Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Показания скоростомера Фиат Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Показания скоростомера Фиат Пунто МК2

    Здравейте колеги,
    имам следният проблем с бръмбара. Скоростта, която се отчита на таблото е приблизително 5 пъти по-ниска от реалната. Дневен и тотален километраж отброява като показанията. Колата е 1,2 60 коня 2000 година с АБС. Някой да има идея за какво иде реч?
    Благодаря предварително.

    #2
    датчик СК и по скоро изяден привод
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Колата е с АБС. Чете от там

      Коментар


        #4
        Сигурен ли си?

        46817374 я виж това какво е!
        Последна редакция от S_BANKOV; 15.06.2018, 15:29.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          Сигурен ли си?

          46817374 я виж това какво е!
          Сигурен съм колега. Това ми е работата. Кутията ми има само капачка на мястото на привода. Чете от АБС-а. От толкова Фиати, който са минали през нас това го виждам за първи път. Ако не работи е едно. Проблема е, че отчита 5 пъти по-малко. Това е проблем по електрониката.

          Коментар


            #6
            Аха, ами като си професионалист що питаш във форум на любители?

            пп АБСдатчика е индукционен.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Аха, ами като си професионалист що питаш във форум на любители?

              пп АБСдатчика е индукционен.
              Проблем ли имаш с факта, че работя в автосервиз? И в крайна сметка като нямаш идея за какво иде реч защо въобще дращиш? А как работи датчика ми е по-ясно от на теб. Проблема е другаде! И да знаеш-когато имаш нужда от професионален съвет вместо да го получиш тук ще си плащаш по сервизите.

              ПП Ше те помоля да не спамиш по темата. Блгодаря ти.

              Коментар


                #8
                Това пунто ама на 10к %-та не чете скороста от АБС, скороста по АБС си я чете за съвсем други работи. Я виж на снимката , тоя датчик там за украса ли е ?

                Click image for larger version

Name:	IMG_20180618_224429.jpg
Views:	1
Size:	276,2 KB
ID:	2097730
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  Сигурен съм колега. Това ми е работата. Кутията ми има само капачка на мястото на привода. Чете от АБС-а. От толкова Фиати, който са минали през нас това го виждам за първи път. Ако не работи е едно. Проблема е, че отчита 5 пъти по-малко. Това е проблем по електрониката.
                  Още един глас, че скоростта 100 % не се чете от АБС, а си има собствен сензор със стабилизирано напрежение 5 В. Най-малкото ако колата е поръчана без АБС, откъде ще я чете? Както сам казваш - това го виждаш за първи път, защото просто оригинално не е така. Има сензор, чийто номер единият колега е дал, а другият е показал на снимка.

                  Бих те посъветвал да си намериш сензор (мисля, че е масов за тези години), и да огледаш окабеляването към него къде точно е прекъснато и към какво е свързано. Винаги ли отчита скорост 5 пъти по-малко или отношението се изменя в зависимост от предавката? Кой знае към какво е вързан сигналът....

                  Коментар


                    #10
                    Колата я купих с този проблем. От няколко месеца се мъча. С какво ли не я четох......
                    Датчик сложих от резервна кутия, която имаше налична. Колеги, казвам пак. Колата чете от АБС. След като изключа буксата на АБС вече не показва километри. Оригинално си е с АБС колата. Тук идва въпроса от всички сензори ли взима сигнал и го осреднява или чете само от един. Повечето коли, който взимат показания от АБС ползват само някой от предните. В случая обаче може да осреднява показания от 4 сензора. А заден ляв не работи коректно. Някой преди мен е омазал няколко писти по гривната на лагера. А здрав лагер на СКФ не ми се сменя. И те така.....
                    И да, показва винаги около 5 пъти по-малко. Казуса е много интересен впрочем. Ако ми остане време тия дни ще се разровя малко по схемите да видим какво ще излезе.

                    Коментар


                      #11
                      Значи заден датчик е с надрана гривна, но АБСа работи?! Да разбирам ли че лампа не свети на таблото?
                      Таблото сваляно ли е?
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, казвам пак. Колата чете от АБС.
                        Колега, казвам пак. Колата не чете от АБС.

                        На мен лично вече ми отива към забавление и съм съгласен да повтаряме до припадък, за да видим кой първи ще се откаже. Само че от тук нататък всяко твърдение трябва да е подкрепено с аргументи. Всъщност искаш ли помощ или искаш да ни убедиш, че "колата чете от АБС", каквото и да значи това? Аз поне (не знам за колегите преди мен), напълно съм съгласен, че колата чете от АБС, но какво и защо - не е обект на темата. Чете си там с каква скорост се въртят колелата и при отклонение над определена стойност на някое спрямо другите, се задейства помпата и се въздейства върху спирачния педал, намалявайки налягането в спирачките.

                        Предлагам да оставим АБС-а и да не го коментираме в тази тема. Ако има проблем с него - по-скоро в раздела за спирачки може да го обсъдим. В темата (ако правилно съм разбрал) целта е да разберем защо на таблото се вижда по-ниска скорост. Ето го датчика на скоростната кутия, който измерва скоростта, и подава данни към компютъра на колата (на картинката - номер 1). Той пък после подава на таблото.

                        Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	144,5 KB
ID:	2097731

                        Този датчик наличен ли е там на това място и има ли свързани кабели към него? Ако да, с друго табло правен ли е опит дали няма да показва точно?

                        Коментар


                          #13
                          Колега,
                          Скороста която отчита е 5 пъти по-ниска от реалната, а изминатите километри също ли са 5 пъти по-малко.
                          1.Ако скороста и изминатите километри са 5 пъти помалко-дефектен датчик на СК
                          2.Ако скороста е 5 пъти по ниска, а иминатите километри са точни-дефектно табло
                          Провери също връзките от датчика на АБС и датчика на СК за "побългаряване"

                          Коментар


                            #14
                            Спомням си преди на една кола съм Васил буксата от датчика стрелката не работеше но
                            Километража след 2км си показваше точно+ 2км
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Това Пунто с какъв код на мотора е?
                              OVB X18XE1 седан+ГИ

                              Коментар

                              Working...
                              X