Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне и придърпва докато загрее

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне и придърпва докато загрее

    Здравейте,

    Колата е Пунто 2 с мотор 1,2 16V. Когато е студена се случва често да гасне като е на празен ход и при ускорение да придърпва. Като загрее се оправя. Сменени са преди 5000 км горивен и въздушен филтър, свещи и бубина. Забелязъл съм също, че понякога от ауспуха мирише на суров бензин дори и при загрял мотор. Разходът е нормален и компютърът не дава грешки. Аз си мисля, че някой датчик се бъзика и еку-то пуска по-богата смес и дави мотора. Накъде да се насоча според вас?
    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

    #2
    Ламбда сонда
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Колега, дърпа ти въздух от някъде. Аз имах същия проблем с придръпването, също така при тръгване трябва да подам доста газ за да не угасне. насочих се към вакуум маркуща на сервото.
      аслед като разглобих за да стигна до него, видях че е причупен и си помислиих че е от там причината.
      Събрах наново и тръгнах да търся такъв маркущ.
      Намерих и на следващия ден реших да го сменям, започнах да разглабям отново и при опита ми да демонтитам маркуча на картерните газове той се скъса и остана полововината в ръката ми.
      Когато го поразгледах се виждаше ясно, че е бил закъсан и от там е смущело въздух, който шашва компа.
      Залепих, изолирах го с пвц от това за изолиране на жици и......пей сърце. Просто всичко изчезна и сякаш колата стана друга, върви, ускорява няма прехълцване и колата стана съвсем друга.
      Моя съвет е търси от къде може да ти дърпа въздух. Дано съм бил полезен. Поздрави
      Bravo 1,2 16V

      Коментар


        #4
        Ако дърпаше въздух от някъде нямаше ли да прави проблеми и като загрее? Като загрее двигателят нямам никакви проблеми.
        Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
        Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

        Коментар


          #5
          Ми не е задължително, но освен въздух, те съветвам да надникнеш в дросела и стъпковия мотор.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Изчистих дросела, отворих и стъпковото моторче и там всичко изглеждаше наред. Проверих и всички маркучи за въздуха и те са здрави. Проблемът обаче остава. Забелязах, че дори и на загрял мотор след като запаля първите 2-3 форсирания са с леко насичане и често изгасване и после се оправя. И всеки път така след запалване без значение студен или загрял мотор. А пък зимата беше първото запалване за 1 секунда и веднага изгасва и вече от втория път запалваше без да гасне. Какво друго мога да погледна?
            Последна редакция от stockbroker; 03.06.2018, 00:22.
            Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
            Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

            Коментар


              #7
              Горивото
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                За маркуча за картерните газове-моя съм го извадил от моното и съм го пуснал да виси на една педя от хасвалта...и си върви.
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #9
                  Мисля, че установих къде е проблема. Като дам контакт не винаги чувам бученето от помпата и точно тогава прави тези проблеми. Къде се намира релето за нея, за да го проверя?
                  Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
                  Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Виж първо идва ли ток до помпата-най вероятно тя е тръгнала да издава багажа.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      stockbroker написа: Преглед на мнението
                      Мисля, че установих къде е проблема. Като дам контакт не винаги чувам бученето от помпата и точно тогава прави тези проблеми. Къде се намира релето за нея, за да го проверя?
                      релето ти е някъде в двигателния отсек. Щом палиш, значи не го търси, то има две позиции- жив/умрел, няма средно положение. При теб помпата е главният заподозрян, просто на някакво положение не иска да завърти. Не съм на 100 про, но отиди на майстор, аз така бих направил.
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Четки там вероятно е проблема, а може и да е блокирал регулатор
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Моето Стило придърпваше от разкачен вакуум .Някакъв клапан.
                          Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                          Коментар


                            #14
                            Имам абсолютно същият проблем ,някой успя ли да намери причината за това ,че в Русе майсторите искат да ми сменят дюзи,компютър,бензинова помпа и други но никой не ми даде смислен отговор защо.

                            Коментар

                            Working...
                            X