Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за ново Браво 1.9 Мултиджет.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Сравняваш бензиново стило при това 1.8 с дизелово браво. Не е много редно.
    Съединителя е твърд, така са масово. Точно защото си с хидравлика, ако беше жило е едно, но тук имам две/ три помпи да нагнетиш. Ще му свикнеш няма страшно.
    Ако е много мек значи има въздух в системата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #32
      На стилото ми и предната марея която карах ги взех със същите симптоми,не че не знаех но и цената ме устройваше.Така че се подготви за смяна на съединител.И на двете педала отделяше отдолу и беше корав.След смяна-нищо общо,е не е супер мек като на коли с жило но разликата е много голяма.Успех.
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #33
        Здравейте, вече му свикнах за каране и почти не усещам че карам друга кола. Свиканах и с турбото (преди това карах атмосферна кола, бензин). Турбодупка мисля че няма, много добре си върви, просто примерно с 60км/ч на 5та ако я настъпиш не търъгва, но това са под 1500 оборота така че е нормално. Ако превключвам нормално и съобразявам предавките със скороста усещам че на около 1400, 1500 оборота надува добре. Примерно на 2ра и 3та. Доста ми харесва като цяло. Парктроника пищи супер много, а реално има доста място, прекалено чувствителен е и общо взето не ми помага много. Съединителя е може би нормално твърд, който я кара не се оплаква и аз съм карал коли с по-твърди. На мен ми се струва твърд спрямо Фолксвагенски, баща ми в момента има Пасат 1.9 ТДИ и е доста по-мек. И преди това на VWто ми беше по-мек, като цяло не ми пречи. Отделя определено по-ниско от нормалното, но не ми пречи. Когато замине ще го сменям комплект с всичко.
        Основно проблем ми е газта, реагира някак странно и забавено и ме дразни, не може да тръгнеш рязко, не може също и да дадеш междинна газ. Иначе в движение работи добре. Също имам проблем със свещите, като е студена мига лампата за подгрева и пише check glow plugs. Също и пали трудно студена което ме притеснява. Върти повече и притриса докато запали, топла няма проблеми, но винаги пали с ритник. Взел съм свещи и ще ги сменя, но все пак е топло, дори и студена според мен трябва да пали лесно, не е предкамерен дизел. Нормално ли е това, дори ако свещите са изгоели?
        Това е общо взето, тези две неща ме деазнят най-много като цяло съм доволен за сега. Разхода на 3км от нас в посока ми е 10 или 11 на 100, но за това време, няма време да отлепи изобщо стрелката. Нормално около дава 6 и нещо до 7 в София. Аз и толкова очаквах.
        VCDS кабела ми е 12.12 и нещо не става с multiecuscan заради com портовете, мисля да пробвам с кабел elm, защото в сайта го дават като най-съвместим. Иначе я включих с някакъв блутут четец и с torque на телефона не излезнаха никакви грешки.
        Последна редакция от Ffbb; 20.05.2018, 14:54.

        Коментар


          #34
          Имам малко свободно време и сега ще я разглабям за масло, ангренаж, филтри.....
          ЕГРа, ако го затапя с пластина нали няма да ми светне чека или по някакъв начин да и пречи на нормалната работа?

          Коментар


            #35
            Смених всичко, затапих ЕГРа въпреки че беше добре. Като цяло е гадно за работа, тъпата тръба на климатика пречи много. Събрах всичко обратно, с ангренажа нямах особени проблеми, отделно че на самия ремък има черти които трябва да съвпаднат с белезите на коляновия и разпределителния вал. Като я запалих почна нещо да скърца и стърже. Охлабих обтяжната ролка на пистовия ремък и се оправи, колко се стяга нормално този обтегач? Сега гасне по-грубо и се разтриса, дали е от ЕГРа след като го затапих. Оставих я да загрее и отново преди да я изгася чух че има съвсем леко, едва доловимо скърцане от някъде, чува се само на отворен капак и с глава близко до мотора, не мога да разбера от къде идва.
            Сега трябва ли да я обезвъздушавам след като съм сипвал антифриз или сама се обезвъздушава?
            Какви са симптомите на разбита демпферна шайба на коляновия вал, имам чувството че луфта между гумата вътре и самата шайба не е еднакъв отвсякъде и ми се струва че има леко биене като работи.

            П.С.
            Нещо ми се разскърца таблото или пластмасата на колонката пред шофьора, също на второто или третото палене ми изпищя check right side marker и ми светна лаппата за изгоряла светлина. Проверих всичко и абсолютно всички светлини са наред, след това не се появи съобщението. Много странно.

            Коментар


              #36
              Здравей колега.Нещо бъркаш с обтяжната ролка на пистовия ремък.Няма шанс да я охлабиш защото е автомат.Единия вариант за скърцане е ролката на динамото,другия вариант е самия ремък или некоя от другите ролки по трасето на пистовия ремък.А също паразитната ролка на ангренажа.Тази малката под газоразпределителния вал(под зъбното колело).Запали я и сипи леко вода върху пистовия ремък.Ако спре цигулката значи е некъде по тази част най вече пистов ремук ако не си го сменил с нов.За обтяжната ролка на ангренажа си има една стрелка и като мушнеш една отверка за напън и гледаш тази стрелка да е по средата на отворчето на ролката.Там ли е стягаш с 13се ключ и това е .Обезвъвъздушава се сама.За демпферната шайба е доста разтегливо понятието(имам чувството)колко е луфта.И на моята тояга има луфт и леко биене но за мен е нормално.Точно тази гума е за обиране на вибрирането.Успех с фиата,и дай бог без аварии
              198mjet Bravo

              Коментар


                #37
                Здрасти, охлабих болта който държи обтегача на пистовия ремък към блока и свиренето спря. Ще пробвам за това което казваш с водата, но за момента е добре. Без ЕГР ми се струва по-пъргава може би, не мога да преценя, но ми светна чека. Грешката е Р0401 за задръстен ЕГР. Мисля да направя малки отвори в пластината и да видя дали ще свети. Ако ли не, ще го оставя отворен, в добро състояние е. Шайбата не знам как трябва да е, като я гледам между гумата и метала от едната страна разстоянието е около 1мм. примено а от срещуположната 2/2,5мм. Нещо потропва в окачването, другата седмица ще я карам да я видят и да кажат какво е за смяна. Много странно че като източвах антифриза и разбира се не успях да събера всичкия, но след това като долях това което бях събрал не се наложи допълнително доливане. А според мен едно 200мл. изтече. Минах около 100км. и още не е поела повече от антифриза, работи на нормална температура и не грее.
                Останаха ми да сменя още 2 свещи, но не остана никакво време и ги зарязах за сега.
                Единственото което не ми хареса е че намерих масълце в отдушника, който влиза във въздушния филтър. Не беше много, но имаше капчици. Иначе е мега запазена. Блока е абсолютно чист от картера до главата. Само на картера има омазано около пробката. От нито един маншон на полуоските няма изпуснала грес. Маншоните на рейката са като нови, шарнирите са още занитените към носача, оригинални. Двете свещи, които смених са оригинални, акумулатора е синя Варта, какъвто съм виждал на много Фиати, но не мисля, че е изкарал 10 години за да е оригиналния.
                След катализатора имам мека връзка и после две гърнета едно след друго на средата. Около тях няма никакви тръбички, кабели или датчици.
                За сега ми остава да довърша свещите и ЕГРа и да оправя окачването, защото май има нещо доста разбито.

                П.С.
                Колко се стяга обтегача на пистовия ремък за самия блок на двигателя?
                Последна редакция от Ffbb; 25.05.2018, 22:26.

                Коментар


                  #38
                  23-28 Nm
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #39
                    Като погледнеш хубаво на първото гърне след меката връзка трябва да има две тръбички в по горната част на самото гърне(ДПФ).Ако няма значи некой преди теб ги е осакатил(премахнал)тотално.Ако колата ти е внос от Германия има на 100% ДПФ.За италианка нямам идея.За ЕГРа ти се чудя защо го затапи при положение че е ок.След като си го свалял и чистил в тубата има един клип как точно да му оправиш хода на буталцето за да работи без проблем.Противник съм на премахването на каквото и да било по колата без осезаеми причини.Всичко ни излиза по късно през носа.Обтяжната ролка на пистовия ти е написал колегата научно на колко се стяга.Демпферната шайба е нормално като не е запалена колата да имаш разлика защото механизма на автомата все пак опъва ремъка.Ако има нещо друго,питай може и на лични.
                    198mjet Bravo

                    Коментар


                      #40
                      Днес го карах за пръв път! Като цяло ми хареса, но не съм свикнал може би, или не знам защо, но е доста странно за каране. Спира според мен доста добре и плавно, като още в началото на предала се усеща спирачно усилие. Има силно изразена турбо дупка, която при 8 клапановите мотори на VW дори и с роторна помпа я няма (може би аз не мога да го карам още) и най-гадното за мен е съединителя, който отделя супер ниско. Нормално ли е това, съединителя е супер чувствителен и отделя почти в пода. Няма боксуване, маховика е здрав със сигурност, защото съм карал не една кола със разбит демпфер, също съвсем аматьорски съм сменял и помагал за смяната на 3 - 4, така че имам поне някаква представа как би трябвало да се усеща разбит демпфер. Тук няма никакви вибрации, никакво тресене при потегляне, просто отделянето е ниско. На коли с износен съединител знам, че отделя вискоко, още като си сложиш крака, а тук е точно обратното. За паркиране ми е трудно още, въпреки парктроника, но все пак не съм минал и 100км. мисля че е нормално. Скъсана е капачката за резервоара и капачката също не може да се заключи, ако купя нова няма да работи с моя ключ, какво да я правя?
                      В книжката за Бравото на bodywork version са дадени рзличните версии, моята е 198AXB1A 01, което според същия менюъл е без ДПФ, по какво друго мога да позная дали има, освен ако се завра под колата?
                      Съединителя е това което ме притесанява най-много, дали работи нормално или просто е напълно различен от това на което съм свикнал?
                      Моята капачка я скапаха в един сервиз в интерес към нафтата в него - олекнах, но как да е. Попитах ключар за ремонт, посъветва ме да си купя нова. Съвсем наскоро си купих нова - Valeo с два ключа, цена 42 лв, не е като оригиналната, но я замества успешно.
                      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                      Коментар


                        #41
                        И аз взех нова с отделен ключ още веднага, след като взех Фиата. Марката е LEMA, италианска е, с два ключа. На опаковката пишеше за Ивеко, но пасва точно. Има си и клапан, за сега около 400км. съм му минал и няма проблеми. Самата капачка не се върти, а се слага и се заключва направо с ключа, както на Москвич.

                        Коментар


                          #42
                          Здравейте, искам да откарам колата на диагностика. Искам някой да прегледа всичко по двигателя, като ЕГР, дебитомер, MAP, N75...... Имам проблем в ниските при потегляне. Газта реагира бавно и има забавяне. За да я изфорсирам до 4500 трябва да задържа педала около 3 секунди, докато се вдигнат оборотите, като след около 2000, вече реагира нормално. Въпроса ми е къде да я откарам за хувабва диагностика? Искам някой който знае какво прави и знае какво да гледа от живите данни. Грешки в ЕКУто няма и чека не свети, така че не ми трябва някой само да ми изтрие грешките.

                          Коментар


                            #43
                            Направо си купи нов дебитомер.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #44
                              Ами и аз четох че е или ЕГР или дебитомер. ЕГРа го затапвах и разлика не усетих. Сега е отворен както си е нормално. Дебитомера го изключвах и не я карах, но разлика с форсиране на място нямаше, пак тромаво и трудно. Чека не ми светна, може би трябва повече време за да набие грешка, и пак го включих. За каране е много гадно така градско както и да тръгвам тя си потегля на обороти и няколко пъти ми гасне. Сега потеглям на около 2000 оборота за да може да тръгне нормално. Как мога да проверя дебитомера? Не искам да купувам така без да са я закачили на диагностика.

                              Коментар


                                #45
                                В софия ли си
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X