Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при ниски обороти на метан при Мултипла.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Има ли някой колега или сервиз от Варна, който може да влезе в метановия Метатрон?
    Последна редакция от nikawr; 18.01.2019, 07:53.
    Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

    Коментар


      #17
      Krasimir77
      Марея 1.6 и аз съм ходил в Пловдив но нямаше ефект. Колко пари взе филтъра, че моя е свален от години и не съм слагал друг. На времето в Динекспрес ми бяха казали 90 лв за него.

      Коментар


        #18
        За Перник /не Пловдив/ говоря. А филтъра под 20лв. го намерих, мисля че 18.

        Коментар


          #19
          Виж в Елена газ в младост или Газ магазин на ул. Козлодуй
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Аз преди си взех от Митака, цената беше около 15 лв. + 4 за екон, ама тоя филтър не играе чак толкова важна роля. Ако има някакъв проблем, то надали е от него.
            Последна редакция от M5kov; 18.01.2019, 15:52.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #21
              Здравейте, след като смених бубина, кабели, мап сензор, стъпков мотор с ТПС и метанови дюзи от работеща нормално Мултипла, промяна няма! Направо почнах да се отчайвам...
              Прави ми впечатление следното обаче: когато навън температурата е над 8-9 градуса нещата се подобряват значително. Почти изчезва придърпването при студена кола, както и оборотите не играят толкова много... направо съм в цайг нот....
              Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

              Коментар


                #22
                Здравейте, след като смених бубина, кабели, мап сензор, стъпков мотор с ТПС и метанови дюзи от работеща нормално Мултипла, промяна няма! Направо почнах да се отчайвам...
                Прави ми впечатление следното обаче: когато навън температурата е над 8-9 градуса нещата се подобряват значително. Почти изчезва придърпването при студена кола, както и оборотите не играят толкова много... направо съм в цайг нот....
                Здравей колега,мен ми прилича повече на неправилно зацепени валове,ако си правил преди да започне проблема обслужване и смяна на ремъци с пети ли е зацепван мотора и ако да тия за нашите метанки са с
                други ъгли на зацепване не като на бензинов 1.6 16в.
                Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                Коментар


                  #23
                  Чертеж на петите с които е зацепена моята!
                  Прикачени файлове
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #24
                    Сменяна ли е главата и с каква, от какво, мотора се зацепва на +5гр. Така ли е зацепен
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Проблема е само на метан /може и грешно да съм разбрал - колегата ще ме поправи ако бъркам/, та ако е неправилно зацепен, не следва ли и на бензин и на метан да има проблеми?

                      Коментар


                        #26
                        Ми не е задължително
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          krasimir77 написа: Преглед на мнението
                          Проблема е само на метан /може и грешно да съм разбрал - колегата ще ме поправи ако бъркам/, та ако е неправилно зацепен, не следва ли и на бензин и на метан да има проблеми?
                          Здравей колега,не не е задължително,моята беше зацепена неправилно и на метан гаснеше,а на бензин си работеше нормално.Друг признак за неправилно зацепване е като работи на метан на оборот
                          и има едно характерно притрисане на мотора за около две три секунди и след това се стабилизира за 15-20 сек. и се повтаря в тая цикличност.
                          Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                          Коментар


                            #28
                            Благодаря ви колеги, но това започна да го прави преди да сменя ангренажа. Вярно, че ангремажа е сменен без пети, ще отида да я зацепят пак и ще пиша.
                            Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

                            Коментар


                              #29
                              Здравейте, драмата продължава...
                              Зацепихме ремъка с фланци, вярно имаше малко отклонение, но ефект няма. Единственото подобрение е, че не се усеща като превключва от метан на безнин и обратно. Сега е много по-плавно и незабележимо... Аверчето почна да се съмнява дали не са запушени гърнетата. Но ако беше така нямаше да върви добре, а тя си бичи по магистралата с 160 без проблеми.
                              Не можах да намеря инфо къде се намира бушона за бензиновата помпа. Някой има ли идея къде е?
                              Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

                              Коментар


                                #30
                                Здравейте, драмата продължава...
                                Зацепихме ремъка с фланци, вярно имаше малко отклонение, но ефект няма. Единственото подобрение е, че не се усеща като превключва от метан на безнин и обратно. Сега е много по-плавно и незабележимо... Аверчето почна да се съмнява дали не са запушени гърнетата. Но ако беше така нямаше да върви добре, а тя си бичи по магистралата с 160 без проблеми.
                                Не можах да намеря инфо къде се намира бушона за бензиновата помпа. Някой има ли идея къде е?
                                Адаптация трябва да направиш най-вероятно!
                                Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                                Коментар

                                Working...
                                X