Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лед светлини, на Фиат Браво или ксенон?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лед светлини, на Фиат Браво или ксенон?

    Първо, Здравейте на всички тъй като съм започнал да стягам колата, а и имам проблем със фаровете явно е бушон, чакам заплата и тепърва предстои да разбера! Та бих желал да сложа нови крушки от тия със перките дет са лед, ли как им викат, е** ли ма*й**та, и за това ви моля за съвет тъй като за първи път ще слагам крушки, виждам, че пише л7 и некви други, ще бъда благодарен ако някой просветли какво значи това и също така и да ме посъветвате и какви точно да закупя, че не съм грам на ти, но във живота все пак се учим докато сме живи нали??
    Поздрави!! ☺
    Fiat bravo (182-1997)

    #2
    Колеги, искрено се извинявам за повечето тъпи въпроси, но предпочитам да питам. Въпреки, че разбрах вече кое как е, аа ще помоля модераторите просто да изтрият темата ако може сърдечно благодаря!
    Fiat bravo (182-1997)

    Коментар


      #3
      Не се притеснявай, питай всичко, което те интересува. Събрали сме се да се питаме и да си помагаме. Но трябва да знаеш, че от този форум нищо не се трие. Мога да ти дам 1-2 препоръки:

      - добави точния модел на колата си в подписа си или ако не - уточнявай модела в мнението. Например има Браво 1995-2001 (модел 182) и 2007 - 2014 (модел 198 ). Понякога може да стане объркване - ти говориш за едно Браво, някой ти отговаря за другото, ти се чудиш защо няма нищо общо...
      - както вече споменах - от този форум не се трие (освен ако не започнеш да псуваш или някакви подобни неща), така че от теб зависи какво ще напишеш и споделиш с форума. То остава видимо, както и тази тема.

      Моля да проявяваш уважение към марката и да изписваш правилно името: F.I.A.T. -> Фиат. Не "фият". Благодаря!

      По темата все пак ще ти дам отговор, въпреки че си намерил: 55 ватов ксенон е най-доброто нещо, което съм правил на такъв модел.

      Коментар


        #4
        Да допълня Оги, намери си и фарове с лупа.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Колата е 182 модел 97 без грам екстри ето и защо тъпия радиатор има място за антифриза всичко е трагедия без грам екстри! Колата не е лоша, първоначално си мислих, че има климатик, и се чудих защо няма съд за охладителната течност сетих се обаче, че колата няма климатик. Но дори и повечето без имат такъв, съд шашнах се рекох си тая кола е скрап докато вия не потвардихте, че всичко е на мястото си. Сега вече се мотивирам за ремонт, малко по малко системите са за правене работи все едно влиза въздух от някъде. Но, проблема със фаровете е, че къси има дълги не и ся тепърва ще гледам бушони, защото и габарите не работят а отдол под бронята виси някакъв кабел, със букса. Решен съм да сложа по добри светлини защото със тея 30 вата крушки, на къси е лудница! Дългите светят като къси, но това е кола на 20 години все пак искам обаче, да попитам друго ако някой може да даде съвет за спортния филтър. Тъй като е мръсен гледам на кн всичко е реплика! А тоя съм решил да купя препарати за почистване и да го монтирам отново проблема, е че не знам дали да купя нов, или да е със тоя защото е на неизвестна марка, и се плаша за двигателя, да не вкара хартия във някой от консумативите или някой работен източник.Click image for larger version

Name:	IMG-6eb14b137e77efeac47140d59d7abe39-V.jpg
Views:	1
Size:	158,0 KB
ID:	2097652
          Последна редакция от Йорджи; 01.06.2018, 12:21. Причина: Мнения за колата
          Fiat bravo (182-1997)

          Коментар


            #6
            Въздушния филтър

            Решен съм да изпера колата и да се взема със филтъра и пвц връзката що за малумник би заебал колата така и аз нз, но отговор има стария собственик. Та ще боядисан тъпата връзка, във черно за да има вид на фабрично ще измия коша, ще поправя фаровете и така нататък, по пътя на стягането малко по малко.
            Прикачени файлове
            Последна редакция от Йорджи; 01.06.2018, 13:04. Причина: Снимки със филтъра!
            Fiat bravo (182-1997)

            Коментар


              #7
              Страшна тъпотия, слагаш спортен филтър и то директно в топлия въздух, дори и не е осигурена чиста въздушна струя.
              Намери си кутия и си сложи нормален филтър.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Като гледам, колата и направо се чувствам като долф лунгрен. Що за тъпаци има на тая земя, жалко за количката била е едно време кола сега, предвид всичко нз какво да кажа, ако разбирах, щеше да е друго и нямаше да питам, много ми е неудобно, но предвид всичко това което виждате то аз самия смятам, че нужно собственика си е бил смахнато животно, и все още ще е жалко за бъдещите му коли!
                Fiat bravo (182-1997)

                Коментар


                  #9
                  Предишния собственик е бил помияр, то се вижда отдалече, но да не ти пука- виж обява за кола на части като с твоя двигател и му се обади да ти изпрати кутията на филтъра 20- тина лв. е нормална цена.
                  И забрави за миене на двигателя с пароструйка- само неежно с парцалче и обезмаслителче, нали?!
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    Да, така ще направя даже ще поръчам нов въздушен маркуч защото тоя за нищо не става то лепене, лепено, отгоре та дол... Относно мотора, нз, и най добрия ми приятел, не ми дава да го мия ще мъчим със парцал иначе, ще повредя колата още повече. Благодаря на всички, че сте до мен! ФИАТ СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!!
                    Fiat bravo (182-1997)

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък всяка седмица си мия мотора с водоструйка и му няма нищо. В бачкането всякаква техника се мие поне веднъж седмично. Просто не трябва да пръскаш от близо.
                      Относно фаровете, крушките не са ти 30W ами са малко повече. Ако сложиш ксенон или лед бъди сигурен, че ще заслепяваш на 100%.
                      Този автомобил ако е на газ с обикновена газова, затова му е сложен този филтър. Първо защото с ОРИ филтъра трудно влиза плочката/смесителя, след първия взрив всичко става на парчета. А така изтупа прахта от ментето и продължаваш

                      Коментар


                        #12
                        Чакай, сега, че нищо не разбрах! Филтъра за които приказваш имаш, предвид, че е добре за колата така ли? Ако съм те разбрал правилно обикновения филтър създава проблеми на газ така ли? Иначе относно филтъра той се намира във кутията, но самата кутия няма капак и филтъра не е баш в кутията а леко отгоре и нормално то не е измислено да влиза там тоя конусен филтър, но мисълта ми е, че най вероятно той се охлажда защото все пак е над кутията, та аз мислих да го изпера да го на кича със тая боя от K-и-N и газ, отново а относно коша, ще претърпи миене то е неизбежно.
                        Последна редакция от Йорджи; 04.06.2018, 14:21. Причина: Мнения за колата
                        Fiat bravo (182-1997)

                        Коментар


                          #13
                          Йорджи написа: Преглед на мнението
                          Чакай, сега, че нищо не разбрах! Филтъра за които приказваш имаш, предвид, че е добре за колата така ли? Ако съм те разбрал правилно обикновения филтър създава проблеми на газ така ли? Иначе относно филтъра той се намира във кутията, но самата кутия няма капак и филтъра не е баш в кутията а леко отгоре и нормално то не е измислено да влиза там тоя конусен филтър, но мисълта ми е, че най вероятно той се охлажда защото все пак е над кутията, та аз мислих да го изпера да го на кича със тая боя от K-и-N и газ, отново а относно коша, ще претърпи миене то е неизбежно.
                          Ако колата е с обикновена газова, а не газов инжекцион го остави този. Колегата по-горе има предвид, че като сложиш оригиналната кутия и ако нещо стане и изпатка газта, то кутията ще се счупи и файда от нея няма. Уж се слагат кихалки, от които да излиза налягането от гърмежа, но не вършат особена работа.
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #14
                            Газовата система на Фиата със паспорта!

                            Някой може ли да определи със каква система е колата предвид тези и документи?
                            Прикачени файлове
                            Последна редакция от Йорджи; 06.06.2018, 18:23. Причина: Снимки на паспорта
                            Fiat bravo (182-1997)

                            Коментар


                              #15
                              Дай снимка на коша не паспорта
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X