Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 21

Тема: Нова Крома във форума и мигновен проблем с патрон за запалване!

Там трудно ще намериш човек да е оправи .
    Брата ми пращаше от Италия развалени елктроники да се правят тук .

Бута детска количка
    Регистр. на
    18.03.2010
    Сега бях до колата и незнам как, но ключа се върти както в ОН така и за палене, но не дава контакт отново. Прегледах бушоните в купето и всички са здрави. Има 4 бушона на плюсовата клема, които незнам как се проверяват. Сега ще прегледам в черната кутия, която е до акумулатора. Кой бушон може да е виновник?

Демек не тръгва стартера а всичко друго работи.
    Виж
    Кабела към стартер.
    От акумулатора маса към мотора.
    И тези големите букси при бушоните _черната кутия_.
    Ключа да ли си е наред да не е падал .

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Колеги, недопустимо е да има две отделни теми в два различни раздела, в единия - по същество, а в другия - не, за една и съща кола с един и същи проблем. На всичкото отгоре обсъждането на проблема става в грешния раздел. Моля ви, отнасяйте се малко по-сериозно. Утре някой с подобен проблем къде ще търси, какво ще намери... Това е форум, а не фейсбук, всеки да си пише каквото където и когато му падне.

Местя тази тема където трябва, а другата я заключвам.

Бута детска количка
    Регистр. на
    18.03.2010
    Преди да прегледам бушоните, ключа си върти, но нищо не работи и не светва. В черната кутия, намерих един изгорял 20 амперов бушон, замених го и колата най-накрая светна-даде на контакт. Направих няколко опита за палене , но не се чува стартера да върти! При четвъртия опит за палене, отново изгоря същия бушон. След малко чакам пътна помощ и ще закараме Кромата в сервиз специализиран за фиат-не е голям. мой но съсед ми каза, че главния монтьор е сред най-добрите в Словения. Ще се радвам , ако е така и ми реши проблема по-скоро!
    Последна промяна от todor_82 : 06.07.2018 в 13:52

Бута детска количка
    Регистр. на
    18.03.2010
    Здравейте, съфорумци ! Вече дишам по-спокойно ! Фиат сервиза, в който закарахме колата, ми откриха и поправиха проблема. Не ми разкриха никакви детайлности, но поне ми казаха, че е имало проблем в електро инсталацията и затова е горял бушона. Голяма грешка съм допуснал като не проверих бушоните още в началото. Така дадох повече пари за ремонт и повече време бях без кола. В понеделник ще я закарам пак там за смяна на масло, антифриз, филтри и най-вероятно термостат. Също така ми предстои преглед на ходовата част и стенд. Спирачките биват, но гумите са зимни и са карани лятото, защото са леко твърди-изпечени. Приятен уикенд на всички !

1. Тук няма ли да е по евтино тези ремонт е и /масторите де /

Фиат идол Аватарът на pi4_s_bravo
    Регистр. на
    14.06.2007
    А мислиш ли че идването на репатрак от чужбина ще му се върже по-тънко?
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

Сега нали вече работи
    за змяна на ремъци и дрги

Бута детска количка
    Регистр. на
    18.03.2010
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Колеги, недопустимо е да има две отделни теми в два различни раздела, в единия - по същество, а в другия - не, за една и съща кола с един и същи проблем. На всичкото отгоре обсъждането на проблема става в грешния раздел. Моля ви, отнасяйте се малко по-сериозно. Утре някой с подобен проблем къде ще търси, какво ще намери... Това е форум, а не фейсбук, всеки да си пише каквото където и когато му падне.

Местя тази тема където трябва, а другата я заключвам.
    Колега, Модератор, с оглед решаването на проблема с колата, може би темата отново трябва да бъде преместена! От Фиат сервиза казаха, че причината да гори бушона е в електроинсталацията!

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Нова Крома във форума и мигновен проблем с патрон за запалване!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •