Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната изневярa

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Правих няколко по-малки засечки от порядъка на 2.5, 3.2, но да, не са достоверни. Не мога да засека на цял резервоар, защото пак няма да е достоверно. Караме я аз и жената и сме в двете крайности - аз извънградско, тя пък само градско и хич не се съобразява с разхода, кара както й е кеф.

    Тези 15 км включваха всичко - баир, равна част, кратко спускане, сфетофари и същия път в обратна посока + климатик през цялото време, което беше общо 25 минути.
    Аз спокойно си го определям като нормален за обичайните ми маршрути в Плевен.
    Иначе жената си я кара като нормална кола, след нея разхода почти винаги е около 6.5 литра, което също ми е много ок, защото на пежото с 2.0 и автомат му правеше 12.5 литра при същия маршрут.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #32
      Колега в какво състояние е батерията? Има ли как да се разбере? И като цяло към момента може ли да се направи заключение относно живота на батерията на тези Приуси
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #33
        Разбира се с диагностика, тука Боби може да ти каже повече, аз за сега съм само потребител
        При покупката на моята въобще не съм задълбавал.
        Отидох, запалих, видях че всичко работи, не светят лампи за грешки, 2 кратки кръгчета и хайде в торбата.

        Батерията е бетон, просто колата трябва да се кара често. Не я плашат изминати километри а продължително стоене без да работи - повече от няколко седмици.
        Батерията се състои от 28 клетки. Най-често се прецакват 1-2-3-5 от тях, другите си остават здрави. Сменяш в домашни условия само тези с намаления капацитет и колата отново е топ.
        Цената на такова модулче е около 100 лв. в България.
        Моята е 2004 г. - от първите произведени за модела. Батерията си е оригиналната и работи нормално. Дори да се прецака, цената за ремонта е много по-ниска от тази на дюзи, демпферни маховици, дебитомер, ДПФ и прочие компоненти на всеки нов дизелов мотор, че и много от бензиновите.

        Ето едно клипче, което разяснява доста неща:
        https://www.youtube.com/watch?v=lSwUEVx5G3U

        Всъщност за всичко има клипчета на английски и руски. Тубата беше основния източник на информация, който ползвах преди покупката.
        Последна редакция от M5kov; 27.04.2018, 11:59.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #34
          Още повече се навивам. Лошото е, че ми предстои ремонт на апартамента след 2 месеца и всички спестявания ще заминат, че даже и ще дотеглям кредит... но до 2 годинки живи и здрави ще съм в играта
          ПП Дано до тогава да не ме предава Кромата
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #35
            Е те батериите си има определен брой цикли на зареждане/разреждане, като след всеки умират по малко. А предполагам се сещаш, че нещата за ремонт които си изброил по нагоре ги има и при теб, не всичките, но има. И покрай тези неща имаш още една система за поддържане
            Сам виждаш, че има разлика в разхода между двама човека. Та този автомобил да е икономичен трябва да се кара икономично, както всички останали.
            Колко е макс. пробег само на ток, някъде някога бях чел нещо от сорта на 15км и то не помня точно за кой модел ставаше на въпрос. Та тогава сравняваха няколко горива и Приус не беше на първо място по цена за км. Та затова не е хубаво някой да се навива без да си е направил добре сметката как и къде ще се ползва такъв автомобил.

            Коментар


              #36
              Чевето се "върна" и се започна с off-topic-a.
              Пак чел - недочел, разбрал - недоразбрал.

              Опитай се да (си) отговориш на следните въпроси:
              Знаеш ли до колко процента се разрежда батерията на Приус?
              А до колоко процента се зарежда?
              Какво за теб е цикъл зареждане/разреждане? Попада ли "твоя" цикъл зареждане/разреждане с това, което се случва всъщност с батериите в Приус?

              Как се поддържа допълнителната система?
              Макс. пробег на ток от 15км може да постигнеш само на Plug-In Prius, а тук става въпрос само за "обикновен" хибрид.
              Та това дето си го чел и не било на първо място е за Plug-In. Виж обикновения хибрид е "друга бира".
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #37
                Stefanaki написа: Преглед на мнението
                Чевето се "върна" и се започна с off-topic-a.
                Пак чел - недочел, разбрал - недоразбрал.

                Опитай се да (си) отговориш на следните въпроси:
                Знаеш ли до колко процента се разрежда батерията на Приус?
                А до колоко процента се зарежда?
                Какво за теб е цикъл зареждане/разреждане? Попада ли "твоя" цикъл зареждане/разреждане с това, което се случва всъщност с батериите в Приус?

                Как се поддържа допълнителната система?
                Макс. пробег на ток от 15км може да постигнеш само на Plug-In Prius, а тук става въпрос само за "обикновен" хибрид.
                Та това дето си го чел и не било на първо място е за Plug-In. Виж обикновения хибрид е "друга бира".
                Мен не ме интересува да разработвам батерии. Просто изкарвате някакъв автомобил супер дупер нано технология. Еми ако беше така щяха само такива да се карат.
                Нямало какво да се ремонтира, батерията струвала жълти стотинки, разход с 140 на магистралата 4 и все такива неща.
                Ако нещо не ви кефи, че не си трая кажете.
                Последна редакция от chaveto; 29.04.2018, 08:56.

                Коментар


                  #38
                  Аа, молим, със 140 разхода е към 6, 6.5
                  Със 180 обаче си е 10л, скивай руснака:
                  https://youtu.be/lMbejwNfvio
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #39
                    Аа, молим, със 140 разхода е към 6, 6.5
                    Със 180 обаче си е 10л, скивай руснака:
                    https://youtu.be/lMbejwNfvio
                    Хайде сега ми кажи тогава как да тълкувам това.
                    По великден ходихме до Велинград, снимката по-долу с разхода е от този трип - 654 изминати км със среден разход 5.3 литра.
                    По магистралата спокойно карах със 150, не съм гледал да икономисвам, върви пущинката, не се дава!
                    От Плевен до Велинград си имаш предимно магистрала. Значи при 140 харчи 6-6.5 а със 150 слизаш надолу

                    Коментар


                      #40
                      chave аз не мисля, че приуса е някаква супер дупер нано технология, но преценям, че за моето ежедневие и шофиране ще ми е перфектен. Налага ми се да карам всеки ден градско, на кратки разстояния - тип тръгни-спри. И кромата в този режим ми дава зверски разход. Също така съм спокоен шофьор и скорости над 140-150 км/ч рядко развивам. Трябва ми сравнително комфортен и сигурен автомобил с автоматична кутия, който да има приличен градски разход
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #41
                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Хайде сега ми кажи тогава как да тълкувам това.
                        От Плевен до Велинград си имаш предимно магистрала. Значи при 140 харчи 6-6.5 а със 150 слизаш надолу
                        Караш ме да изпадам в ненужни подробности, като да има за какво да пишем
                        При 140 съм ти написал приблизителен моментен разход, а в долното мнение ми цитираш средния разход за 650 км
                        От тези 650 км, общата дължина на магистралите е около 270 км., което е далеч от понятието "предимно магистрала" и именно за това средния ми разход е по-нисък от споменатия моментен със 140.

                        Микро, нано, както искаш го разбирай, факт е, че технологията вложена в тая кола е различна и доказано надеждна 15 години след премиерата й.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #42
                          Този маршрут ми е пределно ясен и затова написах предимно магистрала, защото скоростта извън града и селата е близка до тази на магистралата. И грубо да кажем, че за целия пробег си изхарчил 30л то за 300км магистрала според теб ще изхарчиш 20л да речем е то това извън градско започна да връща в резервоара.
                          Не заблуждавайте останалите, че това е както казах някакъв уникален автомобил. Да, бил е уникален преди 15г.

                          Коментар


                            #43
                            Щом познаваш маршрута, знаеш че има и доста спускания, които хибрида ги движи предимно на ток.
                            И пак да подчертая, говорим за среден разход.
                            Погледни графиката в прикачения файл. Това е резултата от спускането през красивото дефиле, през което минава теснолинейката за Велинград и нататък до към магистралата. От нея се вижда, че средния разход за последния половин час ми е бил около 2 литра. През следващия половин час дори да е 7, средно ще е 4.5л.
                            По пътя има много такива места, от които можеш да се възползваш за намаляване на разхода, просто с нормален автомобил не им обръщаш внимание.
                            Снимал съм разхода, разстоянието и в пари толкова ми излезе. Защо твърдиш и мислиш, че искам да заблуждавам някого?
                            Ако наистина толкова ти се задълбава в разхода, ето ти 141 страници тема в Тойота форума на тая тема:
                            http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=35&t=20638
                            Прикачени файлове
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #44
                              Лек технически въпрос.
                              Какво става с ДВГ-то като колата се задвижва от МГ2? Като гледам планетарната предавка и трите неща са постоянно зацепени в нея (мг1, мг2 двг).
                              Иначе казано има ли нещо като съединител, който отделя ДВГ-то когато колата се задвижва от мг2?

                              Коментар


                                #45
                                Виж това видео, доста добре е показано и обяснено.
                                https://youtu.be/E_xCssR8qQI?t=10m5s

                                Кратко казано има нещо като съединител
                                ДВГ и МГ1 са постоянно зацепени, докато МГ2 е свързан посредством планетарната предавка.
                                Планетарната предавка го играе хем диференциал, хем съединител между трите мотора.

                                Ей тея разпарчетосват "магията" нагледно:
                                https://www.youtube.com/watch?v=Eg8c2_eS-do

                                Целия механизъм е далеч по-прост и лесен за обслужване от един хидравличен автоматик.
                                Последна редакция от M5kov; 02.05.2018, 14:47.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X