Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 96

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Все пак - за юнак-а ще взема да си поръчам едно шише да си имам за пътуване до черното море, което ми предстои. Набирам последователи за кашонче.
    Едвам ме нави..
    И аз искам едно шише. Ти от кои ще купуваш - 0,5л или 1л?

Да се надявам, че до началото на септември ще си събрал достатъчно съмишленици. Аз смятам да смеся Юнак с Марешки. Ти как мислиш, далии е добра тази комбинация или трябва да пробвам с Круиз?
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Значи Политронът не ви е научил на нищо...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Регистр. на
    16.11.2008
    Напротив.
    Но въпреки това трябва да си даваме за нещо парите.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Едвам ме нави..
    И аз искам едно шише. Ти от кои ще купуваш - 0,5л или 1л?

Да се надявам, че до началото на септември ще си събрал достатъчно съмишленици. Аз смятам да смеся Юнак с Марешки. Ти как мислиш, далии е добра тази комбинация или трябва да пробвам с Круиз?
    От 0.5 л., че се притеснявам с литровката да не ми стане твърде икономично и евтино. Не сме алчни, все пак, нека има нещо и за бензиностанциите, които не са в картел.

Марешки съм го смесвал със софийски атмосферен въздух и комбинацията е нормална, без отклонения нагоре или надолу, спрямо Еко-то, за добро или лошо. Пак бих го пробвал, но е на 15 км, трябва да ида да заредя 60 литра, да е късно вечер за да не вися в задръстване, да плащам в брой, за да съм на далавера около 5.20 лева от цялата работа, спрямо Еко с отстъпката за форума. За 5 лв. ми се струва прекалено голяма играчка.

Виж, Круиз го смесих със старопланински междуградски въздух и може би затова постигнах феноменалните 9 / 100 на извънградско и 12 / 100 в София. Толкова съм се старал преди това с тоя Фиат и все такива ниски разходи - 4.5, 5.0, 5.1... градско - 6.7-6.8 лятото, 8.0 - 8.5 зимата. Заредих си на Круиза и веднага ударих топ-ниво, като подарък за Нова година, че заредих на 31.12.2018. Даже като истински хитрец, си заредих цели 50 литра, с които успях да мина цели 480 км. НАФТА Ако искаш висок разход на ниска цена - това е твоят сигурен избор, конкретно обекта в Гео Милев. Допълнителен бонус е това, че натискаш газта много повече, защото колата "не върви".

Регистр. на
    16.11.2008
    Много странно..

Миналата година ми похвалиха нафтата на Круиз в Гео Милев и заредих цял резервоар. От там ходих по дунавския регион на североизточна България, после през Варна, Бургас и в Сливен, след изминати 1000км, напълних резервоара в Ромпетрол, като разхода ми при спазване на абсолютно всички ограничения (+3км/ч, грешка на евентуалния полицейски радар) беше 4,1. И това с нафтата на недолюбвания от теб Круиз и без Юнак.

Понеже си падам по експериментите, то бих взел 2бр. х 0,5л Юнак, като Юнак1 бих го смесил с Круиз и бих повторил миналогодишния маршрут, а Юнак2 ще го смеся с Марешки и ще видя дали ще мога да стигна до Австрия. Миналата година успях с 41,5л дизел от Ромпетрол (тоя дето е срещу ЕКО-то на бул.Цветан Лазаров) и контрабанден въздух в Сърбия и Унгария да стигна до Agip в Nickelsdorf.

Само се чудя кой ще поеме политическата/социалната отговорност, ако не постигна с поне 9% (от обещаните 9-14%) по-нисък разход на гориво.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Може конкретната партида нафта да е била повредена, кой знае... може това да е бил подаръкът им за Нова година - "плати тънко, харчѝ много" или друг вид промоция. Това, че в единственото ми зареждане се случи, не значи, че винаги е така. Но това, че в единственото ми зареждане се случи, значи, че никога няма да повторя. Още повече, че при зареждането беше единственият път в живота ми (и в предишния също), в който позволих друг да ми зарежда колата. Разбира се - обилно полят калник, гума, около 300 мл направо на асфлата...

Сега, за Юнака и дружината му - за мен най-точният експеримент е пълнене до ръба, ама до ръба на ръба, и то не на колонка, а с предварително измерени туби. Тръгваш по магистралата, закотвяш се на 90 км/ч и гледаш нито да изпреварваш, нито да спираш, нито да ускоряваш, с изключение на въведените ограничения. Не ползваш климатик, вентилация и всякакви подобни. Само предвидените от закона светлини. Караш до Бургас, превърташ се на детелина и се връщаш откъдето си тръгнал, като зареждаш от същите туби и същата партида нафта, за да имаш за другия ден.

На другия ден повтаряш всичко, с 1/2 литър юнак в добавка. При такъв преход в първия случай ако изхабиш 4.4 литра на 100 км, това са общо към 32.5 литра. Във втория случай ако изхабиш само 4.0 на 100, разликата би била единствено в добавения Юнак и нямаш аргументи да отречеш действието му. За пълен резервоар - 9 % от 60 литра = 5.4 литра = около 12 лв. -> колкото му е цената на юнака.

За да е напълно точен и сигурен експериментът, на третия ден повтаряш всичко отново без Юнак, а на четвъртия - отново с Юнак. Вземат се средни стойности за "с Юнак" и "без Юнак" и накрая резултатите се публикуват. Тогава вече ще знаеш - има ли икономия или не.

Само че ние не го купуваме за икономия, защото не сме алчни, а за намаляване на вредните емисии, подобряване на смазването, улеснен студен старт, по-фино впръскване на горивото в цилиндрите, предпазване от образуването на бактерии в биодизела (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО!!! Който го е измислил това - шапка му свалям! Първичният океан е бил от нафта, за да се размножат бактериите в него, после картелите са добавили вода в нафтата...) и др. Икономията за мен би била страничен ефект, по-скоро - нежелан.

Влизам и аз с 2 бутилки по 0.5, тъкмо по-бързо и лесно да съберем до 10.

Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    предпазване от образуването на бактерии в биодизела (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО!!! Който го е измислил това - шапка му свалям! Първичният океан е бил от нафта, за да се размножат бактериите в него, после картелите са добавили вода в нафтата...)
    Абе шегуваме се тука с дизеловите добавки, обаче наистина в дизеловото гориво с био съставка се образуват бактерии. Сигурно знаеш, че биодизела е силно хигроскопичен. В последствие наличието на вода, води до появяването на бактерии.
    Фермера, от кой си купувам био зеленчуци и прясно мляко (млЕко) трябваше да си изпразни резервоарите на вътрешната дизелостанция и да измие стените от полепналите бактериални/гъбични наслагвания. И до това се е стигнало след като забелязал странно запушване на горивните филтри на тракторите и проблеми с работата на двигателите. Показа ми снимки на една кафеникаво-черна гняс, която полепва по филтъра.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Бактерии в нафтата?!!!
    Стига де.
    А тоя юнак дали ще ми свали разхода по могастралата от 7.8 на 5.2?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик Аватарът на КИМИ
    Регистр. на
    12.10.2007
    Записвам се в клуба на скептиците, че каквато и да е добавка може да свали разхода с 9%.

По-скоро бих повярвал на хипер-пупер тайната добавка (руска, военна) за маслото,
    дето може да изминеш 20 км. даже със строшен картер.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Кими, разхода при дизела зависи основно от това дали можеш са го караш тоя дизел.
    Истината е че с половин кило керосин и литър газ за горене ще ти падне разхода.
    Сега малко суха математика, любимата материя на отдел маркетинг. 9 % от 6 л/ 100 км. точно 540гр по малко на 100 км. Разход който може да е неконтролируем.
    Примери
    - каране зад ТИР
    - голям процент на спускане по пътя
    - Каране по посока на вятъра
    - кара баба ви.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •