Ще си избера два последователни дни, в които ветровете да са сравнително еднакви като посока и скорост.

Запис с камери предпочитам да имам, защото все пак искам да се хвана на бас с човека, който е създал добавката. Едва ли ще иска да се вози с мен по нощите, но накрая ако няма разлика в разхода, може да ми каже "Ама ти си карал с различна скорост, ама ти си карал зад камион, ама ти си правил изпреварвания, ама ти си стоял на място с работеща кола... ". В този случай е хубаво да имам доказателство как точно е протекъл тестът.

А в твоя случай - ако сега колата ти покаже разход от 4.7, а после от 4.3, откъде ще знаеш дали е от добавката или не, като не си карал еднакво и при еднакви условия? В градски условия разходът много бързо и лесно мърда нагоре-надолу. Например моя разход ако е около 8.0 , веднага слиза с 0.2 надолу по борд-комп. само от едно минаване по Цариградско от край до край. Едно влизане в паркинг на мол и излизане (обикновено мол Сердика) веднага качва 0.1 нагоре.

В крайна сметка ще се окаже, че единственото точно засичане ще е с работа на място, празен ход. Тогава няма вятър, няма светофари, няма празна, няма пълна кола. За 1 час работа - толкова и точка. Пускам един външен вентилатор да охлажда радиатора на колата, за да няма случайни включвания на вградения и така.