., запушени магистрали.
                      Така мисля да направя,но ми е интересно защо само на студено палене се бави лампата на старата ми кола почваше да свети когато загрее и я оставя на празен ход. В този случей как е по правилно да го замеря когато е загряла или след като я оставя няколко часа?

                      Коментар


                        #12
                        Плътност на маслото, имено за това се насочих към датчик и магистрала, а не към помпа и лагери.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Колега първо си смени масления филтър. Сигурно са ти сложили някой ментак дето всеки път като изгасиш се изпразва, затова след палене лампата не гасне до като не се напълни пак филтъра. Вече един друг колега ти го каза за филтъра.
                          Трябва ти такъв с клапан. Марки, колкото искаш, просто да не е някой ментак.
                          После вече ако пак прави така, се насочи към мерене на налягане и т.н.

                          Коментар


                            #14
                            Чел съм че филтри МАН били голяма работа но никога не съм слагал такъв а какъвто е имало в магазините в 80-90-те години. Тази откакто съм я купил /2008/ я карам на еди и същ маслар и ми слага някакъв филтър и каквото това е. Сутрин съм същата трагедия-ако я паля без газ 3 секунди си ги прави обаче по навик от жигулските времена си я паля с натиснат педал на газта та ми изгасва по бързо и едновремено с това обръща на газ, Докато отстраниш проблема не я пали с натиснат педал. Мисля че всички филтри си имат клапан но на някои не държат. Купи си филтър и иди при някой маслар да го смени и ако няма файда прайм тва което са написали колегите по горе.
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #15
                              Днес ще отида да проверя за филтър и ще пиша за резултата.

                              Коментар

                              Working...
                              X