Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Може конкретната партида нафта да е била повредена, кой знае... може това да е бил подаръкът им за Нова година - "плати тънко, харчѝ много" или друг вид промоция. Това, че в единственото ми зареждане се случи, не значи, че винаги е така. Но това, че в единственото ми зареждане се случи, значи, че никога няма да повторя. Още повече, че при зареждането беше единственият път в живота ми (и в предишния също), в който позволих друг да ми зарежда колата. Разбира се - обилно полят калник, гума, около 300 мл направо на асфлата...

    Сега, за Юнака и дружината му - за мен най-точният експеримент е пълнене до ръба, ама до ръба на ръба, и то не на колонка, а с предварително измерени туби. Тръгваш по магистралата, закотвяш се на 90 км/ч и гледаш нито да изпреварваш, нито да спираш, нито да ускоряваш, с изключение на въведените ограничения. Не ползваш климатик, вентилация и всякакви подобни. Само предвидените от закона светлини. Караш до Бургас, превърташ се на детелина и се връщаш откъдето си тръгнал, като зареждаш от същите туби и същата партида нафта, за да имаш за другия ден.

    На другия ден повтаряш всичко, с 1/2 литър юнак в добавка. При такъв преход в първия случай ако изхабиш 4.4 литра на 100 км, това са общо към 32.5 литра. Във втория случай ако изхабиш само 4.0 на 100, разликата би била единствено в добавения Юнак и нямаш аргументи да отречеш действието му. За пълен резервоар - 9 % от 60 литра = 5.4 литра = около 12 лв. -> колкото му е цената на юнака.

    За да е напълно точен и сигурен експериментът, на третия ден повтаряш всичко отново без Юнак, а на четвъртия - отново с Юнак. Вземат се средни стойности за "с Юнак" и "без Юнак" и накрая резултатите се публикуват. Тогава вече ще знаеш - има ли икономия или не.

    Само че ние не го купуваме за икономия, защото не сме алчни, а за намаляване на вредните емисии, подобряване на смазването, улеснен студен старт, по-фино впръскване на горивото в цилиндрите, предпазване от образуването на бактерии в биодизела (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО!!! Който го е измислил това - шапка му свалям! Първичният океан е бил от нафта, за да се размножат бактериите в него, после картелите са добавили вода в нафтата...) и др. Икономията за мен би била страничен ефект, по-скоро - нежелан.

    Влизам и аз с 2 бутилки по 0.5, тъкмо по-бързо и лесно да съберем до 10.

    Коментар


      #17
      предпазване от образуването на бактерии в биодизела (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО!!! Който го е измислил това - шапка му свалям! Първичният океан е бил от нафта, за да се размножат бактериите в него, после картелите са добавили вода в нафтата...)
      Абе шегуваме се тука с дизеловите добавки, обаче наистина в дизеловото гориво с био съставка се образуват бактерии. Сигурно знаеш, че биодизела е силно хигроскопичен. В последствие наличието на вода, води до появяването на бактерии.
      Фермера, от кой си купувам био зеленчуци и прясно мляко (млЕко) трябваше да си изпразни резервоарите на вътрешната дизелостанция и да измие стените от полепналите бактериални/гъбични наслагвания. И до това се е стигнало след като забелязал странно запушване на горивните филтри на тракторите и проблеми с работата на двигателите. Показа ми снимки на една кафеникаво-черна гняс, която полепва по филтъра.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Бактерии в нафтата?!!!
        Стига де.
        А тоя юнак дали ще ми свали разхода по могастралата от 7.8 на 5.2?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          Записвам се в клуба на скептиците, че каквато и да е добавка може да свали разхода с 9%.

          По-скоро бих повярвал на хипер-пупер тайната добавка (руска, военна) за маслото,
          дето може да изминеш 20 км. даже със строшен картер.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #20
            Кими, разхода при дизела зависи основно от това дали можеш са го караш тоя дизел.
            Истината е че с половин кило керосин и литър газ за горене ще ти падне разхода.
            Сега малко суха математика, любимата материя на отдел маркетинг. 9 % от 6 л/ 100 км. точно 540гр по малко на 100 км. Разход който може да е неконтролируем.
            Примери
            - каране зад ТИР
            - голям процент на спускане по пътя
            - Каране по посока на вятъра
            - кара баба ви.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Аз от Юнака съм доволен, разхода при еднакви уловия и стил на каране падна от 5.8 на 5.4 , в динамиката има лека разлика в положителна насока.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #22
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Кими, разхода при дизела зависи основно от това дали можеш са го караш тоя дизел.
                Истината е че с половин кило керосин и литър газ за горене ще ти падне разхода.
                Сега малко суха математика, любимата материя на отдел маркетинг. 9 % от 6 л/ 100 км. точно 540гр по малко на 100 км. Разход който може да е неконтролируем.
                Примери
                - каране зад ТИР
                - голям процент на спускане по пътя
                - Каране по посока на вятъра
                - кара баба ви.
                Къде има 100 км спускане по пътя :D :D :D А и за да се спуснеш - преди това си се изкачил.

                Стига сега, сериозно, колеги! Моля да ме извините, че се отклоних и ви моля също - нека не обръщаме темата на разход на дизелов автомобил, нека да се съсредоточим основно върху добавката. Който я е ползвал - да пише отзиви, а който не - да се жертва в името на общото благо и да я пробва. :D 10 лв - къде не си ги дал.

                Коментар


                  #23
                  Тази добавка не съм я ползвал, но не бих я и ползвал.

                  Миналата година до Гърция и обратно(около 930-950км, че на връщане обърках и отбих в Солун, а в Бойколандия имаше 15-на км задръстване преди Кресна и се връщах обратно до Кулата и от там през Попови ливади към Гоце Делчев и Юндола) 6.1 на сто на отиване, общо средно даде 6.3 литра на сто по комп и резервоар.Това с Криуз дизел +bardal BDC и с бардал XTC 5w40 масло на 7 000км.Гуми Нокиан стари=5.5 годишни размер 235/45/17 надути на 2.4-2.5 бара предни и на 2.3 задни

                  Тази година същият маршрут, без връщането като и двата пъти(отиване/връщане) през Симитли ми даде 5.8 литра(по комп и резервоар) с Круиз дизел без добавка и с масло Ravenol VST 5w40.Километрите бяха 840-850, защото си повъртях по плажовете около Катерини. И този път бях с нови гуми 225/50/17 на около 700-900км - 2.8-2.9 предни и 2.4-2.5 бара задни.Предният път бях едни нокиан на 6 години и имаха още поне 2-3 милиметра, но се бяха "вкочанили" ...

                  Добавка трябва, за бактериите от време на време да ги трепе в резервоара.Зимата при пълен резервоар и дори на 2/3 и малко над 1/2 не ми е "замръзвала" нафтата от Лукоил без каквато и да е добавка при температури около -11 градуса под нулата и кола навън няколко дни на зимен курорт.

                  И двата пъти си карах нормално, а когато нямаше трафик из планините и си натисках когато и колкото ми е кеф.Без да прекалявам, че жената в хваща "лошото" и трябва да спирам.

                  Винаги зареждам от една бензиностанция пълен резервоар, за да не се налага да зареждам от непроверени.Освен Круиз по -рядко зареждам и Лукоил.


                  Има мнения за добавките във фейссурат групата на АР от действащи автосервизни техници и то е отрицателно.

                  Лично аз следващият път ще си помисля и може да поръчам на Равенол, но ще видя коя точно защото те има поне 2 вида - за "стабилизиране" и за "подобряване" или нещо такова беше.Имат и против замръзване и тя е евтина, но за нищо друго не помага.

                  Заради тези бактерии дизела е добре поне веднъж годишно да се третира резервоара с добавка.

                  При бензина ситуацията отива в аналогична посока, заради по-голямото количество биогориво.
                  Последна редакция от alfa racer GTA; 23.06.2018, 14:03.
                  алфист по рождение, италианец по желание

                  Коментар


                    #24
                    Значи като чета ефекта че се дават пари за нещо и освен ако има подобрение на вървене или нещо по двигателя
                    иначе икономията отива за добавката
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #25
                      В холандски сайт пише за Бардал BDC - икономия до 3% ...В Български сайт на българска фирма вносител на бардал и официален представител за, както и на страниците на всички фирми предлагащи BDC пише "икономия на гориво до 10%" ...


                      Изглежда че отново у Българията сме привилегировани тарикати, пък холандските потребители са "прецакани" със скапан BDC ...

                      Дали и доколко ще е полезна конкретната добавка и всички останали такива може относително компетентно да се произнесе химик който работи в областта на петролната индустрия и конкретно разработва такива добавки.
                      алфист по рождение, италианец по желание

                      Коментар


                        #26
                        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                        Кими,

                        - Каране по посока на вятъра
                        Аз затова не съм насрочил датата на пътуване за почивката, чакам попътен вятър, Чолака като каже западен и потеглям.
                        2 кила минимум са си 2 бири.


                        На юнакО вяра немам, най- много да раздига разни стогодишни утайки от подъняците в резервоара и да се опита да ги изпрати към дюзите и дузпа
                        .
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #27
                          То дори и да е вярно това за разхода в града няма как да го разбереш...
                          Каквото ще спестиш ще до дадеш за добавката...
                          Играта е ако оправя емисиите за преглед примерно ...
                          Аз ако карам моя фиат в града е 9/10 на 100 че и на вънка е толкова (140/160) по магистралата... Татко като караше е 6 вънка и 8 вътре ???
                          Аз ли съм юнак или татко ???

                          Коментар


                            #28
                            За добавка на дизела- само двутактово масло. Нямам вяра на добавки- засега.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #29
                              dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                              За добавка на дизела- само двутактово масло. Нямам вяра на добавки- засега.
                              Айде бе, ти да не си пробвал с керосин, чак не мога да го повярвам
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Другата седмица ще си поръчам 2 * 0.5. Някой за комбинация до 10 шишенца от 0.5 литра,за да хванем изключителна отстъпка от 50 стотинки?

                                Коментар

                                Working...
                                X