Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 18 от 18

Тема: проблем с температурата на Фиат Мареа

Този привидно прост проблем може да роди до спукана глава.... -Ел техник кадърен ти трябва..
    Може да се базика някоя спойка някой датчик.. Ако проблема е в часовника или яла... Но може да не включи перките или по късно и ЦЪК главата...

При мене беше така прибирам се от работа къпя се излизам паля и тръгвам след 100 метра гледам стрелката сочи 120 градуса.... Лелееее какво стана??? Спирам веднага до де слезна си мисля то ако е реално 120 ще ври и кипи вече отварям всичко студено... Нещо електическо се базика.... Пред блока попавка малко като поработи пада на 80/90... На другия ден давам контакт пак 80/90 паля като загрее почва да шава и пада 90/80/70 и за 2/3 де оправи... Какво беше станало то и бая валя тогава да не се е намокрило нещо..

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Намираш датчика за температурата, проверяваш как е връзката/патихме наскоро от лоша връзка/, изваждаш кабела от датчика, на контакт даваш кабела на маса, стрелката трябва да отиде плавно на МАХ, ако не се движи както трябва търси по таблото причината. В нашия случай стерлката беше станала мързелива, едвам се движеше и не стигаше до край/може би защото колата не беше карана няколко месеца/, след няколко давания на маса движението се нормализира.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Кара велосипед
    Регистр. на
    18.02.2017
    При мен стрелката не се движи плавно а изведнъж скача на делението за 90 градуса но това при загряла кола а иначе сутрин като е студена се вдига плавно

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.07.2014
    Имам абсолютно същия проблем колега и оглеждам в момента за сервиз. Ако решиш проблема, драсни някой друг ред да кажеш какво е било.
    Fiat Brava 1.6 16v 2000г.

Кара велосипед
    Регистр. на
    18.02.2017
    беше ми спукано казанчето точно там където връща водата смених го и сега поне водата не се губи а иначе пак вдига но се връща и карам така

Фиат фанатик Аватарът на vnukata
    Регистр. на
    23.06.2013
    преди време и аз го имах този проблем. Или Иначе казано както са ти казали pakumba и Nickmar. Буксата на датчика е предпазена с гума, която с времето от температурата се къса , всичко естествено се окислява и насъбира боклук. Ако не можеш да се ориентираш къде е ... да снимам

Кара велосипед
    Регистр. на
    18.02.2017
    ще ти бъда благодарен ако качиш снимка защото наистина не мога да се ориентирам

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    В събота човърках Пунтото на щерката защото и тя забелязала, че стралката за температурата се държи неестествено, нещо подобно на твоя случай, оказа се че антифриза е намалял, долях, но не съобразих да го обезвъздуша и като запалих стрелката се държеше много интересно. Като подам гас тя започва да се качва, като я отпусна спада, направо се шашнах, такова чудо не бях виждал. После се сетих, че съм забравил да обезвъздуша и от това чвно датчика остава на сухо, като подам гас до него отива течност и стрелката се качва и после обратно. С малко парене и леко изгаряне обезвъздуших и всичко заспа.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: проблем с температурата на Фиат Мареа

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •