Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати 71 до 80 от 96

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ще си избера два последователни дни, в които ветровете да са сравнително еднакви като посока и скорост.

Запис с камери предпочитам да имам, защото все пак искам да се хвана на бас с човека, който е създал добавката. Едва ли ще иска да се вози с мен по нощите, но накрая ако няма разлика в разхода, може да ми каже "Ама ти си карал с различна скорост, ама ти си карал зад камион, ама ти си правил изпреварвания, ама ти си стоял на място с работеща кола... ". В този случай е хубаво да имам доказателство как точно е протекъл тестът.

А в твоя случай - ако сега колата ти покаже разход от 4.7, а после от 4.3, откъде ще знаеш дали е от добавката или не, като не си карал еднакво и при еднакви условия? В градски условия разходът много бързо и лесно мърда нагоре-надолу. Например моя разход ако е около 8.0 , веднага слиза с 0.2 надолу по борд-комп. само от едно минаване по Цариградско от край до край. Едно влизане в паркинг на мол и излизане (обикновено мол Сердика) веднага качва 0.1 нагоре.

В крайна сметка ще се окаже, че единственото точно засичане ще е с работа на място, празен ход. Тогава няма вятър, няма светофари, няма празна, няма пълна кола. За 1 час работа - толкова и точка. Пускам един външен вентилатор да охлажда радиатора на колата, за да няма случайни включвания на вградения и така.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    А в твоя случай - ако сега колата ти покаже разход от 4.7, а после от 4.3, откъде ще знаеш дали е от добавката или не, като не си карал еднакво и при еднакви условия? В градски условия разходът много бързо и лесно мърда нагоре-надолу. Например моя разход ако е около 8.0 , веднага слиза с 0.2 надолу по борд-комп. само от едно минаване по Цариградско от край до край. Едно влизане в паркинг на мол и излизане (обикновено мол Сердика) веднага качва 0.1 нагоре.
    Щом ще е на бас, да, може да има много извъртания след като го спечелиш, което и ще стане със сигурност.
    Иначе в моя случай, с моята кола, нямам голяма разлика дали влизам в мола, дали цикля доста по светофарите или карам по околовръстното. Ако няма много видими разлики в движението, в което се намирам, разликата варира в тесни граници. И разликата от 4.7 до 4.3 реално е много голяма от гледна точка на каране, икономия и т.н. За представа това е разликата между най-лекия възможен летен трафик и в почти най-тежкия, във време, когато не се налага все още да ползвам парно. За това и споделям, че предвид историческите ми данни, отнесено към каране по един и същ маршрут, съчетано с много стабилен и постоянен модел на шофиране, то мога да дам прогноза за разхода ми, където споменах по-горе. Въпреки, че е градско. Като убедеността ми не може да е същата, ако с моята кола, макар и на круиз контрол, да дам прогноза за извънградското каране. Там бих дал малко по-голямо отклонение от 0.2/100 спрямо очакването ми.
    Иначе за прогнозата ми в предишното мнение се колебах много дали да дам средната стойност на 4.5 или да я дам на 4.4, от където да дам стандартното отклонение от +-0.2. До такава степен/порядък съм убеден във възможностите и очаквания ми, ако няма някакви форсмажорни обстоятелства - примерно да падне сняг, или да дам колата да я кара някой друг. Но със сигурност няма да падне под 4.2, което ако беше с добавка, която да ми гарантира порядъка на икономия, то би трябвало да се случи.
    Последна промяна от BO : 25.06.2019 в 18:31
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

За всеки има по нещо.Аз определено съм доволен от РЕАКТИВ 8000. Слагам по два пъти в годината на 2.0HDI Ситроен 110 к.с....за три месеца,90% градско...-8.6лтр/100км,без пушилка.Вдига мах...173км.към Казанлък,като торпила е сега...Моделчето е "Евазион". Опитах се и "Юнак" ... Не ми хареса, не усетих резултата

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Изглежда няма да ми остане време за шикалки, но пък вместо това - сипах обичайния елексир от 1:250 двутактово масло Приста и почти стана чудо, много рязко омекна работата на мотора и утихна, също. Скоро не бях сипвал.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    След седмица горе-долу ще гледам да заредя и да видя резултата.
    Ако е толкова интересно, то през Август разходът трябва да ми е аналогичен на този резервоар и мога да сложа добавката и да се види каква ще бъде разликата. От къде се взима тази вълшебна отвара най-евтино?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Изглежда няма да ми остане време за шикалки, но пък вместо това - сипах обичайния елексир от 1:250 двутактово масло Приста и почти стана чудо, много рязко омекна работата на мотора и утихна, също. Скоро не бях сипвал.
    Аз пък зареждам от Топ Дизел на бензиностанция Дизелор и получавам същия ефект.
    Fiat Multipla 105JTD

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    От къде се взима тази вълшебна отвара най-евтино?
    Единствения път, в който си купувах, си направих среща с човека, който е разпространител за София (той беше и на Италфеста) и исках да си взема 0.5, ама му били свършили, та си взех литър, даже ми остана за мусака. Направихме си среща с уговорка по тел. някъде в центъра. Иначе влизаш на сайта и там има нещо като ел. магазин.

Даже вчера пробвах колко пуши колата и се оказа, че е по-малко от очакванията ми - газ до долу от 1000 оборота на 3-та създаде пушек с нежен светло-кафяв цвят, все едно съм минал по прашен път. Току виж съм минал и ГТП без сътресения.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Ще споделя крайния разход след изразходването на резервоара (около месец) и да видим колко толкова ще се отклоня през месец юли от прогнозните ми 4.5/100, за да видим колко толкова фактори ще ми се навържат и ще ми дадат някакво отклонение. За сега това ми е залога
    Иначе за прогнозата ми в предишното мнение се колебах много дали да дам средната стойност на 4.5 или да я дам на 4.4, от където да дам стандартното отклонение от +-0.2. До такава степен/порядък съм убеден във възможностите и очаквания ми
    Ето и крайния ми резултат:
    Заредено гориво: 43.43 л
    Изминато разстояние: 973.6 км
    Среден разход: 4.46/100.

Както казах до такава степен съм убеден.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Аве каква е тая кола ве, не вервам. Това е нагласено. Айде, бъди юнак.

(И сега правиш примерно 4.2 и припадам от смях)

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Заредих без юнака. Явно и този разход го понасям.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •