Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати 41 до 47 от 47

Тема: Няколко въпроса за ново Браво 1.9 Мултиджет.

И аз взех нова с отделен ключ още веднага, след като взех Фиата. Марката е LEMA, италианска е, с два ключа. На опаковката пишеше за Ивеко, но пасва точно. Има си и клапан, за сега около 400км. съм му минал и няма проблеми. Самата капачка не се върти, а се слага и се заключва направо с ключа, както на Москвич.

Здравейте, искам да откарам колата на диагностика. Искам някой да прегледа всичко по двигателя, като ЕГР, дебитомер, MAP, N75...... Имам проблем в ниските при потегляне. Газта реагира бавно и има забавяне. За да я изфорсирам до 4500 трябва да задържа педала около 3 секунди, докато се вдигнат оборотите, като след около 2000, вече реагира нормално. Въпроса ми е къде да я откарам за хувабва диагностика? Искам някой който знае какво прави и знае какво да гледа от живите данни. Грешки в ЕКУто няма и чека не свети, така че не ми трябва някой само да ми изтрие грешките.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Направо си купи нов дебитомер.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Ами и аз четох че е или ЕГР или дебитомер. ЕГРа го затапвах и разлика не усетих. Сега е отворен както си е нормално. Дебитомера го изключвах и не я карах, но разлика с форсиране на място нямаше, пак тромаво и трудно. Чека не ми светна, може би трябва повече време за да набие грешка, и пак го включих. За каране е много гадно така градско както и да тръгвам тя си потегля на обороти и няколко пъти ми гасне. Сега потеглям на около 2000 оборота за да може да тръгне нормално. Как мога да проверя дебитомера? Не искам да купувам така без да са я закачили на диагностика.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    В софия ли си
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Да, забравих да кажа. В София съм.

Имам друг проблем, който реших да оправя. Когато взех колата при всеки студен старт след подгряване мигаше лампата на подгрева и пишеше да проверя свещите. Купих 4 нови, еднакви и ги смених. След около 2 дни пак започна да ми мига лампата все едно имам изгоряла. Мерих съпротивленията на буксата на релето и на 3 от 4те свещи съпротивлението е 0.8 ома, а на първи цилиндър съпротивлението се изменя от 0,8, 0,9 до няколко стотин ома на всяко различно измерване. До лулата си стигат 12V без значение от това какво е съпротивлението. Значи ли това че имам проблем с съответния кабел или свеща е дефектна. Ако е кабела, направо нов ли трябва да се пусне от релето до свещта?

П.С.
    Също ме интересува какви трябва да са показанията на потенциометъра в педала на газта. На диагностика ми излиза положение в проценти, и две напрежения в mV, position 1 и position 2. При подаване на газ в началото около 2см. имам празен ход, оборотите не се покачват и процентите си стоят на 0. След това започват да нарастват полека като 100% се достигат отново преди педала да е опрял до пода. По този начин отново има свободен ход в края. Напрежението обаче продължава да се покачва след като достигне 100те % в свободния ход, докато стигне педала до края.
    Последна промяна от Ffbb : 17.06.2018 в 09:52

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Тема: Няколко въпроса за ново Браво 1.9 Мултиджет.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •