Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Изглежда няма да ми остане време за шикалки, но пък вместо това - сипах обичайния елексир от 1:250 двутактово масло Приста и почти стана чудо, много рязко омекна работата на мотора и утихна, също. Скоро не бях сипвал.
    Аз пък зареждам от Топ Дизел на бензиностанция Дизелор и получавам същия ефект.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #77
      От къде се взима тази вълшебна отвара най-евтино?
      Единствения път, в който си купувах, си направих среща с човека, който е разпространител за София (той беше и на Италфеста) и исках да си взема 0.5, ама му били свършили, та си взех литър, даже ми остана за мусака. Направихме си среща с уговорка по тел. някъде в центъра. Иначе влизаш на сайта и там има нещо като ел. магазин.

      Даже вчера пробвах колко пуши колата и се оказа, че е по-малко от очакванията ми - газ до долу от 1000 оборота на 3-та създаде пушек с нежен светло-кафяв цвят, все едно съм минал по прашен път. Току виж съм минал и ГТП без сътресения.

      Коментар


        #78
        Ще споделя крайния разход след изразходването на резервоара (около месец) и да видим колко толкова ще се отклоня през месец юли от прогнозните ми 4.5/100, за да видим колко толкова фактори ще ми се навържат и ще ми дадат някакво отклонение. За сега това ми е залога
        Иначе за прогнозата ми в предишното мнение се колебах много дали да дам средната стойност на 4.5 или да я дам на 4.4, от където да дам стандартното отклонение от +-0.2. До такава степен/порядък съм убеден във възможностите и очаквания ми
        Ето и крайния ми резултат:
        Заредено гориво: 43.43 л
        Изминато разстояние: 973.6 км
        Среден разход: 4.46/100.

        Както казах до такава степен съм убеден.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #79
          Аве каква е тая кола ве, не вервам. Това е нагласено. Айде, бъди юнак.

          (И сега правиш примерно 4.2 и припадам от смях)

          Коментар


            #80
            Заредих без юнака. Явно и този разход го понасям.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #81
              Вие една година дъвчете тема за някаква добавка? Сериозно? А аз половин година карах кола, която харчеше 18/100 бензин без да ѝ направи впечатление. Пълниш резервоара до горе и ако минеш 450км се радваш. Ама пък беше като ракета, 20 годишна, но ракета, ракета, но 20 годишна, ръждата на места беше направила лист ламарина да изглежда като пакет хартия. Да му е честита на мераклията от Самоков и дано да я покара по сняг, аз така и не успях. Само за бензин в тия 6 месеца съм налял толкова пари, колкото наливам в нафта на мареата... за година.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #82
                Аз пък карах Темата ми половин година с разход на бензин малко под 30/100. За половин година тренировки върху нея не успях да я сваля под 25/100. Накрая се принудих и й сложих газ, която смъкнах до 17/100.
                Този ми опит не пречи и не е в противоречие на останалите такива.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #83
                  А, некък си смело добавих "дизел мареа" обратно в любимите си авто-добавки В момента преда на 2 коли и мога да кажа, че под разхода на Мареа-та не мога да докарам нищо друго. А другото е 1.7CDTI качен в Опел Мерива... бррр, 2007г. немско недоразумение от пластмаса и пластмаса... двигателя вън не се чува, вътре все едно караш трактор.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #84
                    Дали има намаление в разхода с добавки - я има, я не. Никой нищо не доказа практически в лабораторни условия. Факта е само 1, че с разумно каране може да спестиш едни 20% разход, но това си зависи от шофьора.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #85
                      Ако наистина е вярно това, че спестява около 10%, това означава че вместо 110 литра за X km ще изгориш 100 литра. Кяр 10 литра - като ги сметнеш по цената на горивото и извадиш цената на добавката, много ми е интересно + или - ще е резултата. Като гледам сайта на добавката, го е правил някой 3-то класник, ми става ясно колко и добавката струва като такава. Поредния дето иска от нищо да направи пари.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        #86
                        tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                        Ако наистина е вярно това, че спестява около 10%, това означава че вместо 110 литра за X km ще изгориш 100 литра. Кяр 10 литра - като ги сметнеш по цената на горивото и извадиш цената на добавката, много ми е интересно + или - ще е резултата. Като гледам сайта на добавката, го е правил някой 3-то класник, ми става ясно колко и добавката струва като такава. Поредния дето иска от нищо да направи пари.
                        Именно! По-добър разход на гориво от този с редовна подръжка и леко каране няма добавка, с която да се постигне. Вместо да рискувате да си развалите колите с тези вещерски отвари по-добре инвестирайте парите в един сладолед на клечка, че много жега

                        Коментар


                          #87
                          Сега на кого да вярвам, на вас (вие просто казвате, че не става) или на етикета на добавката (на който производителят търди резултати от лаб. тестове)? Поне добавката мога лично да я пробвам и да дам резултати. А хората твърдят, че дава икономия от 9 до 16 %, безусловно. Което, като се замисля, е толкова много, че мога да се разходя само до Пловдив - детелината на Карловско (125 км * 2 = 250 км общо) и дори при най-ниската икономия от 9 % ще мога да измина още 22.5 км със същото количество гориво (при 90-100 км/ч за мен това е около 1 литър гориво). Или без добавка - 11.0 - 11.5 литра, а с добавката - не повече от 10.5 литра.

                          Колкото до сайта - не забравяйте, че хубав, лъскав и професионално направен сайт е едно от нещата, които най-много влияят на хората, които ще се окажат измамени по-напред във времето.

                          Само трябва да си ремонтирам резервоара, че тръбата за обезвъздушаване не ми работи и пълненето до горе е адската мъка (Съответно и точното засичане става невъзможно).

                          Коментар


                            #88
                            @ogi28b - аз не казвам да ми вярваш, просто правя някаква сметка - при 100 литра, 10% икономия са 10 литра. Трябва да се сипе 1 литър от добавката, което струва 20 лв. По днешни цени на Марешки 10 литра са 20.20 лв. Т.е. чистата ми икономия е 20 стотинки, при положение, че си купя добавката лично, иначе ще имам доставка от 4-5 лв. Никъде в сайта не се упоменава на база какви лабораторни тестове е изчислена тази икономия 9-16%, къде е лабораторията, какъв двигател е използван, при какви условия, и т.н. и т.н. То рекламираха и едни джаджи дето като ги мушнеш в гнездото на запалката и правиш икономия. Съгласен съм единствено, че ще има икономия (поне 1%), тъй като самата добавка е бонус количество към дизела в резервоара.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              #89
                              Вземи предвид и това, че не всички живеем на запад и зареждаме на Марешки. Някои сме от източните квартали и сме си от старата школа, и вярваме на доброто старо Еко, където има малка отстъпка с картите на форума, а пък влиза нещо и за самия форум, поне покриваме разходите по сървъра. Ето, тези дни се преместихме на ново място, малко по-скъпо е, не знам дали ви прави впечатление обаче колко по-бързо работи и отговаря.

                              Иначе за улеснение на сметката - колкото процента е цената на добавката от цената на съответното количество гориво, толкова процента трябва да ти е икономията, за да не си на загуба. В моя случай цената на горивото е 2.20 / литър, чисто. 220 лв са 100 литра, т.е. ако имам икономия от 9.1 % с добавката, съм екстра. Има хора, които зареждат от "скъпото", дето е по 2.60 - 2.70, при тях са достатъчни дори само 7.7 % икономия и са напред.

                              Ако не е станало ясно по-нагоре, на мен целта ми е да докажа, че не може да се постигне афишираната икономия, но търся най-добрият и точен метод за това, който да е неоспорим или факторите, които вляят да са толкова нищожни, че да са пренебрежими. Искам да стане с измерване и точни мерни единици. А не просто на думи - може/не може. И спонсор, също.

                              Ето например колегата по-горе може да си предвиди разхода донякъде, но аз никога няма да се съглася на такъв метод, защото никога няма да е минал 2 пъти по еднакъв маршрут, с еднаква скорост, еднакво стоене по светофари, еднакво използване на климатика и т. н.

                              Коментар


                                #90
                                За да изключиш субективните фактори, трябва цялото изпитание да се направи на стенд при еднакви условия за двете замервания и при различни режими на работа, като разбира се трябват 2 теста - 1 без добавката и 1 с нея за определено време например 10 мин ПХ, 10 мин 2000 оборота, 10 мин 3000 оборота или специална програма, която да симулира реално движение при различни режими на работа на двигателя. Само тогава ще бъде меродавно изследването. Това може да се направи в ТУ София в катедра ДВГ - това ще ти гарантира точност на изследването. Пък даже може да помогнеш на някой да напише дипломна работа върху темата
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X