Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 60 от 96

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Айде пиши на лс аз ще експериментирам. Само условието е да са поставени ясни условия.
    Защото съм 100% сигурен че ако с твоята добавка сваля 8 % от сегашния ми разход, без нея мога да сваля 16% от досегашния ми разход.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Засичане на разход се прави с отделен съд за резервоар, другото е ала-бала.
    Пък разходомера...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат фанатик Аватарът на КИМИ
    Регистр. на
    12.10.2007
    Moята я засякох, като ходих на морето. 5.2/100 бензин.
    Пълен догоре резервоар на тръгване и като се прибрах пак напълних догоре от същата колонка.
    Зареденото по пътя + зареденото след прибиране е изразходеното.
    Останалото е математика от трети клас.
    Последна промяна от КИМИ : 08.08.2018 в 09:46
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Сравнително лесно ми се вижда, ако просто се напълни резервоара до ръба, а в 2 допълнителни туби се сипват - в едната добавката и 5 литра гориво, в другата - 10 литра гориво от същата партида. Прави се маршрут около 100 км двупосочно, на кола с автопилот и скорост 90 км/ч. Като се върне - долива се тубата с добавката, от другата се пълни пак до ръба, измерва се точното им тегло преди и след доливането. Повтаря се маршрутът, повтаря се доливането като пак се мери теглото на тубите преди и след доливане. Накрая се прави сравнение между килограмите при двете доливания и готово. Ако добавката прави икономия, не е трудно да се сметне колко процента е.

Мисля, че не е необходимо да се сипва в туби. Автопилотът и разходомера ще свършат работа. Необходимо е само маршрут на равен път около 10 км. Прави се един тур с чисто гориво, след това се добавя добавката като се долее малко гориво за да се смеси по-добре. Необходимо е малко да се покара за да стигне добавката до дюзите и се прави второто засичане при същите условия. Резултатът трябва да е налице.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Пък някои се чудят от де се вземат тези, дето хвърлят през балконите пачките с хилядарките...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат бай Пешо написа: Преглед на мнението
    Мисля, че не е необходимо да се сипва в туби. Автопилотът и разходомера ще свършат работа.
    Това не е точен начин за засичане. Това е начин само да се види какво компютърът си мисли, че харчи. А грешката може да е огромна. За последно на кола, на която видях да пише разход 3.6 / 100 по маршрута София - Пловдив по автомагистралата, реалният разход, засечен по метода пълно-пълно беше 4.3 / 100, което е около 20 % повече. Ако целта е да се доказва нещо - засичане по разходомер е несериозно. Най-точното е измерването в килограми, дори и в литри може да има грешка. Понеже едва ли е възможно да се намерят кантари, които мерят с точност до 0.1 кг и обхват 2000 кг, за да може безпроблемно и точно да се измери колата в началото и в края на пътуването, затова ползването на туби с гориво е значително по-лесно за прилагане.

Фиат идол Аватарът на wwalker
    Регистр. на
    30.05.2008
    Целта на темата да не е качествено и количествено измерване на шараните във форума?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Малко да побутна темата. Господинът, който е партньор на Мермерски, беше гост на Италфест 2019 и направи кратка презентация, което отново у мен пробуди червейчето на съмнението и отново искам да си правя експерименти с личния ми автомобил, след като първият опит нямаше особен успех, но тогава нямах условия да съм сигурен дали наистина има или няма такъв. Предлагам следните 2 начина на проверка на това дали се реализира икономия:

Начин 1:

- 1 час работа на място без добавка и после - 1 час с добавка

Този начин е сравнително лесен и евтин и може да се каже - точен, условията на практика ще са еднакви, няма значение колко са напомпани гумите, попътния вятър и т. н.

Начин 2:

- в движение - от София до Стара Загора, нощно време след 22:00 часа - сравнително голям курс, при който ще се намали до минимум влиянието на външните фактори към единица разстояние, като например някое изпреварване, . Каране с круз-контрол, влияние на човешкия фактор ще е сведен само до въртенето на волана и до превключване на предавките при обръщането на детелината.

Този начин е по-труден - свързан е с време и най-вече - финанси. Ще струва към 100 лева само за експеримента, а дали новаторът ще ги плати при неуспех? Но пък ако се постигне икономия от над 6 %, това значи към 1.5 литра за курс от 400 км. 1.5 литра не е малко и може да приемем, че не е в резултат на изпреварване, вятър, каране по инерция или нещо подобно. На моята кола са си над 30 км пробег при 90 км/ч.

Търся спонсори и ентусиасти да си правим експерименти?

Аз ще го предложа това и на Мермерски, да видим ще ли е съгласен или ще е не. Разбира се - да плати горивото двойно, ако докажа, че няма ефект.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Реално над 6% икономия може да постигнеш дори с по-леко ускоряване и по-ниска скорост на по-висока предавка. Ако едно 1.9 JTD го караш на равен път със 90 км/ч няма да даде повече от 4.2-4.5 зависи от товара и дали си с климатик или не. С множество изпреварвания и нервно каране му правя 6.2-6.7 - всеки може да сметне, че това са 50% отгоре. За кеф, цена - нема. Ако ще 1000 добавки да сложиш, ако искаш да върви - яко нафта, яко сажди и педала до долу. Ако искаш да харчи малко - Голф 2 и отработено олио, може дори и без добавки За 1740 км до Атина (през второстепенни пътища без тол такси на отиване (32 евро няма кой да им даде), а на връщане през Метеора с качвания на магистрали в Гърция) направих среден разход по колонка 5.2 - Стило 1.9 JTD 3ма с багаж - на магистралите 120/130 до 150 на моменти, на извънградското - зависи дали имаше маляки пред мен от 80 до 130, терена беше като цяло планински за второстепенните пътища.
    Последна промяна от tambuhtaneca : 19.06.2019 в 00:46
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •