Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната изневярa

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    chaveto написа: Преглед на мнението
    Обаче не можах да разбера защо си мислите, че новите автоматици със старт/стоп не донасят същото удоволствие и усещане.
    Защото просто нямат нищо общо. Особено като влезеш в задръстване и тая старт-стоп система не става за нищо. И ако добавиш комбинацията климатик, то ситуацията става плачевна.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Разхода, който съм засякъл е извънградско, иначе в града е същия.
      Старт-стопа е полезна екстра, но усещането наистина не е същото.
      Разликата е в дребничките неща, които няма как да ги обясня, просто трябва се усетят, да свикнеш с тях, което става почти веднага.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        Честито колега. И аз от време на време като се замисля за бъдещата смяна на кромата... се сещам за Приус и си мисля, че при моето ежедневие ще ми е перфектен. По-новите модели от 2012-2013 насам славят ли се със същата надеждност?
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #19
          noriaga написа: Преглед на мнението
          Честито колега. И аз от време на време като се замисля за бъдещата смяна на кромата... се сещам за Приус и си мисля, че при моето ежедневие ще ми е перфектен. По-новите модели от 2012-2013 насам славят ли се със същата надеждност?
          Бях питал в Спекта ауто, представителството на Тойота в Бургас за тези модели, казаха ми че са безпроблемни, и че ( цитирам ): "Приус си е Приус". Гледах още по-новите модели след 2016 г., но някак си не мога да приема футуристичните им форми, въпреки че интериорът им е като в космически кораб...Абе натам съм се запътил и аз.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #20
            Честито и на двамата!
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #21
              Благодаря за честитките
              По-новите също са много здрави, с по-големи батерии и ДВГ и са още по-икономични. Там вече спокойно говорим за разход 3-3.5 литра.
              Дразни ме единствено това, че са ги снижили, принуждават ме да си взема рав4 :D
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #22
                Благодаря за честитките
                По-новите също са много здрави, с по-големи батерии и ДВГ и са още по-икономични. Там вече спокойно говорим за разход 3-3.5 литра.
                Дразни ме единствено това, че са ги снижили, принуждават ме да си взема рав4 :D
                Точно. И на мен ми се виждат по-ниски от двойката, макар да си мисля, че е възможно и чисто субективно да ми се изкривяват усещанията.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #23
                  Тройката е с размерите на двойката. Няма съществена разлика там.
                  Четворката е вече значително по-ниска и реално се усеща доста по-различна като управление.
                  Но като просвет всичките са си ниски. Не знам как колегата е взел такъв автомобил, за да лови риба.
                  Последна редакция от BO; 19.04.2018, 16:20.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Боби, хибридната технология на Приус 2 и 3 по-различна ли е от тази на днешните модели на Рав, Аурис, Ярис, Приус 4 ? За другите марки е ясно. Гледах Ниро -то на Киа, но всеки твърди, че Тойота и в частност Приус са напред в това отношение. Иначе влязох в онова извънземно C-HR - по-едро отвън и изненадващо тясно вътре. Приус 2 и 3 са далеч по-разточителни откъм вътрешно пространство. Приус 4...ами не ме кефи. Не е за тукашните ни пътища - ниска кола с издължена муцуна и раздута броня - радост за всеки груб "полегнал полицай"
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #25
                      Защото просто нямат нищо общо. Особено като влезеш в задръстване и тая старт-стоп система не става за нищо. И ако добавиш комбинацията климатик, то ситуацията става плачевна.
                      Съгласен съм, че старт/стоп не е като електричка, но както казах при някой автомобили не разбираш, че двигателя спира и стартира. Същото важи за автомата, превключва скорости без да усетиш, разбираш го по показанието на дисплея, оборотомера и звука от двигателя.
                      А относно старт/стоп и климатик, еми просто системата не сработва и двигателя си работи, като аз не виждам някаква драма в това.
                      На мен все още ми е интересен този разход с магистрално каране.

                      Коментар


                        #26
                        Чесито и много безаварийни километри! Наистина интересно возило!
                        3.0CRD

                        Коментар


                          #27
                          Малко докладна от уикенда
                          Сефтосах я на риболов. Със свалена дясна облегалка, гадинката побра 3 калъфа с въдици по 2 метра, 4 кофи, стойки, дрехи, захранка и трима човека си се возехме комфортно :/
                          Размера на багажника си е като на комби, като разликата е само, че е малко по-нисък.
                          Втората хвалба е, че не успях да я закача никъде по коловозите на черния път до язовира.
                          Третата хвалба, е че средния разход за 200км с всичкия тоя багаж + хора + нормално каране + климатик беше 5 литра бензин.
                          И едно оплакване за цвят - свирят ми накладките с ниска скорост, трябва да ги разглобя и почистя.
                          В шеги и закачки, успях да навъртя над 2000 км. за 1 месец.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #28
                            ntodorov написа: Преглед на мнението
                            Боби, хибридната технология на Приус 2 и 3 по-различна ли е от тази на днешните модели на Рав, Аурис, Ярис, Приус 4 ? За другите марки е ясно. Гледах Ниро -то на Киа, но всеки твърди, че Тойота и в частност Приус са напред в това отношение. Иначе влязох в онова извънземно C-HR - по-едро отвън и изненадващо тясно вътре. Приус 2 и 3 са далеч по-разточителни откъм вътрешно пространство. Приус 4...ами не ме кефи. Не е за тукашните ни пътища - ниска кола с издължена муцуна и раздута броня - радост за всеки груб "полегнал полицай"
                            Не знам точно как да ти отговоря на този въпрос. Накратко технологията е същата. Няма някаква разлика кой знае каква, погледнато глобално. Малко по-детайлно има оптимизации. А бе нещо да кажем като първото жтд преди 20 години и да кажем сегашен, съвременен дизелов двигател. Едно и също нещо е, с лека промяна на управлението и тук-там някоя доработена хитринка.
                            Иначе да, Киа и общо взето другите хибриди за мен не са ОК. Просто като гледам как са изпълнени, то те са предречени да имат проблеми. До колкото при хибрида на Тойота така е измислен и реализиран (говоря глобално), че почти няма какво да му се случи. Доста сложна система, но реализирана по уникално прост начин.
                            Последна редакция от BO; 26.04.2018, 17:54.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              15 км градско в Плевен - 4.3 среден разход
                              Хубавото на тая кола е, че когато искам да карам икономично, наистина постигам страхотни резултати, като това не влияе на времето за придвижване, особено пък в градска среда.
                              Прикачени файлове
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #30
                                Сподели какъв е разхода на цял резервоар. Че с такива малки преходи и спрямо терена, може да направиш доста по-ниски разходи от това.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X