Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добра ли е колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добра ли е колата

    Здравейте колеги. На път съм да закупя фиат мареа.Някой компетентен който има такава да каже за какво иде реч.Понеже съм се спрял на дизелово комби гледам има 2 двигателя -1.9JTD и 1.9TDI.Също така има доста коне 90,100,110,115,130,140,145 за последния не съм сигурен има ли го въобще.Та въпроса ми е какъв двигател и с колко коне бихте ми препоръчали и какво да гледам като го закупувам понеже досега съм нямал фиат и си нямам понятие за какво става въпрос.Спрял съм се на този какво ще кажете.Искам да е що-годе евтин за поддръжка и най-вече да е с хубав и здрав двигател,а не всеки ден да съм в сервиза тъй като бюджета ми е малък и не ми се дават пари на автосервизите.Ако има някакви проблеми при този модел които са стандартни моля кажете ми ги да знам.Благодаря предварително . Забравих да кажа бюджетът ми е 1000-1200-300лв.


    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=76y0ue
    Последна редакция от nikkon; 31.05.2018, 11:43.

    #2
    Не знам какво да ти кажа...
    JTD е по-новия и добър вариант, обаче не съм сигурен, че за тез пари ще случиш на кола с евтина поддръжка.
    С лекота може да се наложи да изсипеш още 1000 лв.
    По-скоро огледай за някоя 1.6 с газова.

    При Мареа JTD моторите са няколко:
    1.9 JTD - 100, 105 - най-масовия, 110
    2.4 JTD - 130
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      предпочитам дизеловият мотор надявам се тази да е читава

      Коментар


        #4
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526278881501171&slink=76y0u e
        Тази изглежда читава обслужена е.ПM5kov ти с какъв фиат си

        Коментар


          #5
          Таз русенската изглежда по-добре, но на снимки нищо не може да се види.
          Последния ми беше Мултипла, преди него Мареа JTD.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Колега, от 1.9 моторите - 105 к.с. е най-разпространеният и дори да имаш проблеми с него - няма да е трудно да се намерят части. Ако намериш 100 к.с. - той е с данък в долната графа - 20-25 лв. (за разлика от 105 и 110 к.с., при които данъкът е над 100 лв.). Ако ще вземаш кола с толкова скъп данък - по-добре търси 2.4 - 130 к.с., поне мощност да имаш достатъчно. Иначе колата е сравнително проста като конструкция, толкова много проблеми са обсъдени във форума, че на практика няма нещо, което да не е ясно как работи и как се ремонтира ако се повреди.

            Все пак имай предвид, че моделът с този двигател наближава 20-годишна възраст и в повечето случаи агрегатите са доста износени. Лесно чупливи и много разтракани са пласмасите по купето, може да се очакват проблеми в електрическите инсталации и връзки - букси, кабели, релета и др. Предвид всичко това - цена, по-висока от 1500 лв и то за кола в сравнително добро общо състояние е несериозно да се иска, още повече - да се плати.

            Ред.: Ако се водиш от написаните "екстри" като избираш - най-добре пускай линкове тук, за да ти казваме какво има и какво няма. Например борд-компютър този модел никога не е помирисвал.

            Коментар


              #7
              То като модел е супер, като двигател дизела, а и 1.6 бенз също са супер, но проста са на много години и не очаквай да не се чупи ако я караш. Ако правиш по 5000 км на година няма да има кой знае какви драми вероятно, но ако ще караш 20-30 000 годишно.....
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Благодаря за информацията колеги . То като цяло са тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=76y0ue и тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=76y0ue. Изборът ще е между тях двигатели,екстри и т.н.има още 5 в мобилето освен тези,но едната е с ръжда другите са с много забележки и с лош веншен вид така че кажете от София или от Русе е по добре да взема и аз като колегата мисля,че русенската е по добре.Но на русенската има за смяна тампони на стабилизиращата щанга като цена колко ще е това понеже съм на 20г. и просто искам фиат мареа до 1000-1200-300лв. в добро състояние да карам.То има 3 забележки тая кола тампоните,климатика и спуканото предно стъкло(за 50-60лв ще се оправи ли).Тампоните и стъклото горе-долу на каква цена ще излязат.И последното ми притеснение е,че предната ни семейна кола беше с климатик и го пълнехме за 30лв.Климатроника по-сложно ли се пълни и оправя и ако е за пълнене както пише в обявата 50-60лв. ще стигнат ли имате ли си представа.Благодаря за информацията,която ми дадохте и сега ще ми дадете колеги
                Последна редакция от nikkon; 31.05.2018, 15:48.

                Коментар


                  #9
                  Имаш прекалено завишени изисквания за кола за 1000 лв. Трябва да си й благодарен ако те вози през повечето време, а през по-малкото време седи в сервиза.
                  Потърси си един голф 2 за тези пари ще си намериш хубав и ремонтите му са по 20 лв. Ще спестиш и ремонт на климатика, щото няма такъв
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Колега, без да искам да съм груб, но се опитваш с трици маймуна да ловиш. Ако си мислиш, че купуваш колата за 1000лв и това са ти всички разходи и почваш да караш, не се захващай. Най-малкото да платиш на нотариус , да си я пререгистрираш и да смениш масло и филтри ще си дал още 200-300лв. Наложи ли се гуми, застраховки, преглед, данък - става страшно съдейки по тънките сметки които мислиш.. Сравнително скиптичен съм, че кола на 18-20г ще е е топ състояние само за каране ( без значение какво ти казва продавача). Та направи си хубаво сметката, преди да купуваш, щот вземеш ли една кола и после да нямаш възможноста да я поддържаш, няма да си доволен.

                    Успех и дано да намериш това което търсиш
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Лягаш отдолу и гледаш ръбовете на праговете и пода, която има ръжда- отпада в първи кръг!.
                      Ако са еднакви, вземаш един лист, делиш го на 2 и пишеш 1000лв. +
                      Гуми(60лв. за бр.)
                      Гърнета- (130лв.)
                      Стъкло челно с прехвърляне на лепенките 130 лв.
                      платен данък 2018- 100лв.

                      Която спечели- тази, чиста математика.
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Прекалено тънки сметки, ще му прасне спирачна помпа след седмица и ще седи в бокса сума време. Затова щом държиш на тънко, голф 2. Свекъра ми има двойка бензин и знам много добре какви са цените по ремонтите.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Голф двойка, само ако е с емпетройка.
                          Аз ако имах илядо жълтици за фиат, бих си купил Точка 1.1 двуврато да не скърцат поне и задни врАти.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            Ако си мислиш, че някой ще си продава колата в движение без ядове за 1000 лева си голям наивник и ще се наиграеш... после Фиата бил кофти кола...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Абе имаше един ама миналия месец го продадоха.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X