Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще си платите ли новия данък на колата???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще си платите ли новия данък на колата???

    Относно публикуваното в пресата изменение на ЗМДТ http://regiona.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2...D%D1%8A%D0%BA/
    и написаните данъчни ставки:
    кола до 5 г. - 0 лв.
    от 5 до 10 г. - 250 лв.;
    от 10 до 15 г. - 500 лв.;
    от 15 до 20 - - 750 лв.;
    над 20г. - 1000 лева

    Ще си платите ли данъка или ще бракувате колата?

    п.п. да ви успокоя, че никъде не го намерих в официалния сайт на парламента да е минало на първо четене и явно е партенка....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Продавам ако има на кой иначе я бракувам веднага, че тя самата струва 750 лв.

    Коментар


      #3
      На автора толкова не му се е занимавало, че просто е напраскал ставките през през 250 лв. за по-лесно :D
      Ако тези цифри се намалят с 50% и допълнително се плаща за големи конски сили и замърсяване, мисля, че биха били адекватни.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Ама споко ве, Боко нЕма да го въведе това, щото знае, че отива в история и ще му се вдигне кръвното преди това....

        Коментар


          #5
          Преди ~2 години тихичко свързаха ГТП с плащането на данъка.
          Нали се сещате, че следващата стъпка е увеличаване на данъците, което може лесно да бъде прикрито с някоя ЕС наредба, закон, или прочие.
          Въпроса е да го направят адекватно, спрямо замърсяването и годините на МПС-то, а не по комунистическия начин, начин както е сега.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            ....
            Въпроса е да го направят адекватно, спрямо замърсяването и годините на МПС-то, а не по комунистическия начин, начин както е сега.
            Щото нещо ме удари слънцето в главата и питам - Моля те, припомни ми кога последно е направено нещо адекватно, а не по' комунистическия начин както е сега'? Наистина аз не се сещам за такъв пример!
            Изкупуване на автомобили на добри цени
            /////

            Коментар


              #7
              Прав си, прецакани сме :D
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                В много държави от ЕС данъкът е пряко зависим от емисиите на автомобила.
                И всъщност, спрямо екологията така е най-справедливо.
                Никаква възраст няма значение.

                Коментар


                  #9
                  Да, справедливо е, ако не лъжат. Ама както стана ясно последните години, това хич не е така ...

                  Коментар


                    #10
                    Това си е фалшива новина и няма смисъл да ѝ обръщаме внимание.
                    Immortal написа: Преглед на мнението
                    В много държави от ЕС данъкът е пряко зависим от емисиите на автомобила.
                    И всъщност, спрямо екологията така е най-справедливо.
                    Никаква възраст няма значение.
                    Е то си е едно и също. Възрастта на колата си е доста пряко свързано с екологичната ѝ норма. За това дали ще специфицираш екологичен стандарт или година на производство е почти едно и също.
                    Но е много по-честно да се смята данъка на не екологичен стандарт, а на вредни емисии. Защото едно е Тойота Приус-2, Евро-4 с емисии от порядъка на 104 гр/км, а друго е С класа, Евро-6, която бълва 195 гр/км. Както и да го гледаш няма далавера по-екологичната, макар и по-стар автомобил, да плаща повече, защото бил по-стар или пък с по-нисък емисионен стандарт.

                    Но в страна с ниски доходи такъв вид облагане не трябва да се прави, а трябва да се води максимално силна социална политика. Към каквато се придържа изчислението на данъка към момента, за което съм за.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Но в страна с ниски доходи такъв вид облагане не трябва да се прави, а трябва да се води максимално силна социална политика. Към каквато се придържа изчислението на данъка към момента, за което съм за.
                      Притежанието на автомобил не може да бъде част от социалната политика.
                      Дано да въведат подобна схема.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #12
                        Поправете ме, ако греша, но мисля че данъка е функция на пазарната стойност на имуществото (или на данъчната оценка). Всякакви измишльотини за екология, вкарани в данъка, са чиста проба пореден опит за дране на кожи пак от най-бедната част от населението (по традиция). Освен това, ако изобщо ще се прилага такава норма, тя трябва да е базирана на реални измервания на емисиите, а не на стандарти, написани на хвърчащи листи. Защото една голяма част от "екологичните" автомобили в България са с премахнати катализатори, ДПФ и ремапвани, та пушат като цигански кюмбета. Освен това, ако ще се водим от еко-норми, то автомобилите на пропан-бутан и метан трябва да са с много ниски ставки, независимо от евро стандарта им, тъй като са най-чисти в екологично отношение. А как ще се изчисляват емисиите на електрическите автомобили ? Може би като се осреднят емисиите на ТЕЦ-овете, произвели електричеството, тъй като именно тяхното електричество сме задължени да изкупуваме, щем или не щем, а евтината енергия от АЕЦ продаваме на комшиите и то много по-евтино, отколкото струва тока за населението.
                        Последна редакция от DJPOPA; 22.06.2018, 16:16.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #13
                          Lane Staley написа: Преглед на мнението
                          Притежанието на автомобил не може да бъде част от социалната политика.
                          Може, може, страшно много хора ползват автомобилите си, за да имат достъп до медицинска помощ. Не е от газария, а от жизнено необходима нужда. Предвид състоянието на спешната помощ, липсата на линейки и прочие, въвеждането на такива мерки ще е смъртна присъда за много хора.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #14
                            Поправете ме, ако греша, но мисля че данъка е функция на пазарната стойност на имуществото (или на данъчната оценка).
                            Грешиш.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #15
                              А може просто да почерпят опит от някоя бяла държава и данъка да е вързан с възрастта на мпс и обема на мотора.

                              Коментар

                              Working...
                              X