Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще се срине ли пазарът на дизелови автомобили и в България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще се срине ли пазарът на дизелови автомобили и в България?

    Тия дни ми попадна статия на тема, че пазарът на дизелови автомобили в Германия силно се е свил. Причините са ясни. Някой рече и отсече, че дизелите са много вредни (въпреки че допреди няколко години се твърдеше обратното) и изведнъж станаха враг номер едно на общественото здраве. Чака ли ни същото? На който му е интересно, може да поразсъждава по темата.

    Аз например сериозно се замислям дали да не продам волвото - 2003 г, 1.9D. В момента все още може да му се вземе много прилична цена. От друга страна пък е толкова стегнато, че не ми се разделя с него. Екологичен стандарт EURO III, няма катализатор, въпреки което без проблем минава тестовете за димност.

    П.П. Моля някой модератор да коригира заглавието, защото не ми позволява: "у в България" -> "и в България"
    Последна редакция от snake; 26.04.2018, 09:51.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Първо ще изкупим всички евтини трошляци от европата, след което неминуемо ще се въведат ограничения за евро стандарта, като в нормалните държави и чак тогава може да има срив. Но не и в близките 10 години
    За съжаление никой от държавниците няма топките да въведе подобни ограничения, защото народното недоволство ще е огромно и докато не ни задължат от горе, няма да има промяна.
    Още ми се върти едно изказване на някой от нашите за ограничаването в Германия и износа на евтини дизели към БГ - "Който е създал проблема, той да се оправя". Пей си Пенке ле, кой ли те слуша...
    Последна редакция от M5kov; 26.04.2018, 10:33.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Чака ли ни същото?
      Категорично не.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        То според мен трябва първо да се натиснат всички коли да влезнат в норми за изгорели газове, чак след това да се филтрират по горивни системи. Една бензинка, която похарчва масло, а и малко антифриз примерно и на газ да е пак трови. Миналата година като сменях катализатора сума ти народ ме посъветва, че било по-добре резонаторно гърне и колата щяла да за разпуши и да върви повече. Ей тия хора ако започнат да мислят малко повече какво излиза от ауспуха ще стане по-чисто може би.... а и кметовете ако вземат да се поспрат малко с изсичането на паркове и се залеси обилно няма да е тая гняс поне пролет-лято. Като съм на работа пеш или с колело в нас кашлицата не ми мърда после. Тази мръсотия не е само от дизелите, а от неизправните и тунинговани автомобили. Аз имам и дизелова и бензинова кола, но съм се стремял винаги да са в изправност съгласно заводските им предписания.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Аз мисля, че ще е добре да се започне с първоначалната регистрация на автомобилите нов внос. Ако още там отсяват трошките, които димят над позволеното, ще е голям напредък.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Tc, колите си идват нормални, тука започва тунинга с ДПФ, катализатор, клапи и чипосване

            Преди малко ми излезе ей тая новинка:
            https://www.bloomberg.com/news/artic...diesel-engines

            Всичкия шум е за пари
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Колите слизат от автовоза нормални, стига да не са "купени" от някоя авто-морга. И като им резнат катализаторите още в автокъщата... И като имаме предвид, че поне доскоро (не знам как е сега) колите нов внос просто се регистрираха, без да им се прави какъвто и да е преглед. Та там има какво да се пипне.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Аз доколкото чувам от разни места... ще се въведат еко винетки. Също така данъка за автомобили под 2005г (дизели) няма да е приятен. Та като ти кажат данък 1К за годината и щеш не щеш продаваш и взимаш друго. Аз точно затова разкарах всичко дърто и не само заради това. Разликата между старо и по ново е такава, че новото със сигурност е по чисто и почти винаги предлага много повече от всичко спрямо старото.

                Коментар


                  #9
                  Мисля, че сме мн далеч от тези неща. То при нас още се минава ГТП без да си платил данък, та какво остава за някакви сериозни мерки. Ако е за слагането на някоя таксичка- там сме силни.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #10
                    Мисля, че сме мн далеч от тези неща. То при нас още се минава ГТП без да си платил данък, та какво остава за някакви сериозни мерки. Ако е за слагането на някоя таксичка- там сме силни.
                    чл. 60 от ЗМДТ
                    (6) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., доп. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Заплащането на данъка е условие за редовност при периодичния технически преглед на превозното средство. Заплащането на данъка се удостоверява със:
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Аз мисля, че ще е добре да се започне с първоначалната регистрация на автомобилите нов внос. Ако още там отсяват трошките, които димят над позволеното, ще е голям напредък.
                      Преди 2 седмици взех дизел - нов внос - в КАТ на канала даже не ми погледнаха спирачките, фаровете и мигачите, какво остава за димни газове от ауспуха...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Зависи от дизела, аз бях на 9-ти канал (червена цифра), който заедно с 10-ти (червена цифра) е за немските Мерцедес-Бмв-Ауди. Та и на мен ми направи впечетление, че по другите канали колите им проверяваха рама/мотор и си излизаха, докато при нас си беше спирачки, фарове, газанализатор. Имаше едно ауди пред мен, с което нещо се позаядоха, та на мен ми казаха да излезна през съседен канал.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          Никакъв преглед (освен номер на мотора и рамата) при регистрация, продажба без прехвърляне, ГТП само по документи...
                          Ще спрат и тея неща, но ние сме си креативни душички, все някой намира начин да печели пари
                          Както ни задължиха тактично да плащаме данъка за ГТП, така ще шибнат постепенно и другите неща.
                          Плевенска община мисля, че беше събрала 110% от предвидените от данък МПС пари, така че ще последват още такива финтове.

                          Силно се надявам да вкарат някакви сериозни данъци/такси/винетки за дъртите камиони, щото всеки ден ми се налага да карам подир такива кадилници и е ужасно...
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            чл. 60 от ЗМДТ
                            (6) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., доп. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Заплащането на данъка е условие за редовност при периодичния технически преглед на превозното средство. Заплащането на данъка се удостоверява със:
                            Все още има не малко места, където номера минава. При мен в квартала има едни, само спирачки да има колата и я пускат. Питах го няма ли да видиш отдолу кво се случва..."Ти си я знаеш, кво да я гледам". Един път минавах пеша от там и ги гледам, бутаха едно Пунто, че не можеше да влезе на самоход.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              Не съм сигурен, че номера минава навсякъде без платен данък. За спирачки... още се манипулират уредите, но за данъка май вече не е така. Даже за автомобил който е със стария хартиен талон ми се наложи да ходя до КАТ да ми въведат данните в системата за да могат да ми направят ГО. А в последно време понеже ми се наложи да направя няколко ГТП на различни места, навсякъде ти взимат документите за проверка и чакаш отвън системата да каже, че може да влизаш.
                              Иначе и аз много се надявам да затегнат контрола и то не само върху дизелите а и на бензиновите с газ. Това бензинов мотор който е тръгнал по пътя на 2Т да гори масло е направо ужас, а в комбинация с газ направо е

                              Коментар

                              Working...
                              X