Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на масло Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на масло Фиат Стило

    Здравейте колеги, понеже дойде време за смяна на маслото имам много странно поведение на нивото на маслото (ако мога така да го нарека).
    В началото на есента налях Мотул 5в/40 обаче за 6000-7000км долях литър. Колата не пуши изобщо ни топла, ни студена. Няма течове по мотора. Случвало се е при преход от 1000км да ми спадне драстично нивото, после известно време си стои така, след това пак започва да пада... Сега например от 2000км. не е мръднало изобщо ... много странна работа. Имам чувството, че започва да изчезва само на магистралата и то ако карам с над 140. Къде да търся проблем? Колата е от подписа.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    В цилиндрите. Има едни неща викат им сегменти
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Аз си реших същият проблем с масло SELENIA-20K както е по предписание на колата и нямам загуби вече, дано и при теб да се оправи...
      Стило 1.6

      Коментар


        #4
        Карай на магистралата под 140.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Или до 3000 оборота Има нещо наречено хонинг, което изчезва с годините и пробега, та започва да хапва масълце като се понастъпи.

          Коментар


            #6
            Ще си доливам явно... :D
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              Моята кола няма почти никакъв хонинг.
              Сменихме сегментите и вече 20 000км или втора смяна, не докосва маслото, независимо как и с колко се кара.
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар

              Working...
              X