Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отвеждане на студен въздух към спортен филтър (FIAT BRAVO182 97year)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отвеждане на студен въздух към спортен филтър (FIAT BRAVO182 97year)

    Здравейте, понеже си обичам много колата, която се старая да съхраня и понеже съм най-тъпият и нахален човек във форума. Реших отново да се включа с тема, по-тъпа от мен самия, та към темата: идеята ми е да сложа друга кутия, да пъхна спортния филтър в нея от там, чрез въздуховода да свържа кутията с него, нали, обаче имам два въпроса: възможно ли е? И ако да, по-добре ли ще е за колата, щот е на обикновена газ, без инж. Смисъл да го направя ли или не та, това е последното, което питам. Качвам снимки и след вашите отговори се залавям за работа когато (естествено) имам свободно време. Искам просто да направя всичко възможно колата да живее колкото се може още решил съм да сменя и целия въздуховод въобще квот мога, а тук мога не смятам, че е кой знае какво, иначе съм голяма шматка... Общо взето, ще кача снимки на проекта след работата да се похваля, мм вие кво мислите - ще се охлажда ли? Добре ли ще е или е глупост щот чесно казано, тоя мой филтър във момента се нагрява и ме плаши мм обичам си колата купих я със много труд, за мен Фиата е моя живот това е...
    Прикачени файлове
    Последна редакция от Йорджи; 06.06.2018, 22:24.
    Fiat bravo (182-1997)

    #2
    Конусна кутия от карбон

    Ето и още една идея!
    Прикачени файлове
    Последна редакция от Йорджи; 07.06.2018, 00:10.
    Fiat bravo (182-1997)

    Коментар


      #3
      Не се занимавай с глупости, тоя филтър е спортен точно колкото мен. Вземи си нормална кутия и филтър, така колата ще живее повече.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        най добре е да...
        Fiat bravo (182-1997)

        Коментар


          #5
          Ако искаш да я съхраниш правилното е да си караш с заводския филтър и кутия. Аз лично 8 години я карах мойта с филтър за 13 лв. от Илиенци и не съм имал проблем, същата кола ,същия мотор, с тоя филтър и я продадох. При мене единствената разлика беше, че разкарах цялата кутия и наврях филтъра в калника, като за одължение на маркуча от колектора, ползвах тоя дето е закачен на въздухозаборника над радиатора. Далаверата ти е готин шум обаче трябва да го переш през месец два максимум.

          Коментар


            #6
            ами мини на някоя форумна среща в неделя да я прочетем и да го помислим
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар

            Working...
            X