Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на blow off на jtd 105коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на blow off на jtd 105коня

    Здравейте колеги! Имам питане относно мотанажа на разтоварващ клапан на фиат браво jtd 105 коня. знам че ми трябва управление и клапан за вакума въпроса ми е самия blow off къде по турбопътищата се монтира? преди турбината след турбината?

    #2
    Кадето ти е кеф може да го монтираш, ама ако е преди турбото нещо ти разтоварва, за какво точно ти е това турбо?
    Знам че най вероятно ще искаш да съска, ама точно на тая кола тегава работа.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Точно за съскането, и искам да знам на кой маркуч се монтира самия blow off клапан?

      Коментар


        #4
        И дали евентуално ще има някаква полза да пази турбината при връщане на газта като я разтоварва по бързо?

        Коментар


          #5
          Монтира се между студената част на турбото и клапата.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Коя клапа? Ако имаш предвит дроселова, колата е без дросел

            Коментар


              #7
              Стига с тия глупусти, блоу оф клапан на ЖТД 105. Ако искаш да съска взимаш си евтино турбо с променлива геометрия gt1749v примерно, преправяш геометрията да се управлява с налягане не с вакуум, слагаш права тръба и ще съска. Иначе с тоя бло оф, който ще монтираш незнайно къде най-много да си прецакаш и без това вече поизносения двигател.
              FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

              Коментар


                #8
                добре толко ли е трудно да се сложи blow off на тоя мотор? питах просто къде да монтирам самия blow off? друго не ме интересува!

                Коментар


                  #9
                  Не бе, вярно ли дизела няма дроселова клапа?!! Не вярвам.
                  Има клапа ама не е дроселова.
                  1. За да я монтираш тая глупост на тоя мотор, трябна да си купиш двуболтов клапан.
                  2. С турбо без провенлива геометрия си и турбото ще пренадува.
                  3. Трябва да монтираш и буст контролер, ама от тия дето им викате кранчета.
                  4. Казаха ти каква турбина ти трябва ама с какво и как ще я управляваш нито ми се пиша нито ми се мисли.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X