Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблемите със моя браво 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблемите със моя браво 1.6 16v

    Колеги, добър вечер на всички! Наскоро бях писал тема за паркирането истината е, че вече посвикнах. Не е като преди имам предвид във добра насока е, но не за това ви търся. Излъгаха ме със техническото състояние на колата, не откривам нито охладителния, съд, т.к.н. (казанче за антифриз)-няма го липсва! Колата не превключва на газ сама дори и във крайни обороти, има газов инжекцион уш ловато. Но, дали е така един господ знае, налага се натискане на превключватела и като е топла мига за две секунди и прехвърля мигновено. Друг, проблем е този педал на спирачката при скорост от над 100 спирачките ми стават мега корави имам някакво предчуствие, че това не е на добре, има и още дреболии, но те са поправими ако някой може да даде съвет, за спирачките и газовия инжекцион и охладителния, съд защото колата пуши много леко бял пушек възможно ли е да е смесила вода със антифриз бясен съм, за всичко, и за капак на всичко тропа много странно не във предницата а отдол под самата седалка или е някъде отзад но се пада под шофьорското място, ще бъда благодарен за съветите. Благодаря, ви съвсем искрено!

    Със Увж. Йорджи!!!
    Fiat bravo (182-1997)

    #2
    Продавай я докато не ти е източила джобовете

    Коментар


      #3
      Направи няколко снимки на коша да видим за какво става дума.
      Нормално е да излиза бял пушек, докато колата е студена, но като загрее хубаво не трябва да пуши.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Утре ще я снимам, ще кача линк към ютуб канала ми ще ви покажа всичко, за да ме посъветвате, защото не искам да се разделям със колата защото свикнах със нея.
        Fiat bravo (182-1997)

        Коментар


          #5
          Дали да се разделиш с колата си е твое решение- ако си я заобичал- поправи я. При фиатките/алфите без любов не става,
          както при Гитлер колите (Фауве) и СС наци(Опел)- там си караш една бездушна машина както кола за вършене на работа и не изпитваш нищо от ръбестата уродлива машина.
          Японските грозници, даже не трябва и да се коментират в този форум от естетическа гледна точка.

          Ако искаш фиатаджия зорлем да го накараш да заобича опел или хонда- по-добре го гръмни да се не мъчи.
          Последна редакция от КИМИ; 28.05.2018, 20:00.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6

            Това е таратайката, днес дори и не запали заради паднала батерия! Х** тоест бившият и собственик, само той може да каже какво е правил със колата, и този маркуч дето ви го показваме няма източник тоест разкачен е дет се мъчим да ви го покажем...
            Последна редакция от Йорджи; 29.05.2018, 17:43.
            Fiat bravo (182-1997)

            Коментар


              #7
              Казанчето за антифриза при теб е заедно с радиатора ! Като погледнеш въздухосборника отпред с лице към мотора ти е в дясно, капачката вади очи.Click image for larger version

Name:	IMG_20180529_184726.jpg
Views:	1
Size:	82,8 KB
ID:	2097644
              Последна редакция от cs_aleksandar; 29.05.2018, 17:48.
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                Благодаря, сърдечно значи наистина е там, щот и на мен ми мина през ум, но ме беше страх това значи, че все пак е така мхм! Добре, а някой може ли да ми помогне за маркуча от ляво който направо висеше днес, ще бъда много благодарен да знам какъв е тоя маркуч.
                Fiat bravo (182-1997)

                Коментар


                  #9
                  Въздухозаборник.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    1спирачките-двиг раб на място натискаш спирачката и се услушваш за съскане отпред в краката 2 оглеждаш маркуча на сервото да не е спукан.
                    2 водаи антифриз става разреден антифриз
                    3 лягай на хасвалта и клати аспухите да видиш дали някое гърне не удря по дюшамето
                    4 свали свещите и виж дали са еднакви по цвят /тва за белия пушек/
                    5 за газта не мога да кажа но не е болка за умиралка
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Това последното със хасфалта, ме разби! Иначе да мм, и аз мисля, че може да е от аспуха, и благодаря много! Ще ви снимам колата, след като я направя и ще я измия щот, за мен колата значи много а това е Фият,forum и най вече коша щот много ме дразни. Да не кажете тоя въобще ли не я е мил тая кола.... Просто бившият собственик, е пълен помяр...
                      Последна редакция от Йорджи; 29.05.2018, 19:22.
                      Fiat bravo (182-1997)

                      Коментар

                      Working...
                      X