Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Аз, също 2 х 0,5л.

    Но, ако ти е възможно, да ми ги складираш на тъмно място с температура между 18°C и 25°C до 01.09. Не за друго, ами да не се окаже, че 10-те полезни съставки са се видоизменили от престоя на преки/пречупени/отразени слънчеви лъчи и неподходяща температура на съхранение.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #32
      Още не съм поръчал, но видях, че имало някакъв човек за София, с който мисля да се разбера и да си взема на място, че не обичам да плащам излишни куриерски.

      Коментар


        #33
        Ако някой му е близа точно до КАТ в Дървеница преди самия пункт в една от брокерските будки също се продава.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #34
          Сдобих се с литър от скъпоценната течност. Ако кажа, че не прилича на смес от двутактово масло и гориво - ще излъжа. Но само прилича. Какво има вътре - не знам.

          Коментар


            #35
            Пробвах го на мирис - мирише така, че ако се намаже на филия, вероятно ще е доста вкусно. Има някакъв добавен ароматизатор, защото няма нищо общо с аромата на двутактово и гориво. Това не значи, че не е такова. Налях го и напълних резервоара догоре. За 800 метра от бензиностанцията до вкъщи не усетих никаква разлика. Къде да търся проблема?

            Коментар


              #36
              Е чакай да се усети колицата каква благина си и сложил и тогава ще усетиш разлика
              Сега сериозно, покарай нормално (демек както си караш) поне 100 км и ще си проличи.

              Коментар


                #37
                Познат ми прати снимка на задния етикет на 1л. Юнак, а аз от своя страна попитах химическия факултет на Магаданския Университет дали може да разгадае тайната на този еликсир за дизеловите двигатели.

                Ето какво получих, като информация:
                Amyl nitrate (CAS 1002-16-0)
                Ускорява процеса на горене ("ignition improver" by accelerating the ignition of fuel)

                Butanone, also known as methyl ethyl ketone (MEK) (CAS 78-93-3)
                Почистващи функции (cleaning agent)

                Butyl acetate (CAS: 123-86-4)
                Почистващи функции, съдържа се в лакочистителя

                Cetane, a.k.a Hexadecane (CAS: 544-76-3)
                Повишава цетановото число на дизела

                Diethyl ether, or simply ether (CAS: 60-29-7)
                Подобрява стартирането на двигателя, основна съставка в спрейовете за стартиране на двигатели

                Di-tert butyl peroxide (CAS: 110-05-4)
                Подобрява стартирането на двигателя

                Ethyl acetate (CAS: 141-78-6)
                Почистващи функции, основна съставка в лакочистителя

                2-ethylhexyl nitrate (CAS: 27247-96-7)
                Най-използваната съставка за повишава цетановото число на дизелови горива

                Hexacosan, Icosane, Octacosane, Pentacosane, Triacontane, Tri-Triacontane a.k.a. Higher alkanes (CAS: 630-01-3)
                Подобрява течливостта на дизеловите горива при ниски температури (използва се при „зимните“ дизелови горива)

                3-Pentanone (CAS: 96-22-0)
                Почистващи функции

                Propanone a.k.a. Acetone (CAS: 67-64-1)
                Почистващи функции, основна съставка в лакочистителя

                Hydrocarbons C12 - C36
                Смазващи функции

                n-Alkanes & isoalkane
                Смазващи функции

                Click image for larger version

Name:	Junak.jpg
Views:	1
Size:	122,8 KB
ID:	2097776

                Ако има химици в този форум, моля да допълнят с информация.
                Последна редакция от Stefanaki; 14.07.2018, 11:25.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #38
                  И кво излиза че ако си купим Лакочистител Двутактово масло и малко газ за горене, можем сами да си я бъркаме
                  Последна редакция от cs_aleksandar; 14.07.2018, 19:48.
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #39
                    От всичкото амил нитратът върши някаква работа, но е нож с 2 остриета. Е, зависи в какво количество е.
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #40
                      Съставка Относително тегло CAS
                      Amyl Nitrite <5% 110-46-3
                      Butanone <5% 78-93-3
                      Butyl Acetate <5% 123-86-4
                      Cetane 5-15% 544-76-3
                      Diethyl Ether 5% 60-29-7
                      Di-tert Butyl Peroxide 110-05-4
                      Ethyl Acetate 5% 141-78-6
                      2-Ethyl Hexyl Nitrate 2724796-7
                      Hexacosane 5-15% 630-01-3
                      Icosane 5-15% 112-95-8
                      Octacosane 5-15% 630-02-4
                      Pentacosane 5-15% 629-99-2
                      3-Pentanone <5% 96-22-0
                      Propanone <5% 67-64-1
                      Tricontane 5-10% 4181-957
                      Tri-tricontane 5-10% 8052-413
                      Hydrocarbons C12-C36 8006-540
                      n-alkanes and isoalkanes 20-40% 6474249-0
                      Съдържание съгласно ИНФОРМАЦИОНЕН ЛИСТ ЗА БЕЗОПАСНОСТ Продуктов код 10002 – добавка за дизелово гориво „Юнак“.
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #41
                        Изминах 1100 км с 57 литра гориво. Честно казано, очаквах да е с 52-53 литра, предвид стила на шофиране. Сега не мога да заспя, защото не знам дали юнакът повлия добре или зле. Ако приема, че е повлиял добре, значи без него съм щял да изхабя 62 литра, което пак предвид стила, вече е абсурдно. Затова съм по-склонен да мисля, че ефектът е неутрален от гл. т. на икономия на гориво. Това трябва да се мери както казах и по-напред - с една партида гориво, пълнене до ръба, голям преход с минимални външни влияния и едва тогава да се правят изводи.

                        Коментар


                          #42
                          Оги, да беше друг, като човекът с бавното изстиване на двигателя примерно, да се чудя какъв акъл има. Ама пък ти да си мислиш, че може да има добавка, която да ти свали разхода и да дадеш пари за това, малко несериозно идва. Не, че е кой знае колко скъп експеримента, ама все пак. За това приемам, че си го направил за науката и за доказването, че няма такова нещо както рекламата го сервира.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #43
                            Как със добавка може да намалите разхода на гориво?
                            Калоричността на нафтата ли се повишава или е някакъв свръхестествен феномен,
                            ритащ в кокалчетата физичните закони на горенето?
                            Последна редакция от КИМИ; 25.07.2018, 10:04.
                            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #44
                              Миналата седмица врътнах едни 1200 км. ей така за разходката. Малко по гости до Силистра. На отиване шибнах едно бутилка цитан бустер и една за почистване на дюзи и клапани, на принципа на Оги за експеримента. При каране до 120км/ч. разход 6.2. в Силистра заредих от акцизния склад на Лукойл имат си бензиностанция. Ами какво да ви кажа без кьорава добавка разход 5.8 при 140 км/ч.

                              Сигурно е трябвало да шибна добавки, а ?
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #45
                                Аз съм склонен да си наливам всякакви боклуци в резервоара, особено ако се твърди, че повишават мощността и понижават разхода, така че ако има желаещи от Софията да се комбинираме за обща поръчка, може да направим такава и да сме пионери.

                                От време на време си наливам една кутия Лики-Моли Diesel Spulung и ефект има, но същия ефект има и с коктейл 1:200 - 250 двутактово масло и е много по-евтино - литър масло за 8 лева стига за 250 литра нафта. Бардалите малко ми се струва, че имат прекалено хубава реклама, което надува цената на иначе обикновени продукти. Но си признавам, че не съм пробвал нищо тяхно.

                                Това със сигурност ще е полезно, ако има смазващи свойства, за каквито се твърди, но както казах - двутактовото масло прави същото на по-ниска цена.
                                Аз понеже обичам тестовете, искам да ви предложа една добавка. За да не правя реклама няма да казвам марката. Но предлагам да направим тест и ако добавката покаже икономия над 8 % вие самите да й направите реклама във форума. Какво ще кажете?

                                Коментар

                                Working...
                                X