Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на празен ход.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на празен ход.

    Здравейте,колата е браво 1,4 12в 1998г.Понякога като освободя от скорост докато шофирам или спирам, и оборотите падат на около500.И тъкмо да загасне и се оправят,стават си пак 900.Прави го рядко но ме дразни.Не пекъсва пали , и си върви нормално ,не гори много не ми свети и чека.Някакви идеи от къде идва проблема.Колата се кара само на бензин.Няма газова уредба.
    Последна редакция от ivan77; 23.06.2018, 07:49.
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Здравейте! Същия проблем имам и аз,но като загрее и се оправя.Въпреки,че забелязах,че пак си го прави когато си поиска дори и след загряване,след изминати километри...Колата е с газ.Няма значение дали на газ или на бензин си го прави.Дори и след почистване.След почистването изкара около 2 месеца и до там.Преди няколко дни попаднах на препарат за почиствне на горивни системи в брошура на Метро,който се добавя в горивото... Моля някой да сподели мнение дали си струва да се използва и дали ще има ефект,ако някой го е прилагал.Предварително благодаря,колеги,ако някой пише.Забравих да добавя към споделеното от колегата,че моята си гасне докато е студена,като е загряла губи оборот ( до към 500-600) и си ги вдига на 900.Забелязах също и че когато загася фаровете не губи обороти и само при натискане на спирачката или пускане на габарит се заколебават почти до изгасване на двигателя.И че Бравото е 1.4 12в само че 96 г.
    Последна редакция от Пламен; 02.07.2018, 21:47.

    Коментар


      #3
      За Пламен; тва дето искаш да го сипеш е сигурно че няма да навреди на мотора, а и в двата случая /колеги/ става въпрос за механизъма който държи оборотите на празен ход.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Ясно е,че е механизма,който поддържа оборотите... Ама не ми се дават толкова пари за ремонта...Не е много евтинко,май... За смяна си е явно,но ми мина през акъла дали няма пък да се оправи,но явно няма щом след почистване изкара само 2 месеца. А и на тази добавка,която гледах пише да се ползва на 20 литра гориво ( тя е 500 милилитра) и през 5000 км или преди преглед.Обаче не съм дочел... Тази,която гледах е на Бардал,но в описанието накрая не е спомената марката Фиат ( не знам дали е от значение).17,50 лв струва.А друга някаква американска (концентрат) е 15 лева и за 80 литра гориво.

        Коментар


          #5
          Не си давайте парите за добавки, а за смяна на повредената част.
          Преминал съм през това и вече имам друга философия.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Пламене, свали си дросела и почисти дюзата. Нещата ще се оправят. На тоя мотор, моноинжекцията е едно от най здравите неща.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              И при двамата стъпковия мотор реагира по-бавно(в моментите на падане на оборотите) от колкото трябва. При мен даже си гаснеше колата. Буталцето на стъпковото моторче се прибираше навътре и не излизаше докато не го размърдаш на ръка. Според мен там роля играе и ТПС-а, но аз така и не стигнах до решение. Пробвайте да разкачите акумулатора за час два и след това като запалите колата да си направи самообучението.
              За Пламен проблемите могат да са и от ламбда сондата, която когато колата е на газ набива грешки бедна смес (от това не светва чека). Разкачането на акумулатора помага и там.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Чистиха дюзата малко след Нова година,изкара до Великден и от тогава е с проблема... Майстора,при който я карам като има нещо,спомена за смяна на ТПС... Недай Боже пък да е ламбда сондата... Това с разкачането на акумулатора не съм го пробвал... Ще го пробвам и ако не подейства,значи си плаче за смяна на части.Благодаря за споделените мнения и съвети,колеги.

                Коментар


                  #9
                  ТПС-а е 300 лв. сондата 100лв.
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар

                  Working...
                  X