Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при ниски обороти на метан при Мултипла.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при ниски обороти на метан при Мултипла.

    Здравейте колеги,
    След като преди 2 седмици премахнах акумулатора на Мултиплата за 2 дена, след поставянето му на метан докато е студена оборотите са много непостянни и трудно се изфорсира. На бензин няма проблеми. Но ако я засиля и си я обърна на метан си има тяга и си върви. Когато загрее проблема почти изчезва, пак се усеща леко колебаене на оборорите но не чак да притриса и си има тяга.
    Пробвах да разкача акумулатора за ден, но ме помогна. Имам obd блутуд и се връзвам с бензиновия комп. Никакава грешка не отчита. Пробвах ресет и ново обучение, но и това не помогна.
    Трябва да отбележа че когато е мокро понякога ми дава грешка в ламбда сондата но това го прави само в голям дъжд или сняг.
    Някакви идеи за проблема?
    Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

    #2
    И при мен се появи от скоро почти същия проблем. Само на метан на ниски обороти работи неравномерно. Смених въздушния филтър - няма промяна. Други идеи?

    Коментар


      #3
      Изпарителя. Нещо я дави.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Не трябва ли на всякакви обороти да се дави? А и при нашия фабричен метан има ли изпарител и де е?
        Последна редакция от krasimir77; 12.10.2018, 10:27.

        Коментар


          #5
          Не, при по високи обороти водната циркулация е друга, и си има изпарител но не търси стандартните тенджери.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Ок. Трябва целия да го сменявам или може само някой части?
            п.п. Продължавам да търся читав газаджия за фабричен метан от София, засега безуспешно.

            Коментар


              #7
              Незнам какво трябва да му смениш. Може просто да са задръстени филтрите. Огледайте го. Тук е възможно да дадем само идея за проблема не категоричен отговор какво точно и е на колата
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Тнкс. Ще разровя да видя де е и как е?

                Коментар


                  #9
                  След доста проби и грешки проблема за сажеление си стои. Ако е в редуктора на метана проблема, при напълване до дукпа на газовите бутилки проблема трябва да се задълбочава или обратно, но това не влияе на проблема. Майстор газаджия ми каза, че проблема е най-вероятно в дюза, която заради маслото с което е нахакан метана в БГ е започнала да се предава и като се постопли самото масло започва да работи добре без да закъснява. Навежда ме на тази мисъл и мен, защото смених стъпково моторче и проблема си остана. Имам и едно друго съмнение което ме гложди и скоро ще го проверя, но нека събера малко кинти, че отънях... При мен проблема се появи малко след като зимата водата в гърнетата беше замръзнала и колата не щеше да пали и докато се усетя бая повъртях... Сега гледам, че духа от гарнитурата на испускателния колеттор. Значи понеже там е ламбда сондата ме съмнява, че не може да измери добре газовете на студен двигател и започва да шашка компа. А в началните 20 сек. при студен старт колата е в сервизен режим и ламда сондата не играе в смесообразуването. Прави впечатление че като я изфорсирам студена оборотите се оправят за 5-6 сек и после пак почва да тресе... Кофтито е, че тоз колектор не е свалян от как е станала кола и филма ще е сериозен...
                  Последна редакция от nikawr; 19.10.2018, 12:32.
                  Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

                  Коментар


                    #10
                    От питане на майстори - газаджии - засега греда, никой не ще да се занимава. Търсенето на специалист по заводски газови продължава. Ако някой знае такъв в и около София, много ще съм благодарен да даде инфо.

                    Коментар


                      #11
                      Такааа, при сваляне на рейката и после поставяне обратно на дюзите, забелязах че идва малко метан по нея. В изпарителя или някъде другаде би трябвало да има клапан, който да затваря притока на метан при неработещ двигател, но явно не е така. Къде се намира тоя клапан, някой знае ли? Навежда ме на мисълта че нещо той прецаква нещата и дави двигателя на ниски обороти. Иначе на магистралата е първа пушка!
                      Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

                      Коментар


                        #12
                        Единия клапан е отгоре на регулатора ако е тартарини разбира се, другия е на самата бутилка от зад но това е за заводски метан. И аз имам проблеми с обороти но стигсм до извода въздух в системата метана е на 230 бара близо което рязко охлажда водната система и при нсличието на въздух в водната система се получава замръзване , което при мен е на моменти и тогава колата полудява. И аз съм пуснал тема подобна на тая и търся.отговори. Успех с ремонтите а за сервиз аз лично съм се отказал от бая год. Спрямо метан.

                        Коментар


                          #13
                          Click image for larger version

Name:	20181208_143734.jpg
Views:	2
Size:	267,0 KB
ID:	2098219

                          Коментар


                            #14
                            Клапана е черната кутия с два кабела другия е на самата бутилка, обаче нямам снимки.

                            Коментар


                              #15
                              ivo-VE каква ти е колата?
                              Аз преди няколко месеца ходих до поредния майстор в Перник, човека ресетна компа и засега вече повече от два месеца нещата са почти ок. Има едно леко колебание на празен ход, но е мнооого по-добре - преди колебанията бяха сериозни и се усещаше като да работи на 2-3 цилиндъра в ниските и средни обороти.
                              Купих метановия филтър, но още не ми е останало време да го сменя.

                              Коментар

                              Working...
                              X