Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дюзата на Фиат браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дюзата на Фиат браво 1.6

    Здравейте! Преди около седмица бях оставила колата на един паркинг,докато пазарувам. Качвам се,давам на контакт и ми светва лампата за дюзата. Запалих колата,започна да тресе,нямаше никаква мощност. Прибрах се с доста усилия. Казаха ми,че било от бензина. След това заредих един път 98 и след това 100 октана с мисълта,че ще се оправят нещата. Вчера направи същото - светна лампата,съответно всичко наново. Обадих се на моя майстор,той каза да му я закарам да я закачат на компютър да видят коя е проблемната дюза,защото докато е наред колата и лампата за дюзата не свети,дори да я закачи на компютъра няма да даде грешка. Сутринта паля колата- никакъв проблем. Закарах му я с надеждата,че ще я смени (дори съм си купила дюза),но като я закачи на компютъра каза,че компютъра не показва грешката тъй като колата е наред. Сега трябва да чакам пак да стане така и веднага да му я закарам,за да хванем проблема навреме. Но аз нито мога да тръгна на път с нея спокойно,нито на работа (работя извън града). Та въпроса ми е,някой имал ли е такъв проблем и как се решава? Бих се радвала на всякакви съвети. Благодаря ви!

    #2
    Може и да не е тръгнала да изгаря дюза. Тази лампа на таблото я гаси компютъра, след като провери набързо дюзи, ЕГР, Ламбда сонда, датчици и други.
    Това, което може да накараш майстора е да разкачи и напръска със спрей за електроника всички букси на изредените от мен неща и ще си по-спокойна, даже почти съм сигурен, че ще се реши проблема. Успех!
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Благодаря!

      Коментар


        #4
        Сега един съвет от мен. Смени си майстора. И му предай че като светне дюза на таблото не значи че е изгоряла дюза.
        Или е стъпковия мотор или е мап сензора, то на тоя мотор няма кво друго да му има.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Ще поискам и второ мнение от друг.Благодаря!

          Коментар


            #6
            От къде сте?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Пловдив

              Коментар


                #8
                Щом си я купила дюзата сменяй и после ще видим.
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #9
                  Коя от 4рите да смени?
                  Ще си допълня предположението от предния път, Бобина също е възможна причина.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    На бензин запушена/зацапана дюза не се държи така, а и вероятността да се запуши изведнъж е изключително малка, по принцип започва бавно и мъчително да се развалят и се усеща. Това е проблем с бубина или нещо с кабели/свещи за да тресе така значи някой цилиндър не работи като хората, сиреч не възпламенява и от там идва и мъката.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #11
                      Преди две седмици смених и 4те свещи,също 4те кабела с чисто нови. Не би трябвало да е в тях проблема.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги да ви се похваля - проблема е решен. Оказа се бобина - струваше ми 120 лв /с работата/ и много се радвам,че всичко се оправи.

                        Коментар


                          #13
                          120 лв.?!!?
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	1
Size:	288,6 KB
ID:	2097658Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	1
Size:	288,6 KB
ID:	2097658

                            Коментар


                              #15
                              105 лв. е бобината + труд= нормално, S_Bankov,
                              поне са опраВИЛИ ПРОБЛЕМА.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X