Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със паркирането на браво!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със паркирането на браво!

    Здравейте на всички колеги! Пиша ви, по повод новата ми кола. Надявам се, много от вас да ми влезнат в положение а не да ме критикуват, става въпрос за това, че съм начинаещ и паркирам много трудно, със тази кола нз защо така става, смятам да сменям огледалата или самата кола, ако някой си мисли, че е смешно и е решил да ми се подиграва то нека запази коментарите за него, аз израснах със един родител никога не съм имал достъп до автомобил, благодаря предварително! Основния ми въпрос, към вас е какви огледала, мога да закупя и да монтирам колата е 97, година със ел огледала, но нищо не се вижда при паркиране, идва ми да се застрелям защото за мен тая кола значи всичко поздрави!
    Прикачени файлове
    Fiat bravo (182-1997)

    #2
    Сложи огледало за обратно виждане по голямо Click image for larger version

Name:	product_6006.jpg
Views:	1
Size:	76,8 KB
ID:	2097522
    За странични не се сещам сега
    Може да сложиш парктроник
    Може и камера за обратно виждане а дисплея да ти е огледалото за обратно виждане.
    Ама и трябва да вземеш 4 колчета и да поупражняваш до някои бордюр
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      кола като кола ,ще свикнеш с габаритите и ще ти мине ! Ако трябва слизай да погледнеш, не е срамно .Бравото освен да не дозавива ,друго няма какво да му е .Късичко е с повече практика ще свикнеш ,щом досега си карал само учебната си е съвсем нормално ...
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        1. Имаш три огледала - едно вътре и две отвън.
        2. Вътрешното ти е истинско и показва реалното разстояние до обектите.
        3. Външните намаляват обектите и показват по-далечно разстояние.
        4. Настрой си ги правилно - дясното смъкваш малко, за да виждаш бордюра при паркиране, лявото - да виждаш едва боята на колата, а вътрешното - да виждаш задното стъкло изцяло.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #5
          Огледалата на браво са едни от най добрите който може да си представиш. Ако след браво седнеш в 147 и направо ще припаднеш.

          Проблема не е в огледалата ако си настройл правилно. А най вероятно в липсата на опит. Ще се научиш. Но най лесно става когато някой ти предаде няколко основни урока.
          Ако си в София ела на някоя от неделните срещи и ще тръгнеш научен.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Може да бъдеш сигурен, че не е в размера. Дори и да е малко огледалото си трябва понякога да се надигнеш, да минеш ляво/дясно с главата и т.н. Иска си практика, отиди на някой голям паркинг с маркировка и започни от всякакви ситуации да паркираш и ще се научиш.

            Коментар


              #7
              dabadaba написа: Преглед на мнението
              3. Външните намаляват обектите и показват по-далечно разстояние.
              Сигурен ли си?
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Обратно е-страничните показват обекта по-близо, отколкото е.
                Сложи си допълнителни панорамни огледалца от този тип:
                https://exo.bg/media/catalog/product...-171974-31.jpg
                Иначе варианти за знаеш какво се случва зад теб-бол. Камери, парктроници...и не са скъпи вече.

                Коментар


                  #9
                  Колега, натовари 4 гуми в колата (който и да е гумаджия ще ти даде стари такива), вземи размерите на едно паркомясто (в мола примерно) и отиди на полигон. Разположи гумите, така че да образуват правоъгълник с размерите на паркомясто-то. И започни тренировки, напред-назад-успоредно паркиране. Мъчи я тази кола цял ден, ако трябва на следващия пак. Нито с четене, нито с гледане на клипчета ще се научиш. А с гумите е по-добре отколкото колчетата, защото е далеч по-добре да прегазиш гума, отколкото колче да ти съдере калника.
                  Колкото до страничните огледала едно време на мой колега пишеше - обектите в огледалото са по-близо отколкото ги виждате. Става въпрос за ново деу нексия. Незнам дали на всички е така.
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    #10
                    Другия вариант е да се обърнеш надясно и да гледаш назад през задното стъкло, аз имам книжка от 1979 г и срам не срам на странични огледала винаги ми е било трудно, на времето на учебния Москвич нямаше странични огледала и така си останах. Колкото до парктроника ето тук има малко коментари и ка си го монтирах.
                    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...ктроник
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте на всички! Искам искрено да ви благодаря за всички мили съвети и най вече за милото държание, чест ви прави!!! Не съм от София инак бих дошъл, относно всичките съвети за практиката ще наблягам на нея и ще се слушам, в съветите ви желая ви лека вечер!
                      Fiat bravo (182-1997)

                      Коментар


                        #12
                        3. Външните намаляват обектите и показват по-далечно разстояние
                        Сигурен ли си?
                        Напълно - по-малки обекти изглеждат по-далече.

                        Salvador написа: Преглед на мнението
                        Обратно е-страничните показват обекта по-близо, отколкото е.
                        Обърни внимание на огледалата, когато предприемаш изпреварване, или когато си в колона. На външните огледала колите се виждат по-малки и следователно изглеждат по-далече. За това си има обяснение - външните огледала са направени изпъкнали, за да не заслепяват. Едва ли ви се е налагало да местите външните огледала, ако попадне слънцето в тях, но ако нощем фаровете на колата зад вас са доста силни, местите вътрешното огледало, нали?
                        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                        Коментар


                          #13
                          Йорджи написа: Преглед на мнението
                          Здравейте на всички! Искам искрено да ви благодаря за всички мили съвети и най вече за милото държание, чест ви прави!!! Не съм от София инак бих дошъл, относно всичките съвети за практиката ще наблягам на нея и ще се слушам, в съветите ви желая ви лека вечер!
                          В Тубата има много видео и нагледни примери, как да се ориентира човек при маневрите. Можеш да съчетаеш съветите в практиката. Ключовата дума "паркиране".
                          Като например:
                          https://www.youtube.com/watch?v=Mpo6fcaWfC4
                          https://www.youtube.com/watch?v=HYXjDyFtBJw
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            Удивен съм колко хора не знаят как се изменя перспективата при огледалата.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              Огледалата са изпъкнали, за да виждаш по-голям ъгъл назад, а не заради заслпяване
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X