Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    КИМИ написа: Преглед на мнението
    Как със добавка може да намалите разхода на гориво?
    Калоричността на нафтата ли се повишава или е някакъв свръхестествен феномен,
    ритащ в кокалчетата физичните закони на горенето?

    Няма нищо магическо. Единственото което се прави е горивото да изгаря по-пълно. От там идват всички други ефекти - и намаления разход, и намалената димност, и по-добрата динамика.

    Коментар


      #47
      бай Пешо написа: Преглед на мнението
      Аз понеже обичам тестовете, искам да ви предложа една добавка. За да не правя реклама няма да казвам марката. Но предлагам да направим тест и ако добавката покаже икономия над 8 % вие самите да й направите реклама във форума. Какво ще кажете?
      Аз съм навит, за да ти докажа, че това не е възможно.
      Знам си колата абсолютно точно колко харчи и през тези месеци се върти около 4.3-4.4/100. Значи с добавката трябва да слеза точно до 4.0/100, което до сега не съм успявал да го направя. Ако това не стане, значи е поредната измама.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #48
        OK Дай някакъв телефон и ще се чуем.

        Коментар


          #49
          Какъв технологично е методът на засичане?
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #50
            Има няколко начина.
            1. Ако автомобила има разходомер може да се измерва моментния разход на гориво. На една и съща отсечка, при една и съща скорост, първо се прави измерването без добавка, след което се добавя добавката и се засича разхода с добавка. Така засичането може да стане за много кратко време и на много малко разстояние, примерно 10 км. отсечка.
            2. При липса на разходомер пак при едни и същи условия се засича разхода, но на по-голямо разстояние - напр. 50 - 100 км. Колкото по-голямо е разстоянието, толкова по-малка е грешката. Но в случая се пълни резервоара до горе. и след пробега отново се допълва.
            3. Като вриант 2 но се кара до изгасване на автомобила / с някакво минимално количество в резервоара / напр. 10 л./. Този метод не е за препоръчване при съвременните автомобили заради възможни проблеми с горивната система.
            4. Поставя се допълнителен резервоар / туба/, налива се определено количество гориво и се засича какво разстояние ще измине автомобила. След това се налива гориво с добавка и се прави същото засичане.
            5 . Има вариант да се отиде в лаборатория, напр. на Техническия Университет и там да бъдат направени тези тестове. Но това ще струва определно количество пари.
            От всичко написано до тук, най- добрия и лесен метод е с автомобил снабден с разходомер.

            Коментар


              #51
              Айде пиши на лс аз ще експериментирам. Само условието е да са поставени ясни условия.
              Защото съм 100% сигурен че ако с твоята добавка сваля 8 % от сегашния ми разход, без нея мога да сваля 16% от досегашния ми разход.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #52
                Засичане на разход се прави с отделен съд за резервоар, другото е ала-бала.
                Пък разходомера...
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #53
                  Moята я засякох, като ходих на морето. 5.2/100 бензин.
                  Пълен догоре резервоар на тръгване и като се прибрах пак напълних догоре от същата колонка.
                  Зареденото по пътя + зареденото след прибиране е изразходеното.
                  Останалото е математика от трети клас.
                  Последна редакция от КИМИ; 08.08.2018, 09:46.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #54
                    Сравнително лесно ми се вижда, ако просто се напълни резервоара до ръба, а в 2 допълнителни туби се сипват - в едната добавката и 5 литра гориво, в другата - 10 литра гориво от същата партида. Прави се маршрут около 100 км двупосочно, на кола с автопилот и скорост 90 км/ч. Като се върне - долива се тубата с добавката, от другата се пълни пак до ръба, измерва се точното им тегло преди и след доливането. Повтаря се маршрутът, повтаря се доливането като пак се мери теглото на тубите преди и след доливане. Накрая се прави сравнение между килограмите при двете доливания и готово. Ако добавката прави икономия, не е трудно да се сметне колко процента е.

                    Коментар


                      #55
                      Мисля, че не е необходимо да се сипва в туби. Автопилотът и разходомера ще свършат работа. Необходимо е само маршрут на равен път около 10 км. Прави се един тур с чисто гориво, след това се добавя добавката като се долее малко гориво за да се смеси по-добре. Необходимо е малко да се покара за да стигне добавката до дюзите и се прави второто засичане при същите условия. Резултатът трябва да е налице.

                      Коментар


                        #56
                        Пък някои се чудят от де се вземат тези, дето хвърлят през балконите пачките с хилядарките...
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #57
                          бай Пешо написа: Преглед на мнението
                          Мисля, че не е необходимо да се сипва в туби. Автопилотът и разходомера ще свършат работа.
                          Това не е точен начин за засичане. Това е начин само да се види какво компютърът си мисли, че харчи. А грешката може да е огромна. За последно на кола, на която видях да пише разход 3.6 / 100 по маршрута София - Пловдив по автомагистралата, реалният разход, засечен по метода пълно-пълно беше 4.3 / 100, което е около 20 % повече. Ако целта е да се доказва нещо - засичане по разходомер е несериозно. Най-точното е измерването в килограми, дори и в литри може да има грешка. Понеже едва ли е възможно да се намерят кантари, които мерят с точност до 0.1 кг и обхват 2000 кг, за да може безпроблемно и точно да се измери колата в началото и в края на пътуването, затова ползването на туби с гориво е значително по-лесно за прилагане.

                          Коментар


                            #58
                            Целта на темата да не е качествено и количествено измерване на шараните във форума?
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #59
                              Малко да побутна темата. Господинът, който е партньор на Мермерски, беше гост на Италфест 2019 и направи кратка презентация, което отново у мен пробуди червейчето на съмнението и отново искам да си правя експерименти с личния ми автомобил, след като първият опит нямаше особен успех, но тогава нямах условия да съм сигурен дали наистина има или няма такъв. Предлагам следните 2 начина на проверка на това дали се реализира икономия:

                              Начин 1:

                              - 1 час работа на място без добавка и после - 1 час с добавка

                              Този начин е сравнително лесен и евтин и може да се каже - точен, условията на практика ще са еднакви, няма значение колко са напомпани гумите, попътния вятър и т. н.

                              Начин 2:

                              - в движение - от София до Стара Загора, нощно време след 22:00 часа - сравнително голям курс, при който ще се намали до минимум влиянието на външните фактори към единица разстояние, като например някое изпреварване, . Каране с круз-контрол, влияние на човешкия фактор ще е сведен само до въртенето на волана и до превключване на предавките при обръщането на детелината.

                              Този начин е по-труден - свързан е с време и най-вече - финанси. Ще струва към 100 лева само за експеримента, а дали новаторът ще ги плати при неуспех? Но пък ако се постигне икономия от над 6 %, това значи към 1.5 литра за курс от 400 км. 1.5 литра не е малко и може да приемем, че не е в резултат на изпреварване, вятър, каране по инерция или нещо подобно. На моята кола са си над 30 км пробег при 90 км/ч.

                              Търся спонсори и ентусиасти да си правим експерименти?

                              Аз ще го предложа това и на Мермерски, да видим ще ли е съгласен или ще е не. Разбира се - да плати горивото двойно, ако докажа, че няма ефект.

                              Коментар


                                #60
                                Реално над 6% икономия може да постигнеш дори с по-леко ускоряване и по-ниска скорост на по-висока предавка. Ако едно 1.9 JTD го караш на равен път със 90 км/ч няма да даде повече от 4.2-4.5 зависи от товара и дали си с климатик или не. С множество изпреварвания и нервно каране му правя 6.2-6.7 - всеки може да сметне, че това са 50% отгоре. За кеф, цена - нема. Ако ще 1000 добавки да сложиш, ако искаш да върви - яко нафта, яко сажди и педала до долу. Ако искаш да харчи малко - Голф 2 и отработено олио, може дори и без добавки За 1740 км до Атина (през второстепенни пътища без тол такси на отиване (32 евро няма кой да им даде), а на връщане през Метеора с качвания на магистрали в Гърция) направих среден разход по колонка 5.2 - Стило 1.9 JTD 3ма с багаж - на магистралите 120/130 до 150 на моменти, на извънградското - зависи дали имаше маляки пред мен от 80 до 130, терена беше като цяло планински за второстепенните пътища.
                                Последна редакция от tambuhtaneca; 19.06.2019, 00:46.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X