Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене на Fiat Bravo 1.6 103 к.с 1999г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с палене на Fiat Bravo 1.6 103 к.с 1999г.

    Здравейте, колеги !
    Имам много странен и досаден проблем с паленето понякога на Браво-то. От време навреме колата просто не иска да запали ! При подаване на контакт жълтото ключе на таблото изгасва, чува се шум от помпата, стартера върти, но палене няма ! Това го прави когато си иска. Няма значение дали е зима или лято, дали е студена или топла. Няма и определено положение, при което не иска да запали - понякога я оставям за 10-ина мин. и след това не иска да пали, понякога не иска да запали след като е стояла цял ден на паркинг. След неуспешен опит за запалване, понякога след 5-10 мин въртя и колата си пали, все едно нищо не е било. Друг път и трябва да престои цял ден , за да запали. Няма и ритмичност при проблема - понякога проблемът се проявява през ден, или всеки ден, понякога през 3 месеца . Когато не иска да запали, по таблото не свети нищо, т.е при контакт си прави чек, всичко изгасва и ......не пали.
    Какво съм правил до момента- изчистих със спрей всички букси по двигателния отсек и масите на колата, смених и бобина, свещите също са сменени. Пробвах и с двата ключа, които имам, проблемът се проявява. На диагностика не съм я закачал, защото когато пали нормално, нищо не показва, а обикновенно, когато не иска да запали, докато организирам диагностиката и колата вземе, че запали.
    Извинявам се за дългия пост ! Дано имате идея какво се случва, че се виждам в чудо вече. Не зная в кой момент къде ще ме зареже.
    Последна редакция от ChichoDancho; 06.05.2018, 09:35.

    #2
    Имах подобен проблем, оказа се че паяка на контактния ключ не подава + към бобината при завъртане на стартер, има две позиции за подаване на +, едната е когато завъртиш на стартер, а другата когато вече запали и отпуснеш ключа. Ако опиташ с тикане в момента когато не иска да запали и се получи, търси причината там, при мен буксата ми правеше проблем. Другия вариант е да мериш дали ходи + на бобината когато дадеш на контакт, подава се за няколко секунди и после компа го изключва ако не си запалил, по време на въртене трябва пак да се появи.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Благодаря, колега! Направи ли пак номера, ще пробвам.

      Коментар


        #4
        При мен го има същият проблем когато не иска да пали има едно бяло реле в кутийка до поленоия филтър леко отвори кутията и го почукай за да сработи.Отн почети 2 години да разбера от къде е .
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Благодаря ти, колега ! За да я видя тая кутийка трябва да махна кората на филтъра на купето, нали ?

          Коментар


            #6
            Кутийката е до капачката на филтъра, а това реле се управлява от там където ти писах по-горе, така че имаш варианти на възможни повреди.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Така-а-а, махнах капачето на филтъра на купето, после махнах и цялата кора пред предното стъкло, но не видях никъде отдолу тази кутийка с реле в нея ..........малко помощ Ако е възможно и някакво снимка на мястото или въпросната кутийка.

              Коментар


                #8
                Ето
                Click image for larger version

Name:	Relay2.jpg
Views:	1
Size:	326,3 KB
ID:	2097615
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Намерих го това нещо. При мене е само едно реле и е червено на цвят. Свалихго, почистих крачетата, напръсках с контактен спрейи го поставих отново. Почистих и бушончето, което се намира вътре в кутията, също и една букса. Сега ще карам да видя как ще се държи.

                  Коментар

                  Working...
                  X