Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще се срине ли пазарът на дизелови автомобили и в България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Днес бях в Тойота и си побъбрихме там с пичовете - определено е намаляло търсенето за нови дизелови Тойоти и се е увеличило търсенето на бензиновите. Според мен ни чака същото като в Германия с около 2 години закъснение.

    Коментар


      #17
      Днес бях в Тойота и си побъбрихме там с пичовете - определено е намаляло търсенето за нови дизелови Тойоти и се е увеличило търсенето на бензиновите. Според мен ни чака същото като в Германия с около 2 години закъснение.
      И сега ще накарат хората да намразят дизела и да направят бензина супер гориво. Така докато се изкарат доста пари от това и след това ще се поднесе, че и бензина не става и трябва да се мине на друго.
      Click image for larger version

Name:	30624243_10155822208742499_839550846625644544_n.jpg
Views:	1
Size:	45,7 KB
ID:	2097532

      Коментар


        #18
        Освен да сменям Мареята с тролей, но в наше село махнаха половината жица...
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #19
          А току що произведените (на склад) и тези които в момента се произвеждат и тепърва ще се произвеждат, те какво, за скраб ли ще отиват..?
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #20
            Ясно е, че всичко е политика и за пари. Няма как премиум автомобили да отидат за скрап. Мисля, че в България нещата ще станат постепенно, ако изобщо станат. Ще се снишим по бай Тошовски и те така... Данъкът за стари и замърсяващи автомобили няма да бъде вдигнат драстично, защото няма да има кой да го плаща. Въвеждането на еко стикери - напълно е възможно да ги въведат, примерно след година. След това някои по-големи градове ще гласуват, че в дни с голямо замърсяване в центъра на града няма да бъдат допускани коли, които нямат съответния стикер. И това ще е мярка, която ще важи за 2-3 града в 2-3 дни в годината. А пък как ще се следи за спазването ѝ, е съвсем отделна тема. И някога, в едно много по-далечно бъдеще (поне 10 години), може би някои градове ще забранят изобщо движението на коли под определен еко стандарт.
            Аз така ги виждам нещата. Напълно е възможно да има и съвсем различен сценарий. Но мисля, че тук властта няма да посегне решително на старите и замърсяващи коли. Защото знае, че за българина колата е повече от член от семейството...
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #21
              Пазара на дизелови автомобили втора употреба в България ще се срине едва след фалита на БДЖ.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                Пазарът на дизели няма да се срине поне докато двигателите с вътрешно горене съществуват. Това че някъде си не разрешавали да се кара в града с дизелов автомобил няма да спре хората да си ги купуват и да си пътуват с тях на дълъг път, защото повечето хора на запад не ползват личния си автомобил за градско пътуване, за разлика от тук, където и до тоалетна палят старата си кошница. Разбира се ще намалее търсенето на такъв тип автомобили, но винаги ще се купуват докато се предлагат. В България да не говорим, че регулации и забрани за дизелови автомобили сигурно няма да има още дълго време, така че пазара на дизели няма да се промени много, много. Просто бензиновият агрегат е предпочитан от повечето българи, понеже зимата се представя по-добре, особено при каране на къси разстояния до тоалетната, каквито прави българинът.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар


                  #23
                  Когато забранят дизеловите камиони, като следваща стъпка звучи логично да се забранят и дизеловите автомобили. Кое замърсява повече.
                  За корабният транспорт дума да не отваряме.

                  Изобщо цялата работа е ....
                  Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                  ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                  Коментар


                    #24
                    Всичко е за пари.

                    Коментар


                      #25
                      Сега погнали и Опел слет другите набедени
                      Нали диагностика се прави с външен тестер и си няма нищо общо с марката и модела кола
                      Катво значение имма какви са техническите данни от фирмата на аколата
                      те може да се променят дори и на нови коли след 3 или 4 месеца
                      https://business.dir.bg/kompanii/pod...vite-dvigateli
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #26
                        Те замърсяват едри прахови частици ръжда за това.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          Сега ще си обновя подписа и ще ти се разсърдя.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #28
                            Опел ли си купи и не ми се сърди.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #29
                              Да поспамим - да
                              А баба Либра замина при една приятелка. Поне ще си я виждам от време на време.

                              п.с не мога да ти редактирам подписа
                              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                              Коментар

                              Working...
                              X