Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 14

Тема: Гасне и придърпва докато загрее

Гасне и придърпва докато загрее

Здравейте,

Колата е Пунто 2 с мотор 1,2 16V. Когато е студена се случва често да гасне като е на празен ход и при ускорение да придърпва. Като загрее се оправя. Сменени са преди 5000 км горивен и въздушен филтър, свещи и бубина. Забелязъл съм също, че понякога от ауспуха мирише на суров бензин дори и при загрял мотор. Разходът е нормален и компютърът не дава грешки. Аз си мисля, че някой датчик се бъзика и еку-то пуска по-богата смес и дави мотора. Накъде да се насоча според вас?

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Ламбда сонда
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Кара Фиат
    Регистр. на
    12.11.2009
    Колега, дърпа ти въздух от някъде. Аз имах същия проблем с придръпването, също така при тръгване трябва да подам доста газ за да не угасне. насочих се към вакуум маркуща на сервото.
    аслед като разглобих за да стигна до него, видях че е причупен и си помислиих че е от там причината.
    Събрах наново и тръгнах да търся такъв маркущ.
    Намерих и на следващия ден реших да го сменям, започнах да разглабям отново и при опита ми да демонтитам маркуча на картерните газове той се скъса и остана полововината в ръката ми.
    Когато го поразгледах се виждаше ясно, че е бил закъсан и от там е смущело въздух, който шашва компа.
    Залепих, изолирах го с пвц от това за изолиране на жици и......пей сърце. Просто всичко изчезна и сякаш колата стана друга, върви, ускорява няма прехълцване и колата стана съвсем друга.
    Моя съвет е търси от къде може да ти дърпа въздух. Дано съм бил полезен. Поздрави
    Bravo 1,2 16V

Ако дърпаше въздух от някъде нямаше ли да прави проблеми и като загрее? Като загрее двигателят нямам никакви проблеми.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Ми не е задължително, но освен въздух, те съветвам да надникнеш в дросела и стъпковия мотор.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Изчистих дросела, отворих и стъпковото моторче и там всичко изглеждаше наред. Проверих и всички маркучи за въздуха и те са здрави. Проблемът обаче остава. Забелязах, че дори и на загрял мотор след като запаля първите 2-3 форсирания са с леко насичане и често изгасване и после се оправя. И всеки път така след запалване без значение студен или загрял мотор. А пък зимата беше първото запалване за 1 секунда и веднага изгасва и вече от втория път запалваше без да гасне. Какво друго мога да погледна?
    Последна промяна от stockbroker : 02.06.2018 в 23:22

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Горивото
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    За маркуча за картерните газове-моя съм го извадил от моното и съм го пуснал да виси на една педя от хасвалта...и си върви.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Мисля, че установих къде е проблема. Като дам контакт не винаги чувам бученето от помпата и точно тогава прави тези проблеми. Къде се намира релето за нея, за да го проверя?

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Виж първо идва ли ток до помпата-най вероятно тя е тръгнала да издава багажа.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Гасне и придърпва докато загрее

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •