Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Ето и крайния ми резултат:
    Заредено гориво: 43.43 л
    Изминато разстояние: 973.6 км
    Среден разход: 4.46/100.

    Както казах до такава степен съм убеден.
    А тука какво стана? Имаше ли засичане и с "юнака"? Ако случайно си постигнал например среден разход от 4.7 (с 0.24 повече), аз като продавач на добавката веднага бих ти казал така:

    "Вашето засичане е направено без специализирана измерваща апаратура, като нашето. Влияние оказват броя на студените стартове, изчакванията на светофари, начина на зареждане на гориво и други фактори, на които не обръщате внимание, но влияят на резултата, защото поставят колата в различни условия."

    Това важи дори да постигнеш не по-висок, а същия разход, като без добавка. Въобще - за всеки разход, различен от очаквания, може да се каже "Условията не са били еднакви" или "Измерването не е направено точно."

    Коментар


      #92
      Нали написах, че съм заредил без да слагам Юнак. Така, че няма да попадна в ситуация, в която някой да се оправдава по какъвто си иска начин, което мен не би ме засегнало реално погледнато.
      От сега нататък разход не мога да прогнозирам с такава точност, защото при мен той ще зависи от околната температура или по-точно колко ми работи парното. Или трябва да карам без парно, или трябва да чакам другото затопляне - да кажем около май месец, за да съм на 99% сигурен, че юнашката добавка би работила или не.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #93
        Останах с впечатление, че имаш желание да я сложиш на следващото зареждане. Нищо, и другото лято е лято, ще я пробваме. Ама искам и аз така - като видя, че не работи, да му пиша на страницата и да видя дали ще ми изтрие коментара, като на колегата в другата тема с добавката за масло.

        Коментар


          #94
          Да, имах желание и за това питах как да се сдобия с нея. Ама ти сподели разни срещи, чудеса и за това се отказах, защото ми се стори разправия. А и не бях планирал да готвя мусака, за да знам в какво да изсипа остатъка.
          Иначе за теста - както той би казал не трябва ли да има и той регламентирани и доказани резултати чрез измерване в лабораторни условия, използващи да кажем един автомобил и минал по WLTP цикъла, и да се види резултата? Защо доказателството трябва да е само в една посока?
          Последна редакция от BO; 10.10.2019, 17:53.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #95
            Ето и крайния ми резултат:
            Заредено гориво: 43.43 л
            Изминато разстояние: 973.6 км
            Среден разход: 4.46/100.

            Както казах до такава степен съм убеден.
            Октомври месец беше благоприятно топъл. Съответно поредния резервоар:
            Заредено гориво: 42.64 л
            Изминато разстояние: 961.4 км
            Среден разход: 4.44/100.

            Сега за 0.02/100 няма да правим проблеми.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #96
              Като гледам написаното ефекта от добавката не дава намаляне на цената на изминат км.
              Друго е за работата на двигателя.
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #97
                Октомври месец беше благоприятно топъл. Съответно поредния резервоар:
                Заредено гориво: 42.64 л
                Изминато разстояние: 961.4 км
                Среден разход: 4.44/100.

                Сега за 0.02/100 няма да правим проблеми.
                Ето и крайния ми резултат:
                Заредено гориво: 43.43 л
                Изминато разстояние: 973.6 км
                Среден разход: 4.46/100.

                Както казах до такава степен съм убеден.
                Миналата година съм заредил на 7-ми май = 4.44/100
                Днес отново заредих = 4.48/100 (43.45 л за 969 км).
                Този път разхода ми е за 2 месеца, защото с тази ситуация карах малко по-рядко колата.
                Но повтаряемостта на разхода ми е много възможен.
                За това ако пробвам тази добавка и ми даде 4-4.1/100 вместо 4.4-4.6, демек с 10-на % по-нисък разход, определено с моя автомобил мога да засега такова отклонение в следствие на чудо.
                Стига за следващия път да мога/искам да пробвам.
                Последна редакция от BO; 07.05.2020, 17:32.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #98
                  Единствения път, в който си купувах, си направих среща с човека, който е разпространител за София (той беше и на Италфеста) и исках да си взема 0.5, ама му били свършили, та си взех литър, даже ми остана за мусака.
                  Оги, изхарчи ли количеството, което ти остана за мусаката?
                  Ако не си и има съотношението като за около 40 литра гориво, дай да го купя и да направя теста, че мисля през уикенда да зареждам.
                  Че сега очаквам разход от 4.5, като и другия месец би трябвало да се повтори пак. И ако видя след това 4.0, то да знам, че съществуват чудеса на този свят.

                  п.п. Сега се сещам, че готвиш с друго гориво и няма да стане работата, дори и да не си правил мусака все още.
                  Прегледах нета и останах изумен. Че то за бензина добавката за 50-60 литра гориво е 100 мл. Гаси, значи слагам 70-80 мл и трябва да излетя с мега нисък разход. Или поне така говорят.

                  п.п.2 Докато си самопиша в тази тема взех, че направих това:





                  Следва продължение.
                  Последна редакция от BO; 15.07.2020, 13:12.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #99
                    Готово. Налях я.
                    Сега заредих 40,48 л гориво + 0.1 л добавка, а съм изминал 929.6 км. Това прави разход от 4.37/100.
                    По емпиричен път следва августовският резервоар да ми е с 0.1/100 по-нисък от този. Значи залагам цел на разхода от 4.27/100 от което ще меря отклонението.
                    Добавката ми качи разхода в пари с 15%. Това означава, че за да е икономически неутрално, разходът след наливането на добавката трябва да ми дойде на 3.7/100. Което се доближава и до максималното обявено като количество гориво, което може да спестиш с нея.
                    Минималното спестено би трябвало да е 4%. Което като разход би трябвало да ми се изрази в 4.1/100.
                    Ако следваме логиката, нека задам средните проценти на спестяване от 9, което да докаже, че наистина има спестяване на гориво, в следствие на наливане на добавката.
                    Това означава, че след изразходването на резервоара ако отбележа разход от 3.9/100, то със сигурност ще потвърдя, че добавката се е отразила на разхода. Ако отбележа разход от 4.2/100, това за мен ще докаже, че добавката няма никакво отношение към разхода на колата.

                    Следва продължение.
                    Последна редакция от BO; 20.07.2020, 09:33.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Някакси не знам що ми се струва, че разход 3.7 няма да направиш, ама а дано

                      Коментар


                        че добавката няма никакво отношение към разхода на колата.
                        Давай направо от тук да почнем... Аз ако произвеждам добавки, ще ти кажа, че не си поставил колата в еднакви условия със и без добавка и затова не може да се прави извод на базата на това, но опитите ми в лабораторията показват съвсем друго.

                        Коментар


                          Аз ако произвеждам добавки, ще ти кажа,
                          Ама аз като потребител на ФФБ въобще не би ме интересувало твоето мнение и какво би ми казал, а ще си пиша в съответния форум каква е реалността, надявайки се, че няма да бъда цензуриран в последствие, ако резултата не излезе в полза на продавач-производителя.
                          И в лицето на друг потребител от съответния форум по-скоро бих повярвал на другото ми аз, тестера, защото той няма икономическа изгода да лъже за реалността, за разлика от търсачите на печалба.
                          Последна редакция от BO; 25.07.2020, 02:09.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            Готово. Налях я.
                            Сега заредих 40,48 л гориво + 0.1 л добавка, а съм изминал 929.6 км. Това прави разход от 4.37/100.
                            По емпиричен път следва августовският резервоар да ми е с 0.1/100 по-нисък от този. Значи залагам цел на разхода от 4.27/100 от което ще меря отклонението.
                            Добавката ми качи разхода в пари с 15%. Това означава, че за да е икономически неутрално, разходът след наливането на добавката трябва да ми дойде на 3.7/100. Което се доближава и до максималното обявено като количество гориво, което може да спестиш с нея.
                            Минималното спестено би трябвало да е 4%. Което като разход би трябвало да ми се изрази в 4.1/100.
                            Ако следваме логиката, нека задам средните проценти на спестяване от 9, което да докаже, че наистина има спестяване на гориво, в следствие на наливане на добавката.
                            Това означава, че след изразходването на резервоара ако отбележа разход от 3.9/100, то със сигурност ще потвърдя, че добавката се е отразила на разхода. Ако отбележа разход от 4.2/100, това за мен ще докаже, че добавката няма никакво отношение към разхода на колата.

                            Следва продължение.
                            Готов е експеримента. И информацията от моя страна.
                            Заредих 43.25 л. гориво и успях да измина с тях 1031.1 км. Това прави разход от 4.19/100. Реално с 0.08/100 (1.8%) по-ниско от очакваното.

                            Сега и подкрепителна информация от моя страна:
                            Статистика за използването на двигателя:

                            От преди добавката:



                            След добавката:



                            Нещо много важно - специфичния разход на гориво, защото се предполага, че да има икономия, то всяка капка гориво трябва да може да произвежда повече енергия, което реално прокламира добавката:

                            Преди добавката:



                            След добавката:



                            Статистиката в цифри:
                            Преди добавката, средното използвано гориво за производство на енергия между 7 и 11 кВ = 252.9 г/кВч
                            След добавката, средното използвано гориво за производство на енергия между 7 и 11 кВ = 255.4 г/кВч
                            Избрал съм да сметна между 7 и 11 защото средната енергия предоставена от ДВГ е около 9 кВ, за това +/- 2 кВ от средната стойност на използването му.

                            Горните цифри показват, че с добавката системата се е нуждаела с около 1% повече гориво, за да може да произведе същата енергия спрямо без добавката.
                            Хайде, тази статистика е в нисък процент и може да я счетем за особености атмосферното налягане, външна температура и разни други фактори. Но подкрепя в пълна сила, че добавката не е повлияла по никакъв начин на разхода на колата.

                            В крайна сметка мога да кажа, че експеримента доказа (поне за мен), че въпросната добавка няма абсолютно никакво съпричастие към разхода на автомобила. За това обичам данните, какво показват цифрите и калкулатора сам да говори. А не във вид на - усещам колата една бърза, по-безшумна, върви на змей, разхода е паднал с поне 2 литра. Само в тези субективни усещания въпросната добавка може да има някакво действие. А, да и спрямо етикета ѝ. Ама когато не споделяш усещането а реалността, нещата отиват в съвсем друга посока.

                            Поздрави и мислете преди да си давате парите за добавка, врачки или нумеролози.
                            Последна редакция от BO; 21.08.2020, 10:57.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Още едно доказателство, че без добавката автомобилът ми прави същия, че по-нисък разход (засега) от колкото с нея:



                              Слагам текущото състояние, защото от тази седмица колите по моя маршрут чувствително започнаха да се увеличават в сравнение с миналия месец.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Поредния резервоар отново е изразходван.
                                С 42.9 литра изминах 1013.3 км. Или разход от 4.23/100, което отново доказва, че добавката няма абсолютно никакво влияние на разхода. Особено като вземем предвид значително увеличения трафик, в сравнение с предходния резервоар.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X