Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

    Здравейте,случайно ми попадна въпросната добавка по разни реклами та се зачетох и повечето хора са с положително мнение.Някой от форума дали е ползвал въпросната добавка ,нека споделят и какво мислите ?Аз лично до сега добавки не съм ползвал сега съм купил 2 добавки на bardahl ,за почистване и после за поддръжка на горивната система,но не съм ги наливал още,че нямам пътуване.

    Поздрави!

    #2
    Аз съм склонен да си наливам всякакви боклуци в резервоара, особено ако се твърди, че повишават мощността и понижават разхода, така че ако има желаещи от Софията да се комбинираме за обща поръчка, може да направим такава и да сме пионери.

    От време на време си наливам една кутия Лики-Моли Diesel Spulung и ефект има, но същия ефект има и с коктейл 1:200 - 250 двутактово масло и е много по-евтино - литър масло за 8 лева стига за 250 литра нафта. Бардалите малко ми се струва, че имат прекалено хубава реклама, което надува цената на иначе обикновени продукти. Но си признавам, че не съм пробвал нищо тяхно.

    Това със сигурност ще е полезно, ако има смазващи свойства, за каквито се твърди, но както казах - двутактовото масло прави същото на по-ниска цена.

    Коментар


      #3
      При цена на дизела около 2.20 лв. и имайки предвид цената на един литър от юнака (20 лв.), както и това, че някъде в рекламите прочетох, че литър от добавката стига за 100 литра гориво и осигурява средно до 13 литра икономия на гориво, ето какво се получава:

      100 литра x 2.20 = 220 лв. (цена без добавката)

      87 литра (13 литра икономия) x 2.20 + 20 (цената на добавката)= 211,40 лв. (цена с добавката)

      За волвото сметнах, че при среден годишен разход 6,89 л./100 км. със сто литра гориво изминава 1451 км. Т.е. икономията ще е около 8,60 лв. за 1451 км, в което не виждам сериозен смисъл. А и след като се опарих с политрона, съм малко скептичен към такива добавки. Вярно е, че магическата съставка МТС на политрон се сипва в картера, а юнакът - в резервоара, което го прави донякъде по-безопасен, но все пак. Ако прочета някъде сериозни изследвания от сериозни хора, може и да пробвам. Ама не такива: "сипах от добавката и колата мърка, а разходът ми се струва супер".
      Последна редакция от snake; 19.06.2018, 11:13.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        На една добавка за бензин пишеше че има нафта на друга за маслото съм чел
        че ако добавката не помогне да се иде в най близкия сервиз
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          10% зареждане на резервоара с премиум дизел върши същата работа и е много по-евтино(за момента). 5 или 6 литра скъпа нафта са ти лев, два отгоре.

          Коментар


            #6
            Я вижте кой предлага този пенкилер!
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              При цена на дизела около 2.20 лв. и имайки предвид цената на един литър от юнака (20 лв.), както и това, че някъде в рекламите прочетох, че литър от добавката стига за 100 литра гориво и осигурява средно до 13 литра икономия на гориво, ето какво се получава:

              100 литра x 2.20 = 220 лв. (цена без добавката)

              87 литра (13 литра икономия) x 2.20 + 20 (цената на добавката)= 211,40 лв. (цена с добавката)

              За волвото сметнах, че при среден годишен разход 6,89 л./100 км. със сто литра гориво изминава 1451 км. Т.е. икономията ще е около 8,60 лв. за 1451 км, в което не виждам сериозен смисъл. А и след като се опарих с политрона, съм малко скептичен към такива добавки. Вярно е, че магическата съставка МТС на политрон се сипва в картера, а юнакът - в резервоара, което го прави донякъде по-безопасен, но все пак. Ако прочета някъде сериозни изследвания от сериозни хора, може и да пробвам. Ама не такива: "сипах от добавката и колата мърка, а разходът ми се струва супер".
              Ще ни споделиш ли за Политрон?
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                #8
                Накратко - преди да си правя експерименти с магическото масло, колата гореше устойчиво, като по часовник около 3 л. масло на 10 000 км. След като се заиграх с политрон, разходът на масло побесня и стигна до литър на 700 км. Наложи се влизане в бокса и ремонт на ДВГ. Не твърдя, че причината е политрон, може и да му е дошло времето. Но тъй като нещата съвпаднаха, вече съм скептичен към подобни революционни неща.
                Последна редакция от snake; 20.06.2018, 14:18.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Аз съм склонен да си наливам всякакви боклуци в резервоара, особено ако се твърди, че повишават мощността и понижават разхода, така че ако има желаещи от Софията да се комбинираме за обща поръчка, може да направим такава и да сме пионери.
                  Аз до сега съм ползвал/пробвал BG 244 (само един кен в един резервоар), Shell V-Power Diesel (5 000км) и Aral Ultimate Diesel (3 000км), и разлика (разход, мощност и т.н.) спрямо "обикновения" дизел (от no-name, Shell и Aral) не съм открил. Зареждал съм дизел в Германия, Дания, Сърбия и България. Тази година ще пробвам чешки и унгарски дизел, но не очаквам някакви разлики.

                  В момента тествам Esso Synergy Diesel, като до момента не откривам разлики с обикновения дизел („B7-Diesel“) по стандарт БДС EN 590 / DIN EN 590.

                  Бих пробвал и Дизел Юнак, но съгласно опита ми до този момент не си мисля, че бих получил някакъв позитивен ефект.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Същата разлика има и между обикновената нафта на ЕКО и "Авио"-нафтата. С едната минавам 1000 км за Х лв, с другата - за Х + 30 лв. Същия пробег със същото количество, но на по-висока цена. Не я пробвай.

                    Ако обаче комбинирам авио-нафта с "юнак" и без климатик, и онова дето сваля разхода, като го ръчнеш в запалката и евентуално магнитни наколенки - току виж съм постигнал съвършенство. Като цяло търся разход около 0.0, не искам да изпадам чак до там, че колата да започне да връща. Последния път с 90 км/ч по магистрала имах 4.6 / 100 за 720 км. Имаше и малко "напред-назад" по пистата на Италфеста, сигурно там е заминало повечко нафта. Ако с новата комбинация от понижаващи разхода неща стигна до 3.1 - 3.2, би било впечатляващо. Все пак - за юнак-а ще взема да си поръчам едно шише да си имам за пътуване до черното море, което ми предстои. Набирам последователи за кашонче.

                    Коментар


                      #11
                      Все пак - за юнак-а ще взема да си поръчам едно шише да си имам за пътуване до черното море, което ми предстои. Набирам последователи за кашонче.
                      Едвам ме нави..
                      И аз искам едно шише. Ти от кои ще купуваш - 0,5л или 1л?

                      Да се надявам, че до началото на септември ще си събрал достатъчно съмишленици. Аз смятам да смеся Юнак с Марешки. Ти как мислиш, далии е добра тази комбинация или трябва да пробвам с Круиз?
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #12
                        Значи Политронът не ви е научил на нищо...
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Напротив.
                          Но въпреки това трябва да си даваме за нещо парите.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #14
                            Stefanaki написа: Преглед на мнението
                            Едвам ме нави..
                            И аз искам едно шише. Ти от кои ще купуваш - 0,5л или 1л?

                            Да се надявам, че до началото на септември ще си събрал достатъчно съмишленици. Аз смятам да смеся Юнак с Марешки. Ти как мислиш, далии е добра тази комбинация или трябва да пробвам с Круиз?
                            От 0.5 л., че се притеснявам с литровката да не ми стане твърде икономично и евтино. Не сме алчни, все пак, нека има нещо и за бензиностанциите, които не са в картел.

                            Марешки съм го смесвал със софийски атмосферен въздух и комбинацията е нормална, без отклонения нагоре или надолу, спрямо Еко-то, за добро или лошо. Пак бих го пробвал, но е на 15 км, трябва да ида да заредя 60 литра, да е късно вечер за да не вися в задръстване, да плащам в брой, за да съм на далавера около 5.20 лева от цялата работа, спрямо Еко с отстъпката за форума. За 5 лв. ми се струва прекалено голяма играчка.

                            Виж, Круиз го смесих със старопланински междуградски въздух и може би затова постигнах феноменалните 9 / 100 на извънградско и 12 / 100 в София. Толкова съм се старал преди това с тоя Фиат и все такива ниски разходи - 4.5, 5.0, 5.1... градско - 6.7-6.8 лятото, 8.0 - 8.5 зимата. Заредих си на Круиза и веднага ударих топ-ниво, като подарък за Нова година, че заредих на 31.12.2018. Даже като истински хитрец, си заредих цели 50 литра, с които успях да мина цели 480 км. НАФТА Ако искаш висок разход на ниска цена - това е твоят сигурен избор, конкретно обекта в Гео Милев. Допълнителен бонус е това, че натискаш газта много повече, защото колата "не върви".

                            Коментар


                              #15
                              Много странно..

                              Миналата година ми похвалиха нафтата на Круиз в Гео Милев и заредих цял резервоар. От там ходих по дунавския регион на североизточна България, после през Варна, Бургас и в Сливен, след изминати 1000км, напълних резервоара в Ромпетрол, като разхода ми при спазване на абсолютно всички ограничения (+3км/ч, грешка на евентуалния полицейски радар) беше 4,1. И това с нафтата на недолюбвания от теб Круиз и без Юнак.

                              Понеже си падам по експериментите, то бих взел 2бр. х 0,5л Юнак, като Юнак1 бих го смесил с Круиз и бих повторил миналогодишния маршрут, а Юнак2 ще го смеся с Марешки и ще видя дали ще мога да стигна до Австрия. Миналата година успях с 41,5л дизел от Ромпетрол (тоя дето е срещу ЕКО-то на бул.Цветан Лазаров) и контрабанден въздух в Сърбия и Унгария да стигна до Agip в Nickelsdorf.

                              Само се чудя кой ще поеме политическата/социалната отговорност, ако не постигна с поне 9% (от обещаните 9-14%) по-нисък разход на гориво.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X