Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет преди купуване на FIAT GRANDE PUNTO

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет преди купуване на FIAT GRANDE PUNTO

    Здравейте, реших да сменям колата и съм се насочил към Фиат Гранде Пунто (бензин) 1.2/ 1.4
    Все още не съм се спрял на конкретното, но имам известни въпроси в главата, тъй като бюджета не ми е особено висок (3500лв).
    Благодарен ще съм за препоръки за двигател, чести проблеми, какво да гледам и всъщност по-големия въпрос ще мога ли да намеря читаво за тези пари.

    ПОЗДРАВИ!

    #2
    Здраеей, колега, пращам ти линкове към други теми със съвети за Гандето, надявам се да са ти от полза
    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...51#post1339051

    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...t-Punto-Grande

    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B4%D0%B5%D0%B0

    Коментар


      #3
      Забравих да добавя - моето Гранде е 1.4 бензин (няма газ, на бензин си го карам), купено преди 2 години от автокъща, за подобни пари, и до момента всичко си й е съвсем наред. Така че не се притеснявай за бюджета, само трябва да имаш късмет. И един съвет - по-добре 1.4 отколкото 1.2, според мен. Ако нещо по-конкретно те интересува за модела, питай.

      Коментар


        #4
        Само за протокола да го уточним

        Двигателите на Grande Punto само във версиите 1.2-1.4 са няколко през годините до днес, всеки който го вълнува темата включително колегата, който пита по-горе може да разгледа таблиците със спецификациите най-долу в линка:

        https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Grande_Punto
        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

        Търси се..

        Коментар


          #5
          Според мен в този сайт ( https://www.auto-data.net/en/fiat-punto-model-761 ) са по-добре описани и структурирани спрямо години, двигател, конски сили, врати. Предполагам, колегата costa щом се е ориентирал към 1.2 и 1.4, и има определен бюджет от 3500 лв., не ми се вярва да хукне да купува Ево 2010 година 1.4 16v, но знае ли се, не хвърлям боб...

          Коментар


            #6
            Здравейте,
            харесах едно гранде пунто 1.4 16в. 95к.с.
            Изглежда много запазено и гледано, но пък е малко над бюджета ми, а и няма газ
            Според вас струва ли си да го взема да го покарам на бензин докато събера за газчица.
            Собственика ме уверява че му горяла 7л/100
            Благодаря
            Поздрави.

            Коментар


              #7
              Може и да гори толкова, ако не й даваш много зор?! Знам ли, на мен градско лятото ми е между 7 и 8, но съм със 17" джанти, на 1.4 8v 77кс. Миналото лято, като бях с 15-ките, ми гореше с около литър/100 по-малко. Извънградско пак зависи от някои фактори... Най-ниският ми разход мисля, че беше 5.5 Не е ли обаче 1.4 16v по-рядък модел, в сравнение с 8v? Взаимозаменяеми ли са им частите, ако нещо се наложи да сменяш...?
              Газта трябва да премислиш има ли смисъл да я слагаш, според мен, защото ако караш примерно 5000 км на година, изчисли след колко време ще си избиеш парите?

              Коментар


                #8
                Колега с този бюджет много трудно. Или ще си вземеш най-големия курник на пазара. Нз ако в тези пари ти влизат и Еко такса, регистрация, ГО, Каско, ролки, ремъци, масла, филтри, гуми, накладки....събери си повече и тогава тръгни да купуваш. Иначе 1,4 16 е за предпочитане и н е е рядко срещан. Просто в бг се вкарва по-малко, щот на джамбазите им излиза по-евтино да вкарват с базовите 1,2 8В и 1,4 8В. Сега тия неща със 7/100 в града...аз лично съм скептичен. Зависи от средната ти скорост и къде караш. Ако се буташ в задръстания по един час сутрин и вечер...няма да е 7/100. Един ГИ се избива за около 15-25к км. В зависимост колко е скъпа системата. Прецени си сам по колко караш и след колко време ще я избиеш. Ако караш по 3-4к на година, излишни пари са. В пари икономията ти е 5-7лв на 100км.

                П.С. Моя най-нисък разход по борд е 5.3/100 извън града естествено
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  И аз това се замислих - за този бюджет 16v-то кой знае в какво състояние ще се окаже, обикновено проблемите изскачат точно след покупка... Имах предвид рядко срещан сред нашите ширини, по обявите не съм го засичала много.
                  По борд, който съм смятала (и не лъже, има съвсем леки отклонения в рамките на допустимото!), наистина ми е между 7 и 8 градско, с малко допълнение обаче - сутрин излизам в 7:30, като минавам през центъра, на прибиране всеки път е различно, 16 -17ч., рядко влизам в най-големите задръствания, изминавам около 20 км дневно. Пак в допълнение - не мога да кажа, че съм от най-спокойните шофьори При последната проверка онзи ден средният ми разход беше 7.8л, и съм много доволна, предвид тежките 17ки и начина на каране... Сега, за 16v мотора предполагам, че ще даде една идея по-висок разход? Ако има някой колега с такова, нека сподели, да разкрие тази мистерия.

                  Коментар


                    #10
                    Абе как го правите тоя разход 7 до 8 че и на бензинов мотор.

                    Колега, това пунто откроненно си е комфортен градски автомобил, за магистрала не е много комфортен. Имай го предвид.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте,
                      След доста търсене най-накрая я открих, малко над бюджета, но мисля че си заслужава.
                      Гранде Пунто 1.4 + газаво Ланди Рензо 2008г
                      Някакъв късмет беше това, тъй като това беше най-запазеното пунто което бях виждал на пазара (за тези пари).
                      Вече е пред нас регистрирано, чакащо обслужване.
                      Благодаря за отговорите!Click image for larger version

Name:	6544EFE2-F3CF-42AC-839E-6DF69C9B19D2.jpg
Views:	1
Size:	415,8 KB
ID:	2097767Click image for larger version

Name:	6544EFE2-F3CF-42AC-839E-6DF69C9B19D2.jpg
Views:	1
Size:	415,8 KB
ID:	2097767

                      Коментар


                        #12
                        Честито! Само хубави моменти и безаварийно!
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          Радвам се, че сагата по търсене е приключила, знам колко е неприятно, като виждаш какви таралясници ти предлагат. Много е хубава, честита количка! Добре дошъл в клуба на Грандетата, много безаварийни километри, и само да те радва!
                          Като я покараш малко, и й се порадваш, кажи после какъв й е разхода, макар и на газ, защото на мен колегите не ми вярват...

                          Коментар


                            #14
                            Честито. Само хубави моменти да имаш с колата ибез ядове
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              blue_coconut написа: Преглед на мнението
                              Като я покараш малко, и й се порадваш, кажи после какъв й е разхода, макар и на газ, защото на мен колегите не ми вярват...


                              Аз ти вярвам. Моята 1.4 16в макар и малко по-тежка градско лови 8-9л. с умерено натискане. Така че грандето мисля че ще ги докара 7-8л. в умерено каране.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X