Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Проблем при ниски обороти на метан при Мултипла.

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.06.2007

Проблем при ниски обороти на метан при Мултипла.

Здравейте колеги,
    След като преди 2 седмици премахнах акумулатора на Мултиплата за 2 дена, след поставянето му на метан докато е студена оборотите са много непостянни и трудно се изфорсира. На бензин няма проблеми. Но ако я засиля и си я обърна на метан си има тяга и си върви. Когато загрее проблема почти изчезва, пак се усеща леко колебаене на оборорите но не чак да притриса и си има тяга.
    Пробвах да разкача акумулатора за ден, но ме помогна. Имам obd блутуд и се връзвам с бензиновия комп. Никакава грешка не отчита. Пробвах ресет и ново обучение, но и това не помогна.
    Трябва да отбележа че когато е мокро понякога ми дава грешка в ламбда сондата но това го прави само в голям дъжд или сняг.
    Някакви идеи за проблема?
    Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

Кара Симсонка
    Регистр. на
    23.01.2016
    И при мен се появи от скоро почти същия проблем. Само на метан на ниски обороти работи неравномерно. Смених въздушния филтър - няма промяна. Други идеи?

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Изпарителя. Нещо я дави.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Кара Симсонка
    Регистр. на
    23.01.2016
    Не трябва ли на всякакви обороти да се дави? А и при нашия фабричен метан има ли изпарител и де е?
    Последна промяна от krasimir77 : 12.10.2018 в 10:27

Регистр. на
    29.05.2011
    Не, при по високи обороти водната циркулация е друга, и си има изпарител но не търси стандартните тенджери.

Кара Симсонка
    Регистр. на
    23.01.2016
    Ок. Трябва целия да го сменявам или може само някой части?
    п.п. Продължавам да търся читав газаджия за фабричен метан от София, засега безуспешно.

Регистр. на
    29.05.2011
    Незнам какво трябва да му смениш. Може просто да са задръстени филтрите. Огледайте го. Тук е възможно да дадем само идея за проблема не категоричен отговор какво точно и е на колата

Кара Симсонка
    Регистр. на
    23.01.2016
    Тнкс. Ще разровя да видя де е и как е?

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.06.2007
    След доста проби и грешки проблема за сажеление си стои. Ако е в редуктора на метана проблема, при напълване до дукпа на газовите бутилки проблема трябва да се задълбочава или обратно, но това не влияе на проблема. Майстор газаджия ми каза, че проблема е най-вероятно в дюза, която заради маслото с което е нахакан метана в БГ е започнала да се предава и като се постопли самото масло започва да работи добре без да закъснява. Навежда ме на тази мисъл и мен, защото смених стъпково моторче и проблема си остана. Имам и едно друго съмнение което ме гложди и скоро ще го проверя, но нека събера малко кинти, че отънях... При мен проблема се появи малко след като зимата водата в гърнетата беше замръзнала и колата не щеше да пали и докато се усетя бая повъртях... Сега гледам, че духа от гарнитурата на испускателния колеттор. Значи понеже там е ламбда сондата ме съмнява, че не може да измери добре газовете на студен двигател и започва да шашка компа. А в началните 20 сек. при студен старт колата е в сервизен режим и ламда сондата не играе в смесообразуването. Прави впечатление че като я изфорсирам студена оборотите се оправят за 5-6 сек и после пак почва да тресе... Кофтито е, че тоз колектор не е свалян от как е станала кола и филма ще е сериозен...
    Последна промяна от nikawr : 19.10.2018 в 12:32
    Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

Кара Симсонка
    Регистр. на
    23.01.2016
    От питане на майстори - газаджии - засега греда, никой не ще да се занимава. Търсенето на специалист по заводски газови продължава. Ако някой знае такъв в и около София, много ще съм благодарен да даде инфо.

Тема: Проблем при ниски обороти на метан при Мултипла.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •