Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за ново Браво 1.9 Мултиджет.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за ново Браво 1.9 Мултиджет.

    Здравейте, харесах си Браво 1.9 мултиджет 120к.с. 2007г. Капарирах го и след почивните дни го взимам.
    Колата е във перфектно състояние поне външно и в салона. Няма никъде надрано по боята, всички фуги са правилни, няма боядисвано около и под уплътненията, всички врати и капаци се затварят добре, боята по пантите и болтчетата на пантите си е оригиналната. Салона също е перфектен, няма никъде протрито или захабено, изглежда като нов. Единствено бутона auto на климатроника е леко изтъркан. Като цяло много ми хареса, преди това гледах доста, но това ми се стори наистина уникално запазено и за това го избрах, защото не мисля че се намира лесно, въпреки по-високата цена. А и продавача е познат.
    Общо взето съм доволен въпреки че още не съм го взел.
    Още преди години, като ученик, когато излезе второто Браво ми хареса като кола. Преди да си го избера гледах Фокус 2 и Астра Н със същия мотор, но Бравото според мен е в пъти по-добро.
    Другата седмица го взимам и след каго се регистрира ще го обслужа. Мисля всичко да си сменя сам. Ангренажи съм сменял няколко предимно на VW и Ауди, но не мисля, че ще ми е проблем.
    Имам няколко въпроса относно колата.
    Какво масло да сложа? В Аутодата дават 5w40, но като марка какво да избера, кое е подходящо за ДПФа? Маслото искам да е хубаво.
    Да сменям ли маслото в скоростите или не е належащо веднага?
    Нещо друго специфично при обслужването има ли?
    Относно двигателя, досега не съм имал кола с ДПФ и не съм се интересувал и чел много. Има ли отделен катализатор или е едно с ДПФа, това което е отпред под турбото с датчик приличащ на ламбда ли е самия ДПФ? Разгледах форума и темите за премахване на ДПФа и проблемите свързани с него, ако изникне нещо след време ще чета и питам. За сега просто ме интересува какво представлява за този модел.
    ЕГРа, може ли да се затапи и добре ли е да се прави или да си стои?
    Зимата мисля поне за сега да го карам с железни джанти 15", всички фиатови 4х98 ли стават, например от Мареа и подобни или трябва та си търся сапециално за Браво?
    Защо горивния филтър е толкова скъп, има ли нещо специфично, на останалите части цената ми се струва поносима за класа и годините на колата?
    На място ми се стори че педала на газта работи някак нечувствително, все едно има леко забавяне между него и двигателя, не знам нормално ли е или не е наред?
    Ръчната хваща накрая, може би защото леко е изместен лоста нагоре и ме обърква ми се струва високо, но съм свиканал да държи на 3, 4 зъба. Накладки има достатъчно, над половината.
    С какъв кабел работи диагностиката за Фиат? Имам VCDS 12.12, с него и multiecuscan ще мога ли да се свържа поне с ЕКУто на мотора?
    Това е общо взето за което се сещам сега, със сигурност ще изникнат още въпроси като го взема и ще пиша тук.
    Понеже леко си надвиших бюджета за колата, а и мислех да изчакам още месец, два преди да взема кола, сега ще сменя маслото, и филтрите и ако мислите, че нещо друго има належащо. След месец, два постепенно ще сменям дискове и накладки, че имат лек ръб, но накладки има над 50%, така че не належащо. Също ще сменя спирачната течност, може би и свещите ако има изгоряла, ако изкочи и нещо друго.
    Има ли нещо което пропускам?
    Благодаря предварително и поздрави!

    Грешен раздел - преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Оф това с ангренажа няма да стане като при ауди.
    Трябват ти пети, измии всукателния колектор, затапи егр-а, провери турбо пътищата от до, основно те са причина за проблемите с дпф- а, Аз бих измил и геометрията.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Защо са ми пети, на разпределителния вал нали има белег, помпата няма значение, на коляновия също трябва да има белег.

      Коментар


        #4
        Champion имат горивен филтър на приемлива цена. Аз го сменям на 20000. За маслото, тук в Downloads има Owners manual вътре пише какво масло ти трябва. Мани я аутодатата изобщо. За твоя двигател е лесно да се намери пълното сервизно ръководство.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Мерси, ще потърся. Manual-а го имам, там пише Selenia WR 5w40, както го дават в Аутодата. Въпроса ми е каква друга марка отговаря на това масло, защото не мисля че Селениата е единственото подходящо, просто се сипва оригинално на Фиат и Алфа и за това го дават по сервизните ръководства.
          Педала на газта нормално ли е да не отговаря леко забавено и някак индиректно? Също ръчната нормално къде трябва да държи?

          Коментар


            #6
            Сега гледам в каталозите за масла, че за тоя мотор с ДПФ илиза 5w30. За опелите с такъв двигател също това е маслото. Защо в ръководството на Фиат дават Селениа wr 5w40?

            Коментар


              #7
              Ръчната си ми е ОК, на третия зъб държи стабилно. Сигурно трябва да регулираш жилата. Газта ми отговаря забавено, но аз ти мислех, че е от малкия двигател. Масло слагам на тотал 5в30 С2, такова е в мануала. В него също пише, че е за двигатели с ДПФ.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Пак пълни глупости.
                Ангренажът е супер елементарен.
                Без никакви пети, изобщо не помръдва.
                Както си бележиш валовете, така си остават, след като разхлабиш обтегача, сложиш новия ремък, опънеш.
                Виж аутодата и клипове в youtube и ще се справиш без проблем.
                Стрелкичката на обтегача трябва да сочи точката, като за целта, никога не се напъва стрелкичката.
                Навива се болт на резбата точно под обтегача и се ползва за опора.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Да и аз в Аутодата съм го гледал зацепването и клиповете в youtube. В аутодата го дават с блокиране на коляновия вал, но става и без.
                  ЕГР-а ако просто се затапи с ламаринка ЕКУто хваща ли го и работи ли адекватно?
                  И за маслото, по-конкретно като марка какво да сложа? Най-евтино е Опелско GM което реално се слага точно в Опели с тоя двигател, но не ми вдъхва доверие. Kолебая се между Motul, Mobil и Castrol. Пак погледнах книжката за Браво 2007ма и пише Selenia WR SAE 5W-40 FIAT 9.55535-N2, кое всъщност е вярно, 5W-30 e 9.55535-S2? Има 5W-40 масла подходящи за DPF. И в двата случая с вискозитета се колебая между тези марки.
                  Поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    Еми не знам кое е вярно. В новите книжки пише 5W-30 (9.55535-S2), в старите 5W-40 (FIAT 9.55535-N2). Аз бих сложил първото, щото може да са размислили. Лафът за втория акъл не важи само за българите.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Да намерих и в един английски форум писано че само за 2007ма ползват 5w40 и от 2008ма минават на 5w30. Ще сложа 5w30, може би Кастрол.

                      Коментар


                        #12
                        5w30 идва малко тънко за нашия климат. Аз карам бензиновата версия и му дават по-каталог в Италия 5w40, а по-немските и английските дават 5w30. Ти си избираш с кое да караш, но ти казвам 5w30 се слага на сравнително нов двигател до 120к километри и в по-студен климат, а не на 200 000+ километри където има вероятност да ти го пипа. Ти си решаваш.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Моят двигател не го пипа, а е почти на 300 000. Даже качва налягането твърде бавно, когато навън е студено.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            #14
                            Маслото освен вискозитета гледаш и да е C2, за да не ти пие бързо кафе DPF-a.

                            Примерно нещо такова: http://www.ravenol.de/en/products/us...sae-5w-30.html
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              slonikon написа: Преглед на мнението
                              Моят двигател не го пипа, а е почти на 300 000. Даже качва налягането твърде бавно, когато навън е студено.

                              Ето ти малка примерна табличка:
                              Click image for larger version

Name:	dscn2536.jpg
Views:	1
Size:	106,2 KB
ID:	2097589

                              Карай си колата с каквото искаш масло, обаче да ли е правилно е въпроса ? Понякога когато се внасят коли от държава с друг климат има голямо значение какво масло се слага и тогава производителя дава други препоръчителни спецификации (даже отдолу под табличката има пояснителен текст).
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X