Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати 51 до 58 от 58

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Айде пиши на лс аз ще експериментирам. Само условието е да са поставени ясни условия.
    Защото съм 100% сигурен че ако с твоята добавка сваля 8 % от сегашния ми разход, без нея мога да сваля 16% от досегашния ми разход.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Засичане на разход се прави с отделен съд за резервоар, другото е ала-бала.
    Пък разходомера...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат фанатик Аватарът на КИМИ
    Регистр. на
    12.10.2007
    Moята я засякох, като ходих на морето. 5.2/100 бензин.
    Пълен догоре резервоар на тръгване и като се прибрах пак напълних догоре от същата колонка.
    Зареденото по пътя + зареденото след прибиране е изразходеното.
    Останалото е математика от трети клас.
    Последна промяна от КИМИ : 08.08.2018 в 08:46
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Сравнително лесно ми се вижда, ако просто се напълни резервоара до ръба, а в 2 допълнителни туби се сипват - в едната добавката и 5 литра гориво, в другата - 10 литра гориво от същата партида. Прави се маршрут около 100 км двупосочно, на кола с автопилот и скорост 90 км/ч. Като се върне - долива се тубата с добавката, от другата се пълни пак до ръба, измерва се точното им тегло преди и след доливането. Повтаря се маршрутът, повтаря се доливането като пак се мери теглото на тубите преди и след доливане. Накрая се прави сравнение между килограмите при двете доливания и готово. Ако добавката прави икономия, не е трудно да се сметне колко процента е.

Мисля, че не е необходимо да се сипва в туби. Автопилотът и разходомера ще свършат работа. Необходимо е само маршрут на равен път около 10 км. Прави се един тур с чисто гориво, след това се добавя добавката като се долее малко гориво за да се смеси по-добре. Необходимо е малко да се покара за да стигне добавката до дюзите и се прави второто засичане при същите условия. Резултатът трябва да е налице.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Пък някои се чудят от де се вземат тези, дето хвърлят през балконите пачките с хилядарките...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат бай Пешо написа: Преглед на мнението
    Мисля, че не е необходимо да се сипва в туби. Автопилотът и разходомера ще свършат работа.
    Това не е точен начин за засичане. Това е начин само да се види какво компютърът си мисли, че харчи. А грешката може да е огромна. За последно на кола, на която видях да пише разход 3.6 / 100 по маршрута София - Пловдив по автомагистралата, реалният разход, засечен по метода пълно-пълно беше 4.3 / 100, което е около 20 % повече. Ако целта е да се доказва нещо - засичане по разходомер е несериозно. Най-точното е измерването в килограми, дори и в литри може да има грешка. Понеже едва ли е възможно да се намерят кантари, които мерят с точност до 0.1 кг и обхват 2000 кг, за да може безпроблемно и точно да се измери колата в началото и в края на пътуването, затова ползването на туби с гориво е значително по-лесно за прилагане.

Фиат идол Аватарът на wwalker
    Регистр. на
    30.05.2008
    Целта на темата да не е качествено и количествено измерване на шараните във форума?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •