Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати 51 до 57 от 57

Тема: Омасляване при вихровите клапи (Фиат Крома)

Фиат идол Аватарът на pi4_s_bravo
    Регистр. на
    14.06.2007
    Клапи имаш ,вътре са в колектора и не се виждат като на металния колектор. А и обичат точно тези да правят хубаво мазало понеже са метални самите клапи.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

На тях пак ли трябва да се запушват отворите на осите при премахване и с какво ?

Фиат идол Аватарът на pi4_s_bravo
    Регистр. на
    14.06.2007
    Късат се клапите от осите понеже са на точкова заварка, след това се вадят осите. Нарязва се резба 6мм на оста и се навиват болтове с осигурител за резби. Другото се сглобява както си е - моторче ,капак на колектора и се сглобява.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

Мерси за инфото

Колеги на мен ми премахнаха клапите след като една се откъсна и направи мармалад във втори цилиндър. Въпроса ми е след като са премахнати механично, трябва ли да бъдат отстранени и софтуерно. Питам защото сега на около 1800 - 2100 оборота има едно придърпване ако подавам по плавно гар. при рязко настъпване турбото поема и ускорява без сецане, но все пак колата ми се вижда "по-спъната". Според вас на какво може да се дължи това неприятно явление.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Аз съм ги махал само механично.
    Моторчето остава закачено на буксата и си работи, и колата не записва никакви грешки.
    Абсолютно никакви придъпрвания и сецания не е имала колата. НЕ е необходима софтуерна намеса.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Кара Фиат
    Регистр. на
    08.04.2018
    Здравейте. На фейслифтовата крома 150 к.с. с пластмасовия колектор, как да разбера къде са тези вихрови клапи? Имам предвид, че видимо няма никакви моторче и рейка за управление. Къде трябва да ги търся тези неща, някъде отдолу ли са? Ако някой има снимка или някъде в някой сайт да е снимано, моля да каже!
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Тема: Омасляване при вихровите клапи (Фиат Крома)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •