Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще си платите ли новия данък на колата???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Поправете ме, ако греша, но мисля че данъка е функция на пазарната стойност на имуществото...
    Грешиш. При това почти сам се оборваш с примера с тока от АЕЦ. Накратко:
    – Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха
    – Събирането на данъци, господа, в голяма степен прилича на млеконадоя. Номерът е да изстискаш максимално количество мляко при минимум мучене.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #17
      Аз и сега плащам толкова =442лв годишно и няма да я бракувам, но Бойко и гласувалите такава поправка/закон ги бракувам още на следващите избори без да се замисля грам.

      Тях така или иначе ги бракувам и заради данъка и липса на политика и заради "венетките" и дупките по пътищата.А бре прошка няма да има за сегашните парламентарни мекерета = сеч до дупка, и ще гледам какво "обещават" нови политици извън парламента.

      Не може да си на власт 10 години да нямаш политика в тази област освен "увеличение" на винетки, осигуровки, данъци и изобщо издържка на живота и на следващите избори да ми "окумиш" на врата с думите "гласувайте за нас" = ще гласувам, ама "против" ...

      Сега искат да ни наденат и АЕЦ-а да плащаме...Все едно далаверите около КТБ бяха малко =4.5-5 милиарда лева пряки кражби, а косвено това ни струва сигурно между 9 и 15 милиарда заради фалити на фирми, непроизведена продукция от тези фирми, загуба на работни места =загуба на данъци и вмесени осигуровки от тези загубени работни места...

      Милостта и прошката ми се изчерпаха и нямам в наличност, още повече като си помисля колко млад народ емигрира в чужбина заради и по време на управлението на ГЕРБ ...
      алфист по рождение, италианец по желание

      Коментар


        #18
        Масовото разпространение на личните автомобили няма и в бъдеще все по-малко ще има алтернатива. Те генерират огромен приход в икономиката, от който нито една държава практически не може да се откаже. Генерират страшно много пари и в местните бюджети, под различни форми. Извън най-големите 5 града на БГ личният автомобил няма с какво да бъде заместен. И преди 20 години нямаше. Там обществен транспорт няма.
        Последна редакция от Salvador; 24.06.2018, 12:41.

        Коментар


          #19
          Разпространявате фалшиви новини
          Brava 1.6 16V 103hp

          Коментар


            #20
            Ако държавата каже, да го дух-т бедните, ще си регистрирам колата в Румъния.
            Или в Англия, там такъв рекетьорски мутренски бирник, като, данък притежание, не съществува.
            Има роуд такса - караш, плащаш, спираш да караш, спираш таксата, паркираш колата в частен имот. Или в чужбина.
            Също и застраховка не е задължително да имаш, както в БГ - по закон, колата ти не трябва да остава дори за миг без Г.О.
            Нищо че не караш.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #21
              Едо време искаха да спират трабанти и москвичи че били стари преди 15/20 г то тогава всяка 3 беше такава. Какво ще карат хората

              Коментар


                #22
                Аз плащам данък всеки път като ида на бензиностанцията и смятам че това е предостатъчно за държавата.......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #23
                  ФЕРАРИСТ написа: Преглед на мнението
                  Аз плащам данък всеки път като ида на бензиностанцията и смятам че това е предостатъчно за държавата.......
                  Ей това е мъжка приказка.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Ако стане няма какво да плащам. Иначе това ще стане за да се стимулира купуването на нови автомобили.

                    Коментар


                      #25
                      chaveto написа: Преглед на мнението
                      Ако стане няма какво да плащам. Иначе това ще стане за да се стимулира купуването на нови автомобили.
                      Да, представителя на едни от най-масовите евтинджоси е здрав гербераст и сега ще принуждават хората да си взимат нови коли и да им плащат лизинги и гаранционни обслужвания на 'правилини' цени. Само да се купят атомобили за полицията не е достатъчно тлъста хапка.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #26
                        Малко извън темата, как ви се струват невероятните облекчения и тежести, които въведоха с промяната на еко таксите :D
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #27
                          Не знам какво точно регулира тази екотакса и къде потъват парите от нея,
                          но трябва да се спре вноса на дараци над 10г. вече, защото в автокъщите има набутани коли,
                          дето народеца, колкото и див да е, не може да строши в близките 10-15 години.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #28
                            Малко извън темата, как ви се струват невероятните облекчения и тежести, които въведоха с промяната на еко таксите :D
                            Ееее, това вече е съвсем друго. 20-30лв. са си яка пара. Откога чакам и ето, че най-после имам стимул да се метна на едно новичко Ламбо.


                            Тия дали са с всичкия си като ги плещят, че май и си вярват.
                            Последна редакция от geo_g; 13.07.2018, 15:46. Причина: допълнение
                            Lupo - The Monster
                            Е83 3D

                            Коментар

                            Working...
                            X